Zagreb zaključio pobjedničku seriju Alkara i osigurao Ligu za prvaka

Mišo Gulić • nedjelja, 17.02.2013.

Košarkaši Zagreba uspjeli su stati na kraj seriji Alkara od sedam pobjeda, ključnim se pokazalo otvaranje susreta u kojem su domaći ostvarili ugodnu prednost koju do kraja nisu ispuštali iz svojih ruku. Ovom pobjedom Mravi su osigurali i Ligu za prvaka, dok Alkari trebaju preskočiti još nekoliko prepreka prije nego se budu mogli pohvaliti istim uspjehom...

Zagreb - Alkar 85:75 (23:13, 23:22, 17:23, 22:27)

A-1 liga, 14. kolo:
SD Trnsko, gledatelja: 600

Suci: Anzulović (Zagreb), Prpić (Zagreb),

Zagreb:Segarić 12, Mileković 2, Babić, Petrović 26, Garma, Poščić 12, Novačić 8, Bašljan 8, Milekić, Žganec 11, Gašpar.
Trener: Danijel Jusup.

Alkar: Jugo 10, Bilić 6, M. Modrić 2, S. Modrić 19, Matić, Boban, Gaurina 8, Žitko 10, Ivišić 3, Ćurković 2, Župić 11, Kanaet 4.
Trener: Damir Milačić

Skokovi: Zagreb 36; Alkar 27

Izgubljene lopte: Zagreb 16; Alkar 15

Osobne pogreške: Zagreb 19; Alkar 23

Sasvim zasluženo momčad Danijela Jusupa stigla je do 11. prvenstvene pobjede u srazu sa sinjskim Alkarom, momčadi koja je tako svoj niz od sedam pobjeda zaključila u Trnskom. Kod Zagreba se nije osjetilo neigranje Marka Cara, ovaj put i više nego dovoljni protiv prilično indisponiranog Alkara bili su raspoloženi Poščić i Petrović, unatoč činjenici da su Sinjani dobili bitku u "decibelima", bodreni s preko 300 svojih navijača.

Mravi su sjajno otvorili susret, nepogrešivo u napadu uz odličnu rolu Poščića, pa su bez većih problema zarana stigli do prednosti od 10:0. Alkar je u tim trenutcima djelovao potpuno bezidejno, a do prvih koševa stigao je nakon više od tri minute igre (Bilić). Na odličnog Poščića, nadovezali su se Petrović i Segarić, ujedno jedini Zagrebovi strijelci u prvoj četvrtini, pa su domaći nakon prvih deset minuta ostvarili deset koševa viška (23:13).

Početak druge četvrtine bio je prilično obećavajuć za Sinjane, tricom Juga zaostatak su spustili na pet koševa (25:20), međutim, brzo su upali u probleme s osobnim greškama i poslije nepune tri minute bili u bonusu, što je, sasvim logično, silno olakšalo posao domaćima.

Zagreb je na izazov odgovorio serijom 10-2, ali s druge strane zabljesnuo je Žitko koji zabija šest koševa u nizu i tako ponovno vraća Alkar u utakmicu (35:28). Ipak, Mravi su se u vremenu do odlaska na odmor pribrali i prvo poluvrijeme zaključili rezultatom 46:35.

Nastavak igre ponudio je jednak razvoj događaja kao i u prvom dijelu, gosti su "rudarski" dolazili do koševa, zabili tek dva za šest minuta igre u drugom dijelu, no nisu domaći previše marili za njihove probleme pa su lakoćom iz minute u minutu dizali svoju prednost koja je pred kraj treće četvrtine dosegnula i velikih plus 21 (59:38).

U posljednji period ušlo se rezultatom 63:48 u korist Zagreba, Sinjani su potom krenuli na sve ili ništa, četiri trice pogodio je S. Modrić, jednu je dodao i Župić, a sredinom četvrtine došli su i do minus 11 (67:58). Novi korak naprijed gosti ipak nisu uspjeli napraviti, tek je Ivišić u zadnjem napadu uspio postaviti konačnih 85:75, što je relativno "pristojan" poraz u odnosu na ono što se događalo u većem dijelu susreta.

Prvo ime u redovima Zagreba bio je Petrović s postignutih 26 koševa i šest skokova, a odličnu pomoć imao je u Poščiću koji je uz 18 koševa imao i 11 skokova te Segariću s 12 koševa i tri asistencije. Što se tiče Alkara, Slavko Modrić je zabio 19 (pet trica), Župić je dodao 11 uz pet skokova, a po deset ubačaja upisali su Jugo i Žitko.

• Obrisan korisnik17.02.2013. u 15:09
    Iako su izgubili vjerujem da će ove 4 koje su sada prve, ići za ligu za prvaka!
  • Kojot_5017.02.2013. u 14:42
    Ajmo Alkar nema veze IDEMO DALJE!!!!
    Kojot_50
  • Obrisan korisnik17.02.2013. u 14:41
    Nije problem izgubit,ali pristup je nikakav.Ušli su u utakmicu ka da idu kopat a ne igrat,ako ništa bar zbog publike koja ih je došla gledat mogli su se malo više borit.Neman ništa protiv Ivišića ali momku bi bilo bolje da se uvati škole ili kakvog zanata jer on za ozbiljnu košarku nije.Triba ovo... [više na forumu]