Chelsea
Chelsea 4:0 Brentford
Brentford

Marin Vuković • nedjelja, 17.02.2013.

Nogometaši Brentforda su, računajući i prvu utakmicu prije tri tjedna završenu rezultatom 2:2, puna tri poluvremena pružali tvrd otpor europskom prvaku, ali su se na kraju ipak raspali i Stamford Bridge napustili s četiri pogotka u mreži.

Više od 50 minuta trebalo je nogometašima Chelseaja da slome otpor žilavog trećeligaša iz Brentforda, no kada je prva lopta pronašla put do mreže domaćinu se otvorilo i s uvjerljivih 4:0 izborio je put u osminu finala FA kupa.

Nije Chelsea bio bez prilika u prvom poluvremenu. Najbliže pogotku bio je Oscar koji je pogodio vratnicu, dok je s druge strane gostima poništen pogodak Marcela Trotte kada glavni sudac utakmice nije pustio prednost, već je dosudio prekršaj na rubu šesnaesterca.

U nastavku utakmice ipak drugačija priča, već u 54. minuti visoku loptu Petra Čecha glavom je spustio Demba Ba, a Juan Mata odmjerenim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 1:0.

Četrnaest minuta kasnije prednost je udvostručio Oscar majstorskim udarcem petom nakon povratne lopte Branislava Ivanovića, a zatim se samo tri minute kasnije u strijelce upisao i Frank Lampard svojim 199. pogotkom u dresu Chelseaja.

Konačnih 4:0 za uvjerljiv prolaz u osminu finala postavio je John Terry, dočekavši loptu na drugoj vratnici nakon ubačaja Oscara. Chelsea u osmini finala čeka dvoboj s Middlesbroughom, koji je na rasporedu 27. veljače.