Borna Rupnik • nedjelja, 17.02.2013.

Momčad Kayserispora napravila je veliki korak prema uspješnom završetku sezone, gostujućom pobjedom kojom se smjestila u sredinu poretka...

Robert Prosinečki i njegov Kayserispor ubilježili su u subotu vrijedna tri boda na gostovanju kod Esksehirspora. Prvi je pogodak postigao Cleyton sredinom prvog poluvremena, a u završnih petnaestak minuta s dva je pogotka, za konačnih 3:0, posao dovršio Yilmaz.

Kayserispor je tako u posljednja četiri prvoligaška kola osvojio čak 10 od mogućih 12 bodova, a pobijedio nije tek u remiju bez pogodaka protiv Orduspora. Posljednji poraz momčadi Roberta Prosinečkog bio je prije mjesec dana, od Bursaspora (2:1).

Tom je serijom Kayserispor stigao do trenutačno devetog mjesta na tablici turskog prvenstva.

Od zone ispadanja Prosinečkog i njegove igrači dijeli nemalih osam bodova i bivši je pomoćnik Slavena Bilića u hrvatskoj reprezentaciji, te bivši trener beogradske Crvene zvezde, na najboljem putu da svom klubu osigura prvoligaški status, zbog čega je i doveden na klupu.