Markota prvo ime Bešiktaša u važnom gostujućem trijumfu

Branimir Korać • nedjelja, 17.02.2013.

18. kolo turskog prvenstva donijelo je Bešiktašu gostovanje kod solidnog Tofasa. Odličan ulazak u utakmicu osigurao je pobjedu Bešiktašu koji je na kraju slavio 74:62...

Potencijalno neugodno gostovanje za momčad Bešiktaša završilo je uspješno po istanbulsku momčad. Na gostujućem parketu kod Tofasa Bešiktaš je uzeo pobjedu 74:62.

Susret je usmjeren na Bešiktašov mlin već u prvih deset minuta kada su gosti stigli do visoke prednosti i poveli s 26:12. Domaćin je u nastavku utakmice sve činio kako bi došao do preokreta, ali nije u tome uspio.

Prvo ime susreta bio je hrvatski reprezentativac Damir Markota koji je predvodio goste s 13 poena (3/6 za dva, 2/3 za tri) i devet skokova, a osim njega dobar je bio i James Christopher s 11 poena.

Kod Tofasa Chinemelu Elonu je ubacio 15 poena i uhvatio sedam skokova, a Austin Nichols je dodao 14 poena. Tomislav Ružić nije se istaknuo, igrao je deset minuta i ostao bez poena (0/2 za dva).