Igor Šestak • nedjelja, 17.02.2013.

Utakmicama Nürnberga i Hannovera te Hoffenheima i Stuttgarta okončano je 22. kolo Bundeslige. Dvoboj u Nürnbergu završio je podjelom bodova, a gledatelji su mogli vidjeti četiri pogotka. Za pobjedom više mogu žaliti gosti iz Hannovera jer su dvaput imali vodstvo i na kraju ga prosuli u sudačkoj nadoknadi. u drugoj utakmici Stuttgart je slavio s minimalnih 1:0 i konačno prekinuo svoj dugački niz poraza.

U prvoj nedjeljnoj utakmici Nürnberg je Grundig Stadionu ugostio Hannover i u posljednjim trenucima utakmice iščupao važan bod. Hannover je pod tjednom odradio gostovanje kod Anžija u Europskoj ligi i izgubio tu utakmicu s 3:1, iako je prvi postigao pogodak. Slično mu se dogodilo i u nedjelju u Nürnbergu.

Početni rezultat na semaforu je stajao 40 minuta, a onda je Huszti dobio loptu od Sergija Pinta, prošetao se kroz sredinu domaće obrane i svladao vratara Schäfera za vodstvo Hannovera. Domaćini su u prvom dijelu bili bolja momčad, no na odmor su otišli sa zaostatkom. Izjednačili su nakon osam minuta igre u nastavku i to iz prekida. Slobodni udarac s lijeve strane izveo je Kiyotake, a pred vratima Zielera najviši je bio Klose. Samo je okrznuo loptu i ona je odsjela u desnom donjem kutu Hannoverovih vrata.

Gosti su 15 minuta kasnije došli do drugog vodstva na utakmici. Abdellaoue je iskoristio neopreznost domaćih obrambenih igrača, oteo im loptu pa odlično poslužio Ya Konana, koji je iz blizine lako zabio za 2:1. Nakon vodećeg pogotka igrači Hannovera su propustili nekoliko prilika iz kojih su mogli riješiti utakmicu, a u završnici ih je stigla kazna. U 90. minuti Zieler je spasio Hannover obranom Kiyotakeovog udarca, no dvije minute kasnije bio je nemoćan. S desne strane je ubacio Chandler, a na centaršut je pravovremeno utrčao Polter i zabio za konačnih 2:2.

Nürnbergu je ovaj bod vrlo vrijedan jer ga je dodatno odvojio od zone ispadanja, dok Hannover ima mnogo razloga žaliti za izgubljenim. Za pozicijama koje vode u Uefina natjecanja sada zaostaje četiri boda.

U kasnijem terminu na travnjak stadiona Rhein-Neckar Arena u Sinsheimu izašli su nogometaši Hoffenheima i Stuttgarta. Ta utakmica nije bila bogata golovima kao prethodna, ali jedini postignuti pogodak bio je sasvim dovoljan igračima Stuttgarta za veliko olakšanje i slavlje.

Momčad Bruna Labbadije nanizala je pet uzastopnih poraza, potonula je na 15. mjesto Bundeslige i hitno joj je trebala pobjeda koja bi ju vratila u život. Hoffenheim je momčad koja je do ovog kola bila samo jedno mjesto ispod Stuttgarta, ali i velikih devet bodova, a eventualna pobjeda mogla ga je vratiti u igru za ostanak u ligi, odnosno izbjegavanje dodatnih kvalifikacija.

No, već u trećoj minuti gosti su poveli. Najveći dio posla odradio je po lijevoj strani Traore pa ubacio za Harnika, koji je glavom od grede pogodio mrežu Hoffenheima. U idućim minutama Stuttgart je imao još nekoliko dobrih prilika, no nije ih iskoristio. U kasnijoj fazi prvog dijela probudili su se i domaćini, ali Stuttgartov vratar Ullreich nije imao previše posla te se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom gostiju.

U prvoj polovici nastavka dobru je priliku za 2:0 propustio Traore, a domaćini su izjednačenju najbliže došli u 64. minuti kada je odličnu priliku propustio Joselu. Do kraja utakmice Hoffenheim je uglavnom dominirao posjedom lopte, ali je teško dolazio do prilika za pogodak i Stuttgartova je obrana uspjela sačuvati svoju mrežu i ubilježiti vrlo važna tri boda za skok na 12. mjesto Bundeslige.