GKK Šibenik na pragu A-1 lige, u grotlu Baldekina nadoknadili -8 iz Jazina

S Baldekina:Ivana Jurica • nedjelja, 17.02.2013.

Šibenski Baldekin ove je nedjelje bio pretijesan da primi sve zainteresirani koji su željeli prisustvovati derbiju A-2 lige jug, između vodeće Sonik Puntamike, do tad neporažene i drugoplasiranog Građanskog košarkaškog kluba Šibenik, koji je imao jedan poraz (upravo od Zadrana). Veličanstvena atmosfera nosila je domaćine do konačne pobjede od 90:78. Budući da su Zadrani u Jazinama u prvom dijelu sezone slavili s plus osam, Šibenčani su zasjeli na čelo tablice i sebi praktički otvorili vrata kvalifikacija za A-1 ligu.

GKK ŠIBENIK- SONIK PUNTAMIKA 90:78 (26:18, 18:14, 24:19, 22:27)

Šibenik, dvorana na Baldekinu ,gledatelja 1 500

Suci: J. Radojković i L. Roglić (oba Split)

GKK Šibenik: M. Junaković 28, R. Badžim, T. Grubišić, O. Mišić 3, F. Kalpić 3, D. Bašić 17, I. Blaće 2, I. Grgat 18, F. Vukičević 4, T. Čićin-Šain 7, M. Sandrić, Lj. Šamadan 8. Trener: Jeronimo Šarin.

Sonik Puntamika: L. Gligora, M. Anđelić 6, B. Ivanić, M. Gligora 9, J. Bulić 5, N. Marin, T. Petani 27, J. Dražović, T. Longin, M. Čakarun 10, D. Škara 21, P. Marčev. Trener: Marko Žorž.

Kao što se i najavljivalo, sjajno popunjene tribina Baldekina, bile su sjajna podrška momčadi Jeronima Šarina. Na dan utakmice stigle su i montažne tribine, pa je utakmicu koja je odlučivala o prvaku A-2 lige jug, na legendarnom Baldekinu pratilo i 1 500 gledatelja. Gledatelja koji su od prve do posljednje minute bili šest igrač Narančastih, pravi vjetar u leđa.

Zadrani su u utakmicu ušli s kapitalom od plus osam iz prve utakmice – 67:59, a zanimljivo je kako su pet koševa, u tom susretu, postigli u tri zadnje sekunde (od čega čak i tricu sa svoje polovice). Za razliku od tada, u svojim su redovima imali Marijana Čakaruna i Lovru Gligoru, ne i Matu Mrvu, dok je GKK Šibenik, nakon ozljede Šamadana (koji se oporavio i zaigrao protiv Zadrana), centarsku liniju pojačao iskusnim Ivanom Grgatom.

Vukičević postiže prvi koš na utakmici, a Škara odgovara tricom za prvo vodstvo Sonik Puntamike. Tricom uzvraća i Franko Kalpić, poentira i Junaković i domaćini vode sa 7:2. Dvije nove trice gostiju, Petani i još jednom Škara, gostima donose novo minimalno vodstvo – 8:9. Šibenski centri, Grgat i Šamadan, uz pomoć playa Junakovića, u osmoj minuti donose vodstvo svojoj momčadi od osam koševa (23:15). Plus osam imali su Šibenčani i na kraju četvrtine (26:18). S istekom četvrtine Petani je šutirao tricu, Čakarun pomogao da lopta prođe kroz mrežicu, pa su suci poništili koš.

Drugu četvrtinu tricom otvara Toni Čičin-Šain. S četiri koša odgovara Anđelić za 29:22. U 15. minuti domaćini imaju +11 (36:25). Do poluvremena Šibenčani održavaju dvoznamenkastu prednost, igra se uglavnom koš za koš, pa na poluvremenu na semaforu svijetli 44:32.

Razigrani Junaković s odličnom igrom nastavlja i u drugom poluvremenu. Upravo njegovim koševima domaćin dolazi do +16 (48:32) na startu nastavka. Poslije dvije trice Davida Škare, Sonik Puntamika dolazi do minus devet (58:49), ali sjajan odgovor za domaćine stiže preko Domagoja Bašića koji pogađa tricu i ne dozvoljava Zadranima da se još više približe.

Rezultatom 68:51 ušlo se u zadnju četvrtinu. Šamadan pogađa tricu, poentira i sjajni Junaković i GKK Šibenik ima najveću prednost – 73:51. Ali ne predaju se gosti, koji dolaze do – 14 (77:63), ali Blaće tada skače u napadu, Marin radi nesportsku pogrešku što kažnjava Junaković za 82:66. Tri posljednje minute utakmice ponudile su veliku neizvjesnost, budući da su domaćini tražili pobjedu veću od devet koševa razlike. Petani je smanjio na 84:72, Junaković je precizan s linije slobodnih bacanja, poentira Škara na drugoj strani za 86:74. Dva bacanja pogađa i Bašić, kao i Petani na drugoj strani, za 88:76. 17 sekundi ostalo je do kraja utakmice, gostujuća momčad radi brzi prekršaj, Bašić pogađa jedno bacanje, na drugoj strani brzo poentira Škara za 89:78.

Šest sekundi ostalo je od kraja utakmice. Motor Šibenčana Martin Junaković zaustavljen je prekršajem, pogodio je jedno bacanje za 90:78 i šibensko slavlje moglo je početi.

Poletjeli su Šibenčani jedni drugima u zagrljaj, ali i pred Funcute koji su im bili dodatan vjetar u leđa čitavih 40 minuta. Sjajna večer na Baldekinu tako je za Šibenčane završila na najbolji mogući način, a slavlje je tek pred njima. U sljedeća četiri kola A-2 lige iznenađenja ne bi smjelo biti, pa vrlo skoro kreću i pripreme za skorašnje kvalifikacije za ulazak u A-1 ligu.

• Obrisan korisnik18.02.2013. u 13:51
    u drugoj ligi jug GKK Šibenik i Borik Puntamika imaju skor 18-1, još neloše stoji Kaštela DC sa 16-3, dok su ostali previše daleko 4ti Poličnik ima 9-9 od njih 12 u skupini.
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 13:17
    a statistika?! jbt....koji gaf! ajde, drago mi je da se GK šibenik bude plasirao u A-1 ligu.
  • juki18.02.2013. u 10:07
    izvini, ali malo mi to glupo zvuči klub se i tako ne zove više šibenka neka grb i dresovi ostanu isti....a za ime lako samo neka novci budu tu :)