MAXtv Prva liga, 21. kolo, 23.02.2013, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1000
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Siniša Premužaj (Varaždin), Dario Vrabec (Zagreb)

Ivana Strahija • subota, 23.02.2013.

Čak četiri gola vidjeli su oni koji su unatoč snijegu pristigli na koprivnički stadion, no nisu se mogli radovati domaćoj pobjedi, jer su Zaprešićani na terenu dali sve od sebe i izvukli bod. Oba gola gostiju postigao je 20-godišnji Mislav Oršić...

Stephan Vujčić
65'
7
Mirko Kramarić
78'

Haris Hajradinović
90'
Borimir Perković

U utakmicu protiv Intera, koja je trebala biti iskupljenje pred navijačima nakon debakla protiv Hajduka u prošlom kolu, trener Roy Ferenčina ušao je bez četvorice svojih standardnih prvotimaca. Nedostajali su ozlijeđeni Gregurina, Batarelo i Čanađija, a zbog kartona nije mogao igrati ni Bubnjić. Trener Intera Borimir Perković morao se snaći bez Plazanića i Milardovića.

Susret kreće vrlo atraktivno, a u četvrt sata pala su čak tri gola. Domaćini su poveli već u drugoj minuti, Nikola Rak , oporavljenik nakon četiri mjeseca pauze, je kapitalizirao pomutnju u obrani Intera te iskoristio loptu koju mu je servirao Davor Vugrinec kako bi matirao vratara Mateja Delača.

No, četiri minute kasnije već je 1:1, 20-godišnji napadač Intera Mislav Oršić nije propustio priliku koju mu je pružila rastresenost domaće obrane te je pogodio iza Tomislava Pelina za 1:1. Egal domaćima ne odgovara te u 14. minuti ponovno okreću rezultat na svoju stranu, a sjajno je na loptu ubačenu s ruba kaznenog prostora reagirao Vedran Purić.

Nakon 2:1 igra se u Koprivnici malo primirila, te je tek u 30. minuti bilo gužve, i to u gostujućem kaznenom prostoru, gdje je Enes Novinić proigrao Purića, koji pronalazi Vugrinca, no akciju zaustavlja pomoćni sudac, koji diže zastavicu za zaleđe. Odmah potom na drugoj strani terena prijeti Nikola Pokrivač.

U samoj završnici prvog poluvremena Mateas Delić mogao je svoje suigrače riješiti briga, no on je, umjesto da iskoristi činjenicu da je Dalač napustio svoju poziciju, poslao loptu pored vratnice.

U drugo poluvrijeme Farmaceuti kreću eksplozivno, a u nevjerojatno dobroj prilici našao se Vugrinec, no on s metra ne uspijeva matrirati Interovog golmana. Nakon toga slijedi dosta nervozna igra te je iduća prava akcija zabilježena u 58. minuti, kad Slaven Belupo dolazi do lopte i kreće u siloviti kontranapad. Vugrinec vraća loptu za Raka, no on pogađa vratnicu gola Intera.

Promašene prilike kažnjene su u 73. minuti, kad je Oršić zabio svoj drugi gol, uz pomoć Tomislava Šarića. Do kraja utakmice Inter pokazuje mnogo želje da uzme sva tri boda, no nema prave prilike, dok domaćini ne koriste slučaj u 81. minuti, kad se lopta našla u petercu Zaprešićana, ali je na njoj najbrži bio vratar.