Lyon
Lyon 3:1 Lorient
Lorient

Filip Han • nedjelja, 24.02.2013.

Lyon je na Gerlandu dočekao Lorient, koji je puno bolje otvorio utakmicu i rano poveo. Domaći su se igrači ubrzo probudili, nadoknadili zaostatak i prešli u vodstvo. Ova im je pobjeda omogućila da se barem privremeno izjednače s PSG-om u borbi za vrh prvenstvene ljestvice...

Gosti su puno bolje ušli u utakmicu i već su u prvih nekoliko napada stvorili dobre prilike. Lyon je djelovao usporeno, nisu uspijevali razviti igru, te je lopta u njihovom posjedu rijetko bila na Lorientovoj polovici terena. Gosti su zbog Lyonove neraspoloženosti poveli već u 11. minuti. Yann Jouffre izveo je korner, a Jeremie Aliadiere našao se na pravom mjestu i šutirao glavom prema golu. Rezultat bi možda i ostao na nuli da Remy Vercoutre nije užasno reagirao u toj situaciji, i praktički "boksao" loptu u gol.

Lorientovo vodstvo kao da je trgnulo Lyon i odmah su krenuli u stizanje zaostatka. Clement Grenier pokušao je iz slobodnog udarca, a Lisandro Lopez glavom iz šesnaesterca. Ti pokušaji nisu našli put do gola, ali u 24. minuti Lopez je uspio doći do pogotka. Lacazette je spustio loptu na zemlju u šesnaestercu, a Lopez se iz okreta odlično snašao i uputio udarac koji Audard jednostavno nije mogao obraniti.

Do kraja prvog poluvremena Lorient je ponovo mogao voditi, ali Kevin Monnet-Paquet pogodio je stativu. Dvije dobre prilike za Lyon imao je Clement Grenier, ali rezultat je na poluvremenu ostao na 1:1.

Za drugi Lyonov pogodak trebalo je pričekati 50. minutu. Loptu je s desne strane ubacio Lacazette, a glavom je pokušao Lopez. Audard je obranio taj udarac, no lopta se odbila do Rachida Ghezzala koji nesmetano dovodi domaće do prednosti od 2:1.

Nakon tog gola, na terenu je uglavnom postojao samo Lyon. Lorient nije izgledao ni blizu opasno kao što je to bilo na početku utakmice, imali su problema s čuvanjem lopte i dodavanja su im uglavnom bila neprecizna. Jedina opasnost za Lyon bio je još jedan udarac Monet-Paqueta koji je otišao malo iznad prečke.

Rasterećeni Lyon je uspio zabiti i treći gol. Dobru su akciju odigrali dva igrača koja su u igru ušla u drugom poluvremenu, Yassine Benzia i Arnold Mvuemba, koji je prošlog ljeta u Lyon stigao nakon što mu je istekao ugovor s Lorientom. Benzia je dobrim dodavanjem uposlio Mvuembu, a on jakim udarcem postavlja konačan rezultat od 3:1.

Dejan Lovren je počeo utakmicu i odigrao svih 90 minuta. U 37. minuti dobio je žuti karton, no tijekom utakmice imao je nekoliko solidnih obrambenih akcija.

Lyon se sada izjednačio na vrhu s vodećim PSG-om, ima 51 bod, isto kao i Parižani koji večeras igraju protiv Marseilla. Lorient se nalazi na devetom mjestu ljestvice.