Real nastavio pobjeđivati, Cajasol podiže formu

Branimir Korać • nedjelja, 24.02.2013.

Odigrane su i posljednje utakmice 22. kola Lige Endese. 21. prvenstvenu pobjedu upisali su košarkaši Reala gostujućom pobjedom kod Fuenlabrade...

Cajasol je u Sevilli ugostio momčad Estudiantesa u susretu u kojem su domaćini tražili pobjedu kojom bi nagovijestili i moguću borbu za doigravanje.

Momčad iz Seville je najmlađa u Ligi Endesi, međutim polako napreduje te je sve opasnija, a to su spoznali i igrali Estudiantesa izgubivši 86:78. Odluka je stigla u drugom poluvremenu koje je otišlo na stranu domaćina zahvaljujući odličnom napadačkom učinku u tom razdoblju. Cajasol je u drugih 20 minuta ubacio 53 poena i čak devet od 12 trica.

Pobjednika su predvodili John Holland s 21 poenom (1/4 za dva, 5/8 za tri), Luka Bogdanović s 13 poena (4/11) te Ondrej Balvin s deset skokova. Kod gostiju iz Madrida nije igrao Carl English, a istaknuli su se Kyle Kuric s 22 poena (6/11) i pet skokova i German Gabriel s 18 poena (5/9).

Manresa je upisala još jedan poraz, ovaj put na svom parketu protiv Joventuta 92:88. Slabom domaćinu nije pomoglo niti uvjerljivo vodstvo uoči posljednje četvrtine, u zadnjih deset minuta momčad iz Badalone je posve okrenula utakmicu na svoju stranu.

Tony Gaffney je predvodio Joventut s 23 poena (8/12) i osam skokova, a Sitapha Savane je dodao 19 poena (7/11). Kod Manrese briljirao je Troy DeVries s 34 poena (4/4 za dva, 7/14 za tri), a slijedio ga je Adam Hanga koji je dodao 15 poena (5/11) uz pet skokova i pet asistencija.

Vrijednu domaću pobjedu upisao je CB Canarias koji je s 84:77 bio bolji od Blusens Monbusa. Ova pobjeda Canarias odmiče od zone ispadanja čime bi novak u ligi ispunio cilj uoči početka sezone.

U ovoj pobjedi najistaknutiji su bili Blagota Sekulić sa 17 poena (7/9) i šest skokova te Ricardo Uriz s 12 poena (4/7) i devet asistencija. Kod Blusensa William Buford je ubacio 12 poena (3/7), isto toliko je dodao Robbie Hummel (5/9), a Levon Kendall je ubacio 11 poena (2/4) uz pet skokova.

Vodeći real nije imao nikakvih problema na gostovanju kod skromne Fuenlabrade. Madriđani su slavili 88:65, a konačan rezultat pokazuje o kakvoj razlici u kvaliteti se radilo.

Samo u prvih deset minuta Fuenlabrada je bila dostojan protivnik, imala je i prednost u tom razdoblju, a onda je Real krenuo i konstantno povećavao prednost.

Dontaye Draper ponovno nije bio u sastavu, a u gostujućem sastavu najbolji su bili Sergio Llull s 23 poena (8/10) i Nikola Mirotić s 15 poena (5/7). Kod domaćina James Feldeine je ubacio 16 poena (7/17), a Leo Mainoldi deset (3/7).