1. HNL - juniori: Osječani pobjedama nad Hajdukom dokazali da imaju najbolju omladinsku školu

Ivan Dominik • ponedjeljak, 25.02.2013.

I 17. kolo juniorske Prve lige nije kompletirano. Naprotiv, odigrane su samo četiri utakmice od zakazanih osam koje će se ponovno, kao i u 16. kolu morati nadoknađivati. U odigranim utakmicama Rijeka je deklasirala Karlovčane, Zadar je potvrdio domaće bodove protiv Varaždina, a Dragovoljac odnio iste iz Slavonskog Broda. Sve to dok je najinteresantniji dvoboj, derbi kola između Osijeka i Hajduka, odigran u Slavoniji...

U 17. kolu 1. HNL za mlađe uzraste, odnosno u konkurenciji juniora i kadeta, samo su se na četiri odigravale utakmice i to u Osijeku, Rijeci, Slavonskom Brodu i u Zadru. Zbog vremenskih uvjeta i nepogoda i ovo je kolo ostalo debelo nekompletirano te krnje, međutim, bilo je zanimljivih utakmica, premda nije svoju utakmicu odigrao zagrebački Dinamo. Ipak, najmanje je interesantno bilo u Brodu gdje je gostujući Hrvatski dragovoljac zabio samo pogodak u dva susreta koji mu je bio dovoljan za trijumf juniora. Kadeti Marsonije i Dragovoljca odigrali su bez golova, dok je trobod juniorima Crnih osigurao Luka Pejović u 65. minuti, samo 13 minuta nakon što je ušao u igru.

Efikasno je zato bilo u Rijeci gdje su domaćini slabašnim Karlovčanima utrpali ukupnih osam golova. Kadeti su slavili uz 5:0, dok su s tri pogotka razlike bez primljenog gola juniori rijeke apsolvirali momčad iz Grada na četiri rijeke. Za 3:0 juniora Rijeke pobrinuli su se Marko Marciuš, prvim golom utakmice u sedmoj minuti, Igor Postonjski, koji je u 35. zabio za rezultat poluvremena s bijele točke te Filip Dangubić, koji je stavio "točku na i" nakon deset minuta igre u nastavku.

Zadar je kod kuće nadigrao Varaždin u juniorskoj konkurenciji, dok su kadeti remizirali u utakmici bez golova. Među juniorima bilo je 3:1 za Zadrane u utakmici koju su domaći riješili tek u drugom poluvremenu. U prvom dijelu su Varaždinci bolje započeli susret i poveli golom Marka Roga, iako su u Zadar došli sa samo 14 igrača. No, domaći su izjednačili preko Vlatka Blaževića u posljednjoj minuti prvog dijela, da bi poveli 2:1 golom istog igrača u 58. minuti. Konačnu pobjedu Zadrana zaključio je golom u 72. minuti Vlatko Blažević, kompletiravši svoj hat-trick.

A derbi kola odigran je u Osijeku, na stadionu Gradski vrt. Osijek, trenutno vodeća i najbolja momčad lige u juniorskoj konkurenciji, je ugostio splitski Hajduk, klub koji se također diči vrhunskim radom s mladima i odličnom omladinom. Međutim, Osijek je protiv Bilih još jednom, po tko zna koji puta dokazao da ima daleko najbolju omladinsku školu u državi. Kadeti su nadigrali "Bile tiće" rezultatom 2:1, a potom su minimalnim rezultatom od juniora Hajduka bili bolji nogometaši Ivice Kuleševića. Pogodak vrijedan pobjede i tri boda za juniore Osijeka zabio je Andrej Lukić u 36. minuti utakmice.

1. HNL - juniori, 17. kolo, 24. veljače 2013.:
Rijeka - Karlovac 3:0 (kadeti 5:0)
Osijek - Hajduk 1:0 (kadeti 2:1)
Zadar - Varaždin 3:1 (kadeti 0:0)
Marsonia - Hrvatski dragovoljac 0:1 (kadeti 0:0)
Lokomotiva - Slaven Belupo - srijeda, 1. svibnja 2013.
Zagreb - Inter-Zaprešić - srijeda, 10. travnja 2013.
Split - Šibenik - srijeda, 24. travnja 2013.
Cibalia - Dinamo - srijeda, 1 svibnja 2013.

• Obrisan korisnik26.02.2013. u 09:58
    "po tko zna koji puta dokazao da ima daleko najbolju omladinsku školu u državi" - ???? Prošle godine Hajduk dvostruki prvak, ove godine Dinamo 18 pobjeda iz 18 utakmica u kadetskoj, dok mu u juniorskoj Osijek bježi svega 3 boda. Malo objektivnosti ti ne bi škodilo, također ni par tablica... [više na forumu]