Lovro Štrbinić • ponedjeljak, 25.02.2013.

Raspored 26. kola talijanske nogometne lige donio je dvije utakmice u ponedjeljak. Napoli je remijem u Udinama dodatno zaostao za liderom Juventusom, dok se pobjedom nad Pescarom na treću poziciju vratio Lazio.

U talijanskoj Seriji A klubovi su bili aktivni i tijekom ponedjeljka. Na rasporedu su bila dva dvoboja, a prvo su na Friuliju u borbu za bodove krenuli domaći Udinese i drugoplasirani Napoli.

Gosti koji se bore za naslov, ponovno bez Josipa Radoševića u kadru za susret, imali su blagu terensku inicijativu tijekom 90 minuta i nešto više pokušaja prema vratima protivnika.

Ipak, igrači jedne i druge ekipe ostali su "praznih pušaka", Udinese čak nije uputio niti udarac u okvir gola Napolija. Momčad pod vodstvom Waltera Mazzarija tako je upisala treći uzastopni prvenstveni poraz, čime se njihov zaostatak za liderom povećao na šest bodova.

Na trećem mjestu nakon 26. kola nalazi se Lazio. Rimski klub je na svom stadionu dočekao Pescaru, klub iz zone onih koji se bore za ostanak u prvoligaškom društvu, te na kraju upisao rutinsku pobjedu.

Obrana gostiju, u čijim redovima je Ante Vukušić cijeli susret proveo na klupi za pričuve, izdržala je 29 minuta, a tada je na asistenciju Senada Lulića dobro reagirao Stefan Radu i doveo Lazio u vodstvo.

Šest minuta nakon toga Lulić se upisao i u strijelce te je već do odlaska na poluvrijeme bilo jasno kako će bodovi ostati u Rimu. U drugom dijelu nije bilo novih golova, domaćini su bili nešto aktivniji prema naprijed i zasluženo došli do 14. ovosezonske pobjede.

• Obrisan korisnik26.02.2013. u 14:43
    Izgleda da će sinjski dijamant pokazati svu raskoš svog talenta u vrhunskom klubu !
  • Obrisan korisnik26.02.2013. u 08:17
    napoli je stao kad su im vratili bodove, steta, trebali su stiskat juventus do kraja
  • Obrisan korisnik26.02.2013. u 02:37
    nije poraz, ali kao da je...napoli prosipanjem bodova pokazuje da nije materijal za naslov, a ako ovako nastave i milan ce im poceti puhati za vrat...jedno veliko razocaranje, nadao sam se da su napokon zreli za ozbiljne stvari
  • Obrisan korisnik26.02.2013. u 01:07
    napoli sramota....
  • Obrisan korisnik26.02.2013. u 00:05
    Momčad pod vodstvom Waltera Mazzarija tako je upisala treći uzastopni prvenstveni poraz, čime se njihov zaostatak za liderom povećao na šest bodova. ??? Ajd dobro, ja mislio da se to zove "izjednačeno", "neodlučeno", "remi" i sl. A kad ono odigraš 0:0 i upisao si... [više na forumu]