Inter 1:1(0:1) Milan
Milan

Inter i Milan podijelili bodove, El Shaarawy i Schelotto strijelci za 1:1

Igor Šestak • nedjelja, 24.02.2013.

U sklopu 26. kola Serie A veliki derbi talijanskog nogometa odigrali su Inter i Milan. Crveno-crni su u prvom poluvremenu bili mnogo bolja momčad i vodili su pogotkom El Shaarawyja, no u nastavku utakmice su propustili nekoliko odličnih prilika za povećanje vodstva. Crno-plavi su to znali kazniti i pogotkom Schelotta su došli do jednog boda.

Inter - Milan 1:1 (0:1)

Milano, Stadion Giuseppe Meazza
Serie A, 26. kolo
Suci: Paolo Silvio Mazzoleni, Giorgio Niccolai i Michele Giordano

Strijelci: 0:1 El Shaarawy 21', 1:1 Schelotto 71'

Inter: Handanovič - Zanetti, Ranocchia, Juan, Nagatomo (od 77' Chivu) - Guarin, Gargano, Cambiasso (od 69' Schelotto), Alvarez (od 74' Kuzmanović) - Palacio, Cassano
Trener: Andrea Stramaccioni

Milan: Abbiati - Abate, Mexes, Zapata, De Sciglio - Muntari (od 90' Ambrosini), Nocerino, Montolivo - Boateng (od 81' Niang), El Shaarawy (od 87' Bojan), Balotelli
Trener: Massimiliano Allegri

Žuti kartoni:: Ranocchia 34', Juan 43'/ Mexes 12', Muntari 31', Montolivo 49', Zapata 89'

Pun optimizma nakon pobjede nad Barcelonom i niza od sedam utakmica bez poraza u Serie A Milan je u 26. kolu "gostovao" kod gradskog rivala Intera. Ipak, sjajan niz rezultata nije uspio nastaviti novom velikom pobjedom, već je utakmica završena bez pobjednika. Milan je generalno bio bolji, imao je više prilika, no igrači Intera su uspjeli doći do jednog boda.

Andrea Stramaccioni Milanu se odlučio suprotstaviti formacijom 4-4-2. Zbog kartona nije mogao računati na Pereiru, zbog ozljeda na Milita, Silvestrea i Samuela, a jedino iznenađenje u prvih 11 bio je Alvarez, dok su priliku s klupe čekali Kuzmanović, Stanković i Mateo Kovačić. S druge strane, Crno-crveni su na travnjak istrčali u svojoj uobičajenoj formaciji 4-3-3. U odnosu na utakmicu s Barcelonom Massimiliano Allegri je napravio tri izmjene. Umjesto Constanta, Ambrosinija i Pazzinija gradski su derbi započeli De Sciglio, oporavljeni Nocerino i Balotelli, koji u Ligi prvaka nema pravo nastupa. Zbog ozljeda u sastavu nije bilo Robinha, Bonere, De Jonga i Flaminija.

Stramaccionijeva lutanja i rupe u obrani

Poučen lošim iskustvima iz utakmice s Fiorentinom i upozoren dobrim Milanovim predstavama u posljednje vrijeme, Interov se strateg odlučio za formaciju 4-4-2 kako bi bolje zatvorio bokove preko kojih je Inter ove sezone primio mnogo pogodaka. Na desnom su igrali Nagatomo i Guarin, a na lijevom kapetan Zanetti i Alvarez. No, načelno dobra ideja nije na terenu provedena u djelo. El Shaarawy je s lijevog krila povlačio Nagatoma u sredinu, a slabo pokrivanje Guarina sjajno je koristio De Sciglio i gotovo svi opasni napadi Rossonera došli su upravo s te strane.

Nogometaši Intera, u ovom derbiju formalno domaćini, solidno su započeli susret. U prvih 15 minuta imali su kratki period dominacije, udarac Cassana i jednu dobru akciju za Palacija koju je odličnom reakcijom prekinuo Mexes. No, nakon tog perioda počeli su problemi za Nerazzurre, a da će do tih problema najčešće dolaziti preko desne strane Interove obrane nagovijestio je De Sciglio udarcem u šestoj minuti kojim je zatresao vanjski dio mreže.

Isti je igrač namjestio dobru šansu za Balotellija u 15. minuti, ali se bivši član Interove svlačionice okliznuo pri primanju lopte. Šest minuta kasnije Milan je ipak stigao do zasluženog vodstva. Zapata je na centru oduzeo loptu neopreznom Cassanu, Boateng dao u prostor za El Shaarawyja, a on sjajnim udarcem vanjskim dijelom kopačke pogodio bliži kut Handanovičevog gola za svoj 17. ovosezonski pogodak u Serie A. Interov vratar ovom je prilikom bio nemoćan, a lošim pokrivanjem igrača i prostora još su se jednom istaknuli Ranocchia i Nagatomo.

Vodstvo je igračima Milana dalo krila i do kraja prvog dijela su stvorili dovoljno prilika za napuniti mrežu Intera, no zakazali su u realizaciji, prije svega Balotelli. Novi Milanov napadač odlično je pucao glavom nakon kornera u 27. minuti, par minuta kasnije u još jednu priliku ga je gurnuo De Sciglio, a u 40. minuti je pokušao iz slobodnog udarca. Sve to zaustavio je slovenski vratar i zadržao Inter u igri uoči drugih 45 minuta. Na suprotnoj polovici igrališta gotovo da i nije bilo događanja, Interov je napad bio u potpunosti sterilan.

Igrač utakmice

Najveći "krivac" za ovaj remi je Interov vratar Samir Handanovič. Slovenac se tijekom utakmice istaknuo mnogim sjajnim obranama i zaustavio Milan na putu prema pobjedi. Posebno je izludio Marija Balotellija koji je prvi put od dolaska u Milan ostao bez pogotka, iako je imao nekoliko izrazitih prilika.

Stramaccioni se na poluvremenu nije odlučio na izmjene, ali su Zanetti i Nagatomo zamijenili strane. Prvi su ponovno zaprijetili Rossoneri nepreciznim udarcem glavom Boatenga, a Inter je do prve prave prilike došao u 53. minuti. Palacio je s desna ubacio za Guarina, a njegov prilično dobar udarac obranio je Abbiati.

Utakmica je u drugom dijelu bila nešto izjednačenija i Milan više nije onako lagano dolazio do prilika. Interovi igrači bolje su čuvali vlastita vrata, no nisu uspijevali stvoriti veći pritisak na suparničkoj polovici. U 65. minuti još se jednom intervencijom istaknuo Handanovič kada je ispred Balotellija odbio centaršut Nocerina, a četiri minute kasnije na prvu se izmjenu odlučio Stramaccioni i - pogodio.

Umjesto Cambiassa je igru je ušao krilni igrač Schelotto i samo dvije minute kasnije zabio za izjednačenje. nakon ubacivanja sa strane Nagatomo je s lijeve strane krenuo prema sredini pa centrirao, lopta je preletjela Mexesa, a Schelotto ju je preciznim udarcem glavom smjestio iza leđa Abbiatija.

Nakon izjednačenja činilo se kao da su bodom zadovoljni i jedni i drugi, iako ih je pobjeda mogla gurnuti u odličnu poziciju na tablici. Pravih prilika gotovo da i nije bilo te je susret okončan rezultatom 1:1. Tek je još jednu dobru obranu upisao Interov vratar u 89. minuti, dok je Inter u završnici ostao bez izgledne prilike za pobjednički pogodak. Milan je tako zadržao treće mjesto i bod prednosti nad gradskim rivalom, a ovakav rasplet derbija zadovoljit će Lazio i Fiorentinu koji će svoje utakmice 26. kola odigrati u ponedjeljak i utorak.

• Obrisan korisnik25.02.2013. u 15:45
    Odlična tekma još bolji talijanski komentatori na sky -u ,ljudi pričaju isključivo o nogometu i što trenutno i na koji način igra ekipa jedna ili druga,dok kod nas komentiraju glasine i tračeve čija mama ide u kazalište itd..
  • Obrisan korisnik25.02.2013. u 13:37
    Šteta što kova nije barem dobio 10 minuta da osjeti atmosferu! Ali bit će prilika.
  • Yakov25.02.2013. u 03:26
    samo sam čeko da neki barcelonista komentira...
    Yakov
  • Obrisan korisnik25.02.2013. u 01:03
    el shaarawy je IGRACINA, nevjerojatno brz, fizicki mocan, trci k'o navijen 90 minuta, pomaze obrani, jos i stigne zabiti...a tek mu je 20...mislim da milan ima novog sevcenka, mozda cak i boljeg jer sheva je ''samo'' zabijao, dok faraon ima njegov nos za gol, ali ima i strasnu defanzivu i fizicku... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.02.2013. u 00:50
    Zanimljiv mec..cuh podatak da evo vec 9 godina ishod ovog derbija nije bio remi..