Zimski sportovi

Filip Jukić • utorak, 26.02.2013.

Zadnjeg ponedjeljka mjeseca veljače u najjačoj hokejskoj ligi svijeta odigrano je pet utakmica. Chicago je zadržao svoj fantastični niz, dok je Toronto punih ruku bodova otišao iz Philadelphije...

Philadelphia Flyers - Toronto Maple Leafs 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Maple Leafsi su sinoć u Philadelphiji novom ovosezonskom pobjedom uspjeli isprati gorčinu nesretnog poraza protiv Ottawe dvije noći prije na domaćem ledu. Mrežu Flyersa u 18. minuti prve trećine načeo je Phil Kessel svojim četvrtim pogotkom u 2013. godini te se vodstvom 1:0 gostiju i otišlo na prvi odmor.

Michael Ryder (KAN/ DAL) - 3 asistencije, 3 boda, +/-:+1

U drugom periodu igre Nikolaj Kulemin je praktički direktno s klupe iskoristio odlično tempiranu smjenu postave na ledu te je svojim drugim zgoditkom sezone udvostručio vodstvo svoje momčadi. Dvije minute poslije, Scott Hartnell je svojim prvijencem ove godine Philadelphiju ponovno vratio na samo gol zaostatka.

Sredinom treće trećine Mihail Grabovski je još jednom stvorio dva pogotka razlike između suprotstavljenih strana na ledu te doveo Toronto korak bliže dvanaestoj pobjedi u sezoni. Momčad iz Ontarija bi vjerojatno stvari privela mirnije kraju da nije bilo dvostrukog isključenja Jamesa van Riemsdyka za vrijeme kojeg su se domaćini ponovno rezultatski približili i stvorili pritisak koji je konačno nestao i bez učinka ostao u zadnjoj minuti susreta kada je Jay McClement poslao pak u praznu mrežu domaćina zapečativši tako pobjedu Leafsa u Wells Fargo Centeru.

Ottawa - Montreal 2:1 (0:0, 1:1, 0:0 SO: 1:0)

Jučerašnji kanadski derbi pripao je klubu iz glavnoga grada te države i to nakon izjednačenih 65 minuta igre te izvođenje kaznenih udaraca. Unatoč velikoj dominaciji gostiju po pitanju udaraca na gol, u prvoj trećini nije bilo pogodaka niti za jednu momčad te se na odmor otišlo netaknutih mreža. U drugom periodu igre "padaju" jedina dva gola na utakmici.

Malkin ozlijeđen

Zvijezda Pittsburgh Penguinsa, Jevgenij Malkin je od jučer na listi ozlijeđenih. Posljedica je to blagog potresa mozga i privremenog gubitka pamćenja kojeg je zaprimio nakon sudara s Erikom Gundbransonom te zabijanja u ogradu u susretu protiv Floride Panthersa 22. veljače. U Pittsburghu naglašavaju kako prate redovni protokol koji ovakve situacije zahtijevaju te kako se Malkin trenutno osjeća dobro.

Prvo je Dave Dziurzynski donio vodstvo domaćinima u sedmoj minuti druge trećine, da bi Andrej Markov u zadnjoj minuti te iste trećine kanadski derbi ponovno vratio u egal. Treća trećina, jednako kao i prva, nije donijela ničeg novog po pitanju zgoditaka pa se moralo pristupiti produžecima, odnosno izvođenju kaznenih udaraca.

Senatorsi su iskoristili prednost domaćeg leda i podršku svojih navijača te s više spretnosti od suparnika došli i do drugog boda u ovom kanadskom derbiju te svoje 12 pobjede u sezoni koja ih uz dva poraza nakon 60 odigranih minuta drži na četvrtom mjestu istočne konferencije.

Unatoč jučerašnjem porazu, Montreal je i dalje prvi na toj istoj ljestvici s bodom više od drugoplasiranih Pittsburgh Penguinsa.

Ostale utakmice

Chicago Blackhawksi i dalje drže svoj niz neporaženosti u regularnih 60 minuta igre. Jučer su došli do pobjede nakon gola u produžecima. Konačnim rezultatom 3:2 slavili su na domaćem ledu protiv Edmontona te tako nastavili fantastični niz i dodatno "pojačali" rekord neporaženosti kojeg još od prošle utakmice sami drže.

Na isti način kao i Chicago, Nashville je u produžecima slavio kod kuće protiv Dallasa te se tako iskupio svojim navijačima za težak subotnji poraz od Detroita. Junak susreta bio je Roman Josi koji je svojim trećim pogotkom sezone donio domaćinima drugi bod u dodatnih pet minuta. Aktualni prvaci Kingsi su u lokalnom derbiju, na svom ledu protiv Ducksa vrhunski odigrali treći period susreta te su s tri pogotka u tom razdoblju došli do uvjerljive pobjede od 5:2.