Borna Rupnik • srijeda, 27.02.2013.

Borussia iz Dortmunda neće obraniti naslov pobjednika Njemačkog kupa, nakon minimalnog poraza na Allianz Areni, čime je Bayern uzvratio za prošlogodišnjih 2:5 u finalu. U srijedu navečer prolaz je u polufinale osigurao i Stuttgart...

Četvrtfinale Njemačkog kupa donijelo je i veliki derbi između Bayerna i Borussije iz Dortmunda, a momčad Juppa Heynckesa ostala je u igri za titulu i na tom kolosijeku. Jürgen Klopp i njegove trupe morale su priznati poraz u Münchenu.

Tijekom uvodnog ispitivanja snaga dva je puta pokušao Bayern, preko Arjena Robbena i Tonija Kroosa, a polupriliku je u 19. minuti propustio i Mario Mandžukić, koji je ponovno u udarnoj postavi dobio prednost nad Marijom Gomezom.

U prilično čvrstoj i agresivnoj borbi za prevlast na terenu, Bayern je do novih prilika stigao krajem prvog dijela: volej Javija Martineza sjajno je obranio Roman Weidenfeller, a Robben je iz blizine poslao loptu preko prečke.

No, Nizozemac se iskupio u 43. minuti.

Na dodavanje Philippa Lahma potegnuo je s 18 metara i pogodio gornji kut Borussijinog gola za vodstvo Bavaraca. Žuto-crni gosti, koji su nastupili bez bolesnog stopera Matsa Hummelsa, trgnuli su se početkom nastavka te uputili nekoliko udaraca prema Manuelu Neueru, ali potom je Weidenfeller dobio dva dvoboja protiv Kroosa i sačuvao Borussiju "na životu".

U posljednjih pola sata Bayern je čuvao svoju prednost i zamalo stigao do drugog pogotka, no Mario Götze na gol-liniji i Weidenfeller zaustavili su dva pokušaja glavom brazilskog stopera Dantea. Mandžukić je svoje mjesto Gomezu prepustio u sudačkoj nadoknadi, nakon dobivenog žutog kartona zbog igranja rukom i još jednog udarca prema Weidenfelleru, a još se jednom hrvatski napadač istaknuo u ulozi prve linije Bayernove obrane - neprestano je stvarao pritisak već u začecima Borussijinih akcija.

Zadnju je prigodu za Borussijino izjednačenje imao Julian Schieber, ali pucao je preko gola i Bayern je mogao početi slaviti prolaz.

Stuttgart je izbacio drugoligaša iz Bochuma pogocima Christiana Gentnera iz 18. minute, uz dodir bloka, što je prevarilo vratara Andreasa Luthea, te Vedada Ibiševića. Bosanskohercegovački napadač zadržao je u 81. minuti tradiciju postizanja pogotka u svakoj rundi Njemačkog kupa silovitim udarcem s desetak metara. Bochum je prikazao žilavu igru u obrani, ali nije uspio predstavljati pravu prijetnju u napadu.

U polufinalu Njemačkog kupa tako će zaigrati Wolfsburg, Stuttgart, Freiburg i Bayern, a ždrijeb je u nedjelju.

• Obrisan korisnik28.02.2013. u 12:46
    Ja bi radije finale Real - Bayern!!! Barca je već pročitana knjiga i teško da će s ovakom formom nadoknadit 2:0. A Bayern sa svojom igrom je definitivno zaslužio još jedan finale i da ga ovaj put napokon i osvoji.
  • Obrisan korisnik28.02.2013. u 09:55