Olympiakos bez posustajanja kod posljednjeg u skupini

Ivor Krapac • četvrtak, 28.02.2013.

Košarkaši Olympiakosa proslavili su petu uzastopnu pobjedu u drugom krugu Eurolige. Aktualni europski prvaci su u devetom kolu Topa 16 igrali u Istanbulu, gdje im je domaćin bio Bešiktaš, a prošlo je bez iznenađenja...

Prva utakmica devetog kola skupine F euroligaškog drugog kruga donijela je očekivanu pobjedu Olympiakosa. Bešiktaš možda neće završiti Top 16 na nuli, ali domaći ogled s braniteljima naslova bio im je pretežak izazov, sa 79:60 za goste iz Pireja u nastavku njihova naleta u ovom dijelu natjecanja.

Olympiakosu je ovo bila peta euroligaška pobjeda u nizu, a s njom su popravili vlastiti omjer na 6-3. Bešiktaš je sada na 0-9.

Utakmica u Istanbulu bila je izjednačena u prvoj i najvećem dijelu druge četvrtine, prije nego su se branitelji naslova odvojili do 38:26 u završnici prvog poluvremena. Na veliki odmor otišlo se s 38:30 za Olympiakos, koji je u preostalih 20 minuta držao stvari pod kontrolom.

Bešiktaš je rano u trećoj četvrtini priprijetio smanjujući na 39:35, ali nakon što su gosti u 28. minuti pobjegli na 14 razlike, više nije bilo puno neizvjesnosti. Olympiakos ima preveliku kvalitetu i trenutno je u previše dobroj formi da bi takvo što ispustio.

Pirejsku momčad je ovog četvrtka vodio Josh Powell, koji je ubilježio 16 poena, dok se Kostas Papanikolaou pridružio s 11 poena. Među domaćima se s 13 poena i sedam skokova istaknuo slovenski centar Gašper Vidmar. Patrick Christopher imao je 13 poena i po pet osvojenih i izgubljenih lopti, dok su Randal Falker i Ricky Minard upisali po 11 poena, Falker uz devet skokova i tri osvojene lopte.

Damir Markota je za nepunih 10 minuta na parketu bio bez većeg učinka za Bešiktaš, s po dva poena (1/5 iz igre) i skoka, uz jednu izgubljenu loptu i četiri prekršaja.