Montpellier, Dunkerque i Cesson stopama Chambéryja, Sélestat ispao iz Kupa

Mihaela Bradovski • petak, 01.03.2013.

U četvrtinu finala francuskog rukometnog Kupa nakon momčadi Chambéryja probili su se i sastavi Dunkerquea, Cesson-Rennesa i Montpelliera, dok se za iznenađenje dana pobrinuo Mulhouse izbacivši rukometaše Sélestata...

Nakon Chambéryja u četvrtak, momčad Dunkerquea prva je momčad koja se prema današnjem rasporedu plasirala u četvrtinu finala Kupa. Rezultatom 32:20 sastav Patricka Cazala svladao je također člana prve lige, Tremblay. Za goste je zaigrao i hrvatski internacionalac Vladimir Ostarčević te se jednom upisao u listu strijelaca. Svoj jedini pogodak iz tri pokušaja postigao je u 53. minuti za 30:17, nakon šest minuta bez pogotka u domaćoj mreži.

Dunkerque nije trebalo dugo da se odvoji, nakon 17 minuta igre semafor je pokazivao +4 za domaćina što je on do kraja bez problema ne samo održao već i povećao na konačnih 12 razlike. U pobjedničkom sastava s pet su pogodaka napad predvodili Soudry te Butto i Hansen koji su utakmicu završili sa stopostotnim učinkom.

I dok su Chambéry i Dunkerque u svojim susretima opravdali ulogu favorita, za prva se iznenađenje pobrinula momčad Mulhousea koja je svladala člana najjačeg francuskog društva, sastav Sélestata rezultatom 34:29. U kadru slavljeničke momčadi gotovo svi su se igrači upisali u strijelce, a najuspješniji su u tome bili Galotte (8) i Martin (7). U dresu Sélestata dva zgoditka više postigao je Beauregard, ali to nije bilo dovoljno za slavlje koje se očekivalo.

Nakon 14 minute i +3 Mulhouse više nije prepuštao stečeno vodstvo protivniku iako je upravo Beauregard u 41. poentirao za 19:19. No momčad Jean-luc Le Galla dalje od tog izjednačenja nije mogla, tri minute kasnije Mulhouse je ponovno imao tri zgoditka prednosti.

Bez ozlijeđenih Gajića i Kavtičnika Montpellier se tek u samoj završnici uspio izboriti za nastavak natjecanja i mogućnost obrane barem jednog naslova, nakon što su Trofej prvaka i Liga kup već završili u rukama Dunkerque. Poveo je Nimes s 5:0 i već u tim uvodnim minutama dao sugerirati kako neće olako propustiti priliku izbaciti još uvijek aktualnog francuskog prvaka.

U nastavak je MAHB ušao s četiri gola zaostatka, no zatim je krenuo period njegove bolje igre. U 35. minuti semafor je pokazivao 18:15 za domaćina, a sedam minuta kasnije prednost je otišla na suprotnu stranu. U posljednjih pet minuta susretu ušlo se pri +2 Montpelliera, a u vrlo uzbudljivoj završnici iskusnija momčad uspjela je tu razliku i održati.

Najbolji je kod domaćina bio Julien Rebichon sa sedam pogodaka, u dresu Montpelliera najuspješniji je bio Michaël Guigou (10). Petar Metličić u igri je proveo 11 minuta, nije se upisao u listu strijelaca, ali je zaradio jedno isključenje uz također jednu asistenciju.

Četvrtinu finala dohvatili su i rukometaši Cessona. Na domaćem terenu s uvjerljivih 39:25 svladali su Massy. U subotu su na rasporedu dvije utakmice. Créteil će ugostiti Dijon, a posebno će zanimljiv biti susret između Nantesa i Toulousea. Četvrtfinale će u nedjelju zaključiti dvoboj lidera LNH PSG-a i posljednjeplasiranog Billerea.