Petković: "Kad se ljudi budu žalili na suce, nadam se da nas neće zaboraviti"

Josip Tolić • nedjelja, 03.03.2013.

Nakon visoke pobjede Milana nad Lazijem u 27. kolu Serije A (3:0) trener Rossonera Massimiliano Allegri izjavio je kako njegova momčad zaslužuje treću poziciju na ljestvici jer igra dobro i organiziranije nego prije. Vladimir Petković, strateg gostiju, smatra da je isključenje njegova igrača Antonija Candreve već u 16. minuti utakmice bilo nepravedno i da je taj detalj odlučio utakmicu.

U jedinoj subotnjoj utakmici 27. kola Serije A Milan je na San Siru nadvisio Lazio 3:0 i preskočio Rimljane na trećem mjestu ljestvice. Dva pogotka Giampaola Pazzinija i jedan Kevina-Princea Boatenga odlučila su dvoboj čiji je ishod uvelike usmjerilo isključenje Antonija Candreve već u 16. minuti utakmice.

"Ova momčad zaslužuje biti na trećem mjestu jer igra dobro. Moramo ostati usredotočeni na borbu za Europu. Ovih smo dana organiziraniji kao momčad, što olakšava pobjeđivanje", rekao je trener Rossonera Massimiliano Allegri nakon utakmice kojom je niz neporaženosti njegove momčadi u ligi produljen na devet susreta.

"U dobroj smo formi i nadam se da možemo ovako nastaviti do kraja sezone. Moramo zadržati koncentraciju kako bismo ostvarili taj cilj", dodao je.

Njegov kolega na drugoj strani Vladimir Petković bunio se protiv odluke suca Nicole Rizzolija koji je isključio Candrevu u početnoj fazi utakmice zbog prekršaja na Stephanu El Sharaawyju u vrlo izglednoj situaciji za pogodak.

"Milan se može pobijediti, ali od 16. minute bila je to potpuno drugačija utakmica. Kad se ljudi budu žalili na suce, nadam se da nas neće zaboraviti", izjavio je.

Bosanskohercegovački stručnjak ipak smatra da bi momčadi bile podjednake u punoj snazi. "Moram pohvaliti svoje igrače, pokušali su dati sve od sebe do kraja."

• Obrisan korisnik04.03.2013. u 00:00
    ne postoji stručni izraz "zadnji igrač", šta vi ne slušate Beusana? :)
  • LazialZD03.03.2013. u 13:20
    Petko majstore nema predaje ! U igri smo na sva 3 fronta - u finalu kupa smo, Stuttgart je i više nego prolazan u EL a ima nade i za 3.misto i LP. Samo jako nebeskoplavi imamo jako dobrog trenera još da je i uprava na čelu s Lotitom takva di bi nam bia kraj. NON MOLLARE MAI FORZA BIANCOCELESTI
    LazialZD
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 13:18
    Subo kada sam pročitao tvoj komentar, podsjetilo me na jedan hrvatski klub:)...
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 13:17
    A jučer Candreva nije zaslužio crveni karton, jer je Dias bio zadnji igrač. Nažalost po Lazio sinoć je sudac zeznuo stvar. Trebao je Candreva dobiti žuti, a čini mi se da je prekršaj bio u 16metara. Žao mi je Lazia, ali nek ne gube nadu, jer je sve još itekako otvoreno. Pa čak i Napoli može jako... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 13:16
    U krivu si, Milan je prošle godine dobio dosta penala, ali slabo ti gledaš da je više od pola tih penala bilo nebitno, jer je Milan već riješio utakmicu. S druge strane su bili kažnjavani igrači Milana zbog udaranja protivnika ili vrijeđanja, a imaš jedan dobar video na yubito kako igrači Juventusa... [više na forumu]