TuS Ferndorf predvođen Marijanom Bašićem senzacionalno svladao vodeći Emsdetten

Damir Žbulj • nedjelja, 03.03.2013.

Subotnju senzaciju njemačke rukometne 2. Bundeslige pripremio je TuS Ferndorf, koji je na svom terenu minimalno svladao vodeći TV Emsdetten. Sjajan je u pobjedi bio i hrvatski rukometaš Marijan Bašić, koji se strijelce upisao pet puta. Bašić je zajedno s Davorinom Prskalom stigao ove zime u Ferndorf kako bi ekipi pomogao u borbi za opstanak, a u prva tri nastupa već su upisali dvije pobjede...

TuS Ferndorf u prvom dijelu sezone osvojio je samo deset bodova, dok su u tri susreta nastavka već upisali dvije pobjede. Velike zasluge za takav napredak idu i zimskim pojačanjima, a fantastično je svoju ulogu odradio i Marijan Bašić, srednji vanjski, koji je slovensku Ribnicu zamijenio njemačkom 2. Bundesligom. I nije pogriješio.

Na svom predstavljanju domaćim navijačima u slavlje je ugradio deset golova, dok je u drugoj ovogodišnjoj pobjedi TuS Ferndorfa, baš protiv vodeće ekipe lige Emsdettena, pet puta svladao suparničkog vratara. Naravno, uz odličnu igru i njegovih suigrača, koji su se tako pobrinuli za senzaciju 22. kola.

Slika 1 od 1.

Odlično su domaći iskoristili slabije otvaranje utakmice favoriziranih gostiju, ubrzo poveli i s četiri pogotka viška, nakon prvih deset minuta. Odličnom i koncentriranom igrom u obrani zaustavili su suparnika i čak u nastavku poluvremena svoju prednost povećali na +8. Ekipa iz Ferndorfa uspjela je do poluvremena gostima postići čak 19 pogodaka, što je bio jednostavno fantastičan rezultat za drugi dio (19:14).

Emsdetten su probudio u nastavku susretu, polako počeo smanjivati zaostataka da bi se u završne tri minute ušlo s rezultatskim poravnanjem. Kontrom Hilgera minutu i pol prije kraja Ferndorf je otišao na 28:27, što je na kraju bio i konačni rezultat.

Marijan Bašić na kraju je zabio pet pogodaka, tri je upisao sa sedam metara, uz stopostotni učinak. Kratko se javio i čitateljima Sportneta: "Ekipa je imala deset bodova u prvom dijelu sezone, od kad smo Prskalo i ja stigli u tri utakmice četiri boda. Ludnica je, navijači mi ne daju disati, osjećam se kao da sam na osvojio na lutriji. Dobili smo vodeći sastav 2. Bundeslige koji gazi sve pred sobom. Malo su nas podcijenili, nisu krenuli s prvom postavom, mi smo napravili razliku i vodili praktički čitavu utakmicu," naglasio je dobro raspoloženi Bašić.

"Ulazio sam s klupe, dijelio minutažu, ali ono što sam odigrao bilo je maksimalno," poručio je hrvatski rukometaš, koji je uz Breuera bio najefikasniji igrač TuS Ferndorfa s pet postignutih golova. Davorin Prskalo u listu strijelaca upisao se tri puta.

TuS Ferndorf i dalje nastavlja borbu za opstanak, nalazi se na pretposljednjem mjestu, ali s optimizmom može gledati u proljetni nastavak sezone. Emsdetten je i dalje vodeći na ljestvici 2. Bundeslige, ispred Bergischera, Eisenacha i Nordhorna.

Marijan Bašić u izboru Bundeslige za pogodak mjeseca veljače

Tek što je stigao u njemačku Bundesligu Marijan Bašić našao se u odabranom društvu najatraktivnijih igrača i strijelaca. Zajedno s Romerom, Eggertom, Kleinom i ostalim vrhunskim bundesligaškim igračima.

Njegov pogodak sa sedam metara oduševio je navijače u Njemačkoj, a možete ga ovdje pogledati i glasati za njega na službenoj Facebook stranici DKB Bundeslige.

Rukomet, 2. Bundesliga, 22. kolo:
TuS Ferndorf - TV Emsdetten 28:27 (19:14)

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507

• Obrisan korisnik04.03.2013. u 07:54