3. HNL Istok: Vodeća Slavonija u derbiju ponizila Bijelo Brdo pobjedom 6:1

Josip Piršljin • ponedjeljak, 04.03.2013.

Nakon duge zimske stanke nogometu su se vratili i hrvatski trećeligaši. Odmah u prvom proljetnom kolu na Istoku igrao se derbi između vodeće Slavonije i trećeplasiranog Bijelog Brda, a na kraju su s uvjerljivih 6:1 slavili Požežani.

Poslije 16 odigranih kola na trećeligaškom Istoku i dalje je vodeća Slavonija iz Požege. U derbiju je na svom terenu svladala Bijelo Brdo koje ostaje na trećoj poziciji. Gosti su čak poveli iz jedanaesterca preko Žarka Poznića, a do kraja prvog dijela domaći su izjednačili golom Mile Pavelića. U nastavku je uslijedio "uragan", Slavonija je zabila čak pet pogotka, a uz jedan gol Nikole Zebe, hat-trick je upisao Josip Martinović.

Drugoplasirani Oriolik nije iskoristio poraz BSK da mu pobjegne. Izgubio je u Otoku s 2:1, a isključena su mu dva igrača. U 12. minuti domaći nisu realizirali jedanaesterac, ali su poveli u 33. minuti golom Igora Čavlovića. Oriolik je ubrzo izjednačio preko Gorana Jurića, ali početkom nastavka Otočani dolaze do pobjede kada je precizan bio Krešimir Jurić.

Pretposljednja Marsonia odigrala je prvu utakmicu nakon što su vodstvo kluba preuzeli njeni navijači. Protiv Mladosti iz Antina bilo je 2:2, premda su domaći poveli preko Ivana Marića. Preokret gostima donose Antun Andričević i Marijan Nikolić, a konačan rezultat za Brođane postavlja Hrvoje Mišić 20 minuta prije kraja.

Bedem je na svom igralištu u Ivankovu pobijedio Belišće i preskočio ga na prvenstvenoj tablici. Po jedan gol u svakom poluvremenu bio je dovoljan igračima Stjepana Bogdana za slavlje. Najprije je u 41. minuti za 1:0 zabio Josip Raić Sudar, a kapetan Bedema je i u nastavku bio strijelac za konačni rezultat 2:0.

Lipik je pred svojim navijačima uspio osvojiti bod protiv četvrtoplasiranog Graničara. Na utakmici nije bilo pogodaka što je i najrealniji ishod u dvoboju momčadi Dinka Bešlića i Hrvoja Bušića. Lipik je pao na 12. mjesto, ali ga od sedmog dijeli samo dva boda.

Pleternička Slavija pobijedila je Višnjevac na njegovom terenu i na taj ga način preskočila na ljestvici. U predgrađu Osijeka viđen je samo jedan pogodak, a on je došao u 42. minuti. Strijelac za gostujuću momčad bio je Josip Jakovljević koji je iskoristio grešku u obrani Višnjevca i zabio Filipu Jakovljeviću na vratima.

Mladost iz Cernika ugostila je na svom travnjaku NAŠK. Gosti iz Našica bili su blizu pobjede jer su vodili do 75. minute, no na kraju će se morati zadovoljiti remijem. NAŠK je poveo preko Marija Kubačeka u 57. minuti, a vrijedan bod Cerničanima donio je Igor Curić.

Osječka Olimpija ostat će na posljednjem mjestu tablice 3. HNL Istok i nakon 16. kola. Osječani su gostovali u Đakovu kod Croatije i upisali minimalni poraz. Jedini gol na utakmici pred otprilike 100 gledatelja postigao je u 25. minuti Domagoj Stipanović, dovoljno da se Croatia popne na desetu poziciju.