3. HNL Zapad: Grobničan slavio u derbiju, hat-trick Barlecaja u pobjedi Rovinja

Igor Šestak • utorak, 05.03.2013.

Nakon tri mjeseca duge zimske stanke klubovi 3. HNL Zapad ponovno su u akciji. Budući da su utakmice 16. kola odgođene za 5. ožujka, proteklog je vikenda natjecanje nastavljeno utakmicama 17. kola. Odmah na startu proljetnog dijela prvenstva veliki derbi odigrali su Grobničan i Krk, Rovinj je svoju dobru jesensku formu prenio i na prvo proljetno kolo, a u sredini tablice i dalje vlada nevjerojatna gužva...

Prvo kolo proljetnog dijela 3. HNL Zapad donijelo je okršaj dvije najbolje momčadi iz prvog dijela sezone. Jesenski prvak Krk morao je u goste drugoplasiranom Grobničanu, koji je prvi dio sezone završio na tri boda minusa. Igrači Krka dobro su otvorili derbi i već u trećoj minuti poveli pogotkom Marina Perića, no njihovo slavlje očito je trajalo predugo jer je samo minutu kasnije izjednačenje donio Ivan Sertić. Utakmica se tada primirila sve do 45. minute kada su domaćini realizirali potpuni preokret i poveli golom Ivana Bijelića.

Krk se u utakmicu uspio vratiti u 58. minuti novim pogotkom Perića, a s rezultatom 2:2 ušlo se u samu završnicu. Trenutak odluke dogodio se u 83. minuti kada je Marko Linić zabio za veliku pobjedu Grobničana. Pred klubovima je još 14 proljetnih kola, a nakon ovakvog raspleta derbija Grobničan i Krk u utrku za prvo mjestu kreću posve izjednačeni.

U tu bi se utrku mogao uključiti i Rovinj. Momčad Ecija Krizmanića završila je prvi dio sezone s devet utakmica bez poraza, a dobru je formu prenijela i na prvu utakmicu u 2013. godini. Na svom je stadionu napunila mrežu Orijenta i za vodećim tandemom zaostaje samo tri boda. Mrežu gostiju s Krimeje načeo je već u sedmoj minuti Tomo Barlecaj, a vodstvo je tri minute uoči odlaska na odmor udvostručio Agron Barlecaj. Isti je igrač u 61. minuti realizirao najstrožu kaznu, a onda u 70. minuti zabio za 4:0 i kompletirao hat-trick. "Točku na i" uvjerljive pobjede Rovinja stavio je Gabriel Debeljuh u 90. minuti.

Vodeća tri kluba odvojila su se od ostatka društva u vrlo napučenoj sredini tablice. Na četvrto mjesto izbila je Opatija pobjedom nad posljednjeplasiranim Jedinstvom s 3:1. Otpor gostiju Opatija je lomila do 44. minute kada je za vodstvo pogodio Igor Tkalčević. Nogometaši Jedinstva šokirali su domaće tri minute nakon odmora kada je s bijele točke precizan bio Sandi Dobrić. Opatija je ipak uspjela doći do pobjede, a za to je najzaslužniji Niko Vlatković. Igrač koji je u igru ušao s klupe u 53. minuti zabio je za 2:1 11 minuta kasnije, a onda u 71. minuti potvrdio pobjedu Opatije.

Domaće pobjede u prvim su proljetnim utakmicama još upisali Nehaj i Rudar iz Labina, u oba slučaja s 2:0. U Senju je gostovala Novalja, a pobjedu domaćima osigurali su Vedran Pećanić u šestoj i Dario Dabac u 87. minuti. U Labinu su snage odmjerili Rudar i Naprijed, a domaćini su do tri boda stigli golovima Izidora Čerljenka minutu prije poluvremena te Admira Hodžića u 67. minuti.

S gostovanja u Novigradu s tri se boda vratio Jadran iz Poreča, a utakmica je riješena već u prvom dijelu. Za vodstvo gostiju poentirao je Sandro Užila u četvrtoj minuti, a konačnih 2:0 postavio Omar Abuselyana pola sata kasnije. Samo jedan pogodak bio je dovoljan Bujama za pobjedu na gostovanju kod Halubjana, a postigao ga je Dario Šendula u 24. minuti utakmice. Jedini remi viđen je u lokalnom derbiju Crikvenice i Vinodola u kojem nije bilo pogodaka.