Zimski sportovi

Ivan Dominik • subota, 09.03.2013.

Noć s petka na subotu donijela je malih pet utakmica, ali i mnogo turbulencija u njima. Šok je u Madison Square Gardenu priredila momčad Ottawe slaveći protiv domaćih i favoriziranih Rangersa, Winnipeg je pobijedio u Sunriseu tek u produžetku, a u tri utakmice na Zapadu bilo je još interesantnije. Prekinuta jer velika serija Chicaga koji je stao na 24 uzastopne utakmice s osvojenim bodom, a poražen je u Denveru kod Colorada i raspoloženog Matta Duchenea. U Anaheimu je pao Calgary za desetu uzastopnu domaću pobjedu Ducksa i proslavu produženja ugovora Ryanu Getzlafu, dok se Nashville lako kod kuće obračunao s posrnulim Edmontonom...

Središnja utakmica večeri od pet ukupnih u noći na subotu, a od toga tri u Zapadnoj konferenciji, odigrana je u Denveru, a Colorado je ugostio zahuktale Chicago Blackhawkse. Koji su bili u velikoj seriji te su u Denver stigli s 24 uzastopne utakmice bez poraza u 60 minuta, odnosno s osvojenim bodom. Pritom su Hawksi porušili brojne rekorde NHL-a, a protiv Avalanchea su tražili još jedno produživanje serije.

Ryan Getzlaf (KAN/ ANA) - 1 gol, 1 asistencija, 2 boda, +/-: +2

Utakmica je stoga počela i boljim hokejom Chicaga, koji je vrlo rano u utakmici i poveo. Preko kapetana Jonathana Toewsa gosti su poveli u šestoj minuti, međutim, nedugo zatim počeo je show u režiji Matta Duchenea. Kanadski napadač rođen u SAD-u prvo je asistirao Paulu Stastnyju za 1:1 na kraju prvog perioda, a potom je u 25. minuti i sam zabio za potpuni preokret.

Popratili su ga zatim John Mitchell, Ryan O'Reilly s igračem više kojem je to bio i prvi gol sezone nakon povratka u NHL i Denver, te Jamie McGinn. Velika serija u drugom periodu od 4:0 Colorada završena je završetkom druge trećine, Duchene je upisao još dvije asistencije, O'Reilly jednu i ulaskom u posljednjih 20 minuta utakmice Avsi su vodili s nedostižnih 5:1.

Raspadnuti Chicago pomirio se s porazom te je preko Bryana Bickella zabio samo još jedan počasni gol, a dvoboj je zaključio dvostruki asistent P.A. Parenteau, koji je pogotkom za konačnih 6:2 u Denveru okrunio i svoju veliku večer. Serija Chicaga i još mnoštvo rekorda prekinuti su, Avalanche je upisao važnu pobjedu i obje momčadi sada kreću u novom smjeru.

Od ostale dvije utakmice na Zapadu, najviše se istaknula utakmica Anaheima i Calgaryja u Honda Centru. Domaći Ducksi, koji su produžili ugovor kapetanu Ryanu Getzlafu na još osam godina - te je sada neizvjesna sudbina Coreyja Perryja za kojeg se mnogi interesiraju i koji je slobodan na ljeto pa bi mogao promijeniti sredinu budući da se za njega zanima i Detroit - upisali su novu, desetu pobjedu kod kuće zaredom.

Flamesi nisu bili jak suparnik i ispraćeni su iz Anaheima uz 4:0, dok je briljantnu partiju uz 29 obrana i shutout ostvario fantastični Šveđanin Viktor Fasth. Pobjedu domaćina započeo je Daniel Winnik u prvoj trećini, u drugoj su zabijali Bobby Ryan i Sheldon Souray, da bi slavljenik Getzlaf, koji je imao i asistenciju, golom za 4:0 u 57. minuti zaključio pobjedu Ducksa i svoju veliku večer u Anaheimu.

Nashville razmontirao Oilerse, Ottawa šokirala Rangerse u MSG-u, Jetsima potreban produžetak za trijumf na Floridi

Veliku pobjedu na svom ledu zabilježio je Nashville protiv posrnulih i sve lošijih Edmonton Oilersa. Pekka Rinne obranio je sva 24 šuta Kanađana, dok su za Predatorse na drugoj strani zabijali Patric Hornqvist s igračem više, potom David Legwand koji je s centra uspio poentirati i pogoditi mrežu nesigurnog Devana Dubnyka. Dvaput je zatim zabijao i Colin Wilson, koji je imao i dvije asistencije, dok su pogađali i Zach Boychuk te Rich Clune. Kapetan Shea Weber imao je svoju večer i ostvario je odlične tri asistencije.

U Madison Square Gardenu Ottawa je u najzanimljivijoj utakmici Istočne konferencije pobijedila domaće NY Rangerse. Odlučio je pogodak Jakoba Silfverberga u 56. minuti, nakon što su obje ekipe u prvom periodu zabile po dva gola. Ottawa je bila mnogo bolja, povela je zahvaljujući golovima Zacka Smitha i Patricka Wierciocha u power-playu, no Rangersi su se vratili preko Ricka Nasha i Brada Richardsa, koji su anulirali Ottawine strijelce kojima je asistirao Sergej Gončar. Ipak, mladi Ottawin Šveđanin uspio je kasnije u utakmici donijeti iznenađujuću pobjedu Senatorsima.

Drugi susret Istoka odigran je na Floridi gdje su domaći Panthersi u svom Sunriseu dočekali Winnipeg Jetse. Iako su Panthersi imali čak 40 šuteva, naspram 28 udaraca Kanađana, uspjeli su izgubiti utakmicu jer su gosti bili mnogo konkretniji i efikasniji. Winnipeg je poveo golovima Andrewa Ladda i Blake Wheelera; smanjio je Jonathan Huberdeau 13 sekundi prije kraja prve trećine, a kako u drugoj nije bilo pogodaka sve se moralo rješavati u posljednjem periodu. Florida je ipak uspjela izjednačiti u zadnjoj dionici, golom Shawna Matthiasa, ali pobjedu je ipak odnio Winnipeg za koji je 41 sekundu prije kraja produžetka poentirala "Zvijer" - američki tamnoputi bek Dustin Byfuglien.

• Obrisan korisnik10.03.2013. u 13:52
    prvo pa muško lijepo su pali blackhawksi u jednoj odličnoj utakmici sa puno prekrasnih golova