Maj Gašparac • subota, 09.03.2013.

Tijekom subotnjeg popodneva odigrane su nove svije utakmice španjolskog prvenstva. Rayo Vallecano je svladao Espanyol i ostao u igri za pozicije koje vode u europska natjecanja, a u kasnijem terminu Malaga i Valladolid odigrali su neodlučeno...

U prvoj utakmici 27. kola španjolskog prvenstva u subotu Rayo Vallecano je na svojem terenu svladao Espanyol s 2:0. Zahvaljujući osvojenim bodovima momčad iz predgrađa Madrida napredovala je s devetog na osmo mjesto, ali i s bodom manje od šestoplasirane Valencije ostala u borbi za poziciju koja vodi u Europsku ligu.

Espanyol se nakon ovog poraza nalazi i dalje na 13. poziciji, s devet bodova više od zone ispadanja u drugu ligu.

Klub s Vallecasa poveo je na početku utakmice, strijelac za 1:0 u devetoj minuti bio je Alejandro Domínguez, a konačnih 2:0 postavio je Piti 13 minuta prije kraja susreta.

Rayo Vallecano u sljedećem kolu očekuje gostovanje kod prvoplasirane Barcelone, a Espanyol ogled s Malagom.

U susretu koji je odigran u kasnijem terminu četvrtoplasirana Malaga je odigrala neodlučeno na gostovanju kod Valladolida, 10. momčadi na ljestvici Primere. Susret je završen rezultatom 1:1, a oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu.

Prvi u susretu poveli su nogometaši Malage, a strijelac vodeće zgoditka bio je Martin Demichelis u osmoj minuti. Momčad Valladolida uspjela je stići do izjednačenja u završnici prvog poluvremena, a pogodak za 1:1 djelo je Manucha u 41. minuti.

Za Malagu je u ovom susretu debitirao bivši igrač Dinama Pedro Morales, koji je u momčad Manuela Pellegrinija stigao u zimskom prijelaznom roku. U igru je s klupe ušao u 77. minuti, a zamijenio je Lucasa Piazona.

U sljedećem kolu Malaga će pokušati doći do bodova na domaćem terenu protiv Espanyola, a Valladolid očekuje gostovanje kod Real Sociedada.