Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 2:1 Nancy
Nancy

Filip Han • subota, 09.03.2013.

PSG je na Parku prinčeva dočekao jednu od najslabijih momčadi lige Nancy. Nakon početne nadmoći, Parižani su ipak pali u zaostatak, a da tamo ne ostanu pobrinuo se najbolji strijelac lige Zlatan Ibrahimović koji s dva pogotka nije dopustio novi kiks PSG-a...

PSG je početkom utakmice kontrolirao loptu i tempo igre. Strpljivim dodavanjima pokušavali su se približiti protivničkom šesnaestercu i od tamo upućivati udarce. Najbolju je priliku za Parižane imao Matuidi u 12. minuti utakmice kada se našao sam ispred Damiena Gregorinija i uputio udarac koji je otišao tik do stative. Nije ni Nancy bio bezopasan, u 27. minuti udarac Jebboura pogodio je stativu nakon što ga je obranio Sirigu.

Nancy je iz jedne od tih prilika došao i do vodstva na Parku prinčeva. Djamel Bakar odlično je pronašao rupu u posljednjoj liniji Parižana i dodao loptu Benjaminu Moukandjou čiji je prvi udarac Sirigu obranio, no lopta je ponovo došla Nancyjevom napadaču koji glavom postiže pogodak preko nemoćnog Thiaga Silve koji se našao na gol-crti. S tim se pogotkom otišlo na odmor.

Nastavak utakmice donio je potpuno drugačiji PSG koji u prvom poluvremenu kao da je bio malo šokiran pogotkom koji je primio. Zato je u drugom bacio sve karte na napad što se isplatilo već u 59. minuti. Nakon što Sebastien Puygrenier nije uspio primiriti loptu na rubu svog šesnaesterca, ona je došla do Jeremyja Meneza koji pronalazi nebranjenog Zlatana Ibrahimovića. Šveđanin nije imao problema sa zabijanjem svog 23. gola u sezoni za izjednačenje rezultata.

Potpuni preokret Parižana uslijedio je samo tri minute poslije, ponovo zahvaljujući Ibrahimoviću, ali i neopreznosti Gregorinija. Naime, gostujući golman istrčao je predaleko od svog gola te promašio loptu, a Ibrahimović se našao s loptom u nogama pred praznim golom. Dakako, iskoristio je tu situaciju i povećao ovoseznoski konto golova na 24. Rezultat od 2:1 do kraja utakmice nije se mijenjao, iako su obje ekipe imale još nekoliko solidnih prilika.

Parižani se nakon neočekivanog poraza u prošlom kolu od Reimsa vraćaju pobjedama i dobrim igrama. Ovim slavljem podgli svoju prednost pred drugoplasiranim Lyonom na pet bodova, a Nancy je ostao pretposljednja momčad lige.