Primera División, 27. kolo, 09.03.2013, 20:00 h
Barcelona
Barcelona 2:0 Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña

Ivor Krapac • subota, 09.03.2013.

Iako je imala i blistavijih izdanja u dolasku do uvjerljivog vodstva u prvenstvu, Barcelona je napravila sve što je trebala u 27. kolu španjolske Primere. S po jednim pogotkom u svakom poluvremenu, momčad koju privremeno vodi Jordi Roura je pred svojim navijačima bila jača od Deportiva iz La Corune, koji se nalazi na dnu ljestvice...

Pripremajući se za uzvratnu utakmicu osmine finala Lige prvaka, u kojoj će u utorak kod kuće pokušati dostići zaostatak od 2:0 protiv Milana, Barcelona je u subotu navečer bila uspješna u 27. kolu španjolskog prvenstva. Deportivo iz La Corune, posljednjeplasirani na ljestvici, pao je s 2:0, čime će vodeća momčad lige dočekati nedjelju s 14 bodova prednosti pred drugoplasiranim madridskim Atleticom, a 16 bodova više od madridskog Reala, koji je na trećem mjestu

Atletico će se u nedjeljnom večernjem terminu kod kuće sresti s Real Sociedadom, dok će Real gostovati kod Celte iz Viga.

Messijev 40. pogodak u prvenstvu

Poslije ulaska u igru nešto manje od pola sata do kraja, Lionel Messi je u završnici utakmice došao do 40. ovosezonskog pogotka u prvenstvu, čime je još malo povećao prednost na vrhu ljestvice strijelaca. Na drugom mjestu je Cristiano Ronaldo, koji ima 29 golova.

Pored toga, Messi se protiv Deportiva pobrinuo i za nastavak serije utakmica u Primeri s barem jednim pogotkom. Ovo mu je bila 17. uzastopna u kojoj je zabio.

Osim što nije mogao računati na one koji su otpali prisilno, poput ozlijeđenog Xavija i suspendiranog vratara Victora Valdesa, Barcelonin privremeni glavni trener Jordi Roura krenuo je u ogled s Deportivom s kombiniranim sastavom, među ostalima, i s Lionelom Messijem i Andresom Iniestom na klupi. U takvom odnosu snaga, vodećoj momčadi prvenstva trebalo je dosta vremena da otključa bravu gostiju iz La Corune, bez obzira što je i suparnička momčad bila nekompletna, s ozljedama i suspenzijama koje su osobito prošarale njihovu obranu.

Sukladno očekivanjima, Barcelona je u prvih 45 minuta imala inicijativu i nekoliko puta zaprijetila Danielu Aranzubiji, ali vratar gostiju iz La Corune otklanjao je sve opasnosti do 38. minute. S nešto više prostora na svojoj strani, Dani Alves tada je zdesna ubacio u kazneni prostor, a Alexis Sanchez glavom je uputio udarac koji se pokazao prejakim za Aranzubiju, bez obzira što je Deportivov čuvar mreže napravio sve što je mogao da pogotka ne bude. No, lopta je već u prvom Sanchezovom pokušaju prešla crtu, a i da nije, Barcelonin čileanski napadač potom je sve samo potvrdio dovršivši stvar udarcem nogom.

S 1:0 za domaće otišlo se na poluvrijeme, a Barcelona je u nastavku susreta držala utakmicu pod kontrolom, s manje prijetnji prema Aranzubiji nego je bio slučaj tijekom prvih 45 minuta. Između 60. i 70. minute Roura je u igru uveo i Messija i Iniestu, a igrački je sve ostalo slično kao prije njihova ulaska. Konci igre bili su u rukama domaćih igrača, dok je vratar Jose Manuel Pinto mogao mirno promatrati utakmicu.

Potvrda pobjede domaćina dogodila se u 88. minuti, u akciji koju je započeo i zaključio Lionel Messi. Nakon što je malo izvan kaznenog prostora povukao loptu, pa odigrao dupli pas s Alexisom Sanchezom, Messi je jednim dodirom prebacio Aranzubiju i osigurao da se ova utakmica više ne može zakomplicirati za domaću momčad.

Barcelona je, tako, dobila i bodove i odmor, a slijedi Milan, s kojim će se boriti za ostanak u igri za europski naslov.

• Obrisan korisnik10.03.2013. u 01:12
    milan nek se pripremi za opsadu stoljeca, s obzirom na kritike koje barcelona dobiva ovih dana protiv milana ce ginuti na terenu za razliku od mlakog pristupa u prvoj utakmici, a nisam siguran moze li milan izdrzati protiv tako napaljene barcelone..ako prođu svaka im cast, visca el barca
  • Obrisan korisnik10.03.2013. u 01:00
    slazem se s time, mislim da je malo tko ocekivao da ce Barca odigrati onako lose i da ce primit dva pogotka..al u tome je draz nogometa..nadam se samo u utorak odlicnoj utakmici
  • Obrisan korisnik10.03.2013. u 00:42
    da je to tako kako ti pričaš, nogomet nebi bio to što jest niti bi se utakmica u utorak uopće trebala igrati. Ne vidim zašto bi bilo nemoguće da Barca zabije recimo 3 gola Milanu na Camp Nou.
  • Obrisan korisnik10.03.2013. u 00:36
    svaka cast messiju na rekordu...ali nece ovako lako prolaziti pored milanove odbrane iako nije neka jaka...uglavnom milan prolazi i barca ostaje ove godine na jednom trofeju..mislim da je to vecini jasno :D
  • Obrisan korisnik09.03.2013. u 22:59
    Prvi igrač u povijesti koji je 17 utakmica zaredom zabio gol. Svaka čast iako je liga smijeh teški. Čestitam!