Sve po starom: Prijić zabija, Segesta pobjeđuje, Gaj gubi

Branimir Korać • ponedjeljak, 11.03.2013.

Nakon odgađanja 16. kola zbog loših vremenskih uvjeta, prvenstvo 3. HNL Središte nastavljeno je susretima 17. kola. U njima nije bilo većih iznenađenja, a Segesta je u derbiju kola svladala Vrapče s 2:1...

Dugo Selo je na svom stadionu ugostilo momčad Maksimira tražeći tri boda s kojima bi koliko-toliko zadržao korak s vodećim dvojcem. Do njih je i došlo, no uz nimalo lagan posao. Maksimir se predstavio u dobrom svjetlu, čak je i vodio od osme minute golom Zvonimira Milića, no domaćin je ipak stigao do preokreta. Prvo je Rajko Vidović poravnao u posljednjim trenucima prvog dijela, a zatim je u 74. minuti iz kaznenog udarca Sergej Jakirović donio pobjedu domaćinu. Domaćin je posljednjih 20 minuta igrao s desetoricom nakon što je Eugen Filipović zaradio dva žuta kartona.

Nakon vrlo lošeg ulaska u sezonu, Samobor nastavlja s dizanjem na prvenstvenoj ljestvici i sada je već u zlatnoj sredini. Gostovanje kod Dubrave apsolvirao je pobjedom 2:0 uz pogotke Josipa Nimca u 11. i Filipa Brdarića u 67. minuti susreta.

Lider prvenstva Segesta nastavlja s pobjedama i u drugom dijelu sezone. U derbiju kola ugostila je Vrapče, no nije dopustila iznenađenje i slavila je s 2:1. Gosti su dobro krenuli u utakmicu, poveli u 29. minuti preko Ivana Babića, međutim na poluvremenu Ivica Vidović povlači ključni potez uvođenjem u igru Marina Tabakovića koji predvodi Segestin preokret. Upravo on je u 63. minuti lijepim udarcem poravnao na 1:1, a 15 minuta prije kraja susreta Segesta dobiva kazneni udarac koji realizira prvi strijelac lige Igor Prijić za konačnih 2:1 i zadržavanje prednosti ispred drugoplasiranog Trnja.

Borbena momčad Strmca neočekivano je otkinula bod Lekeniku odigravši na svom stadionu 1:1. Nakon određenih kadrovskih promjena i odlaska nekolicine važnih igrača, u Lekeniku će trebati ponešto vremena da se novaci uklope i da momčad zaigra bolje. Kod Strmca su gosti poveli u 58. minuti preko Dine Hadžića, međutim dogodilo im se ono najgore, već dvije minute kasnije domaćin je poravnao preko Ivana Lucijana Goričkog i na teškom terenu susret je završen s tih 1:1.

Stupnik je došao do važnih bodova za odmicanje od onih najugroženijih svladavši Udarnik rezultatom 3:1. Iako su Stupničani naizgled uvjerljivo slavili, tek u drugoj minuti nadoknade susreta su uspjeli doći do trećeg gola i tako riješiti pitanje pobjednika. U završnici prvog poluvremena Ivan Zelenika je doveo Stupnik u vodstvo da bi Željko Štulec u 55. minuti povisio na 2:0. Na ulasku u posljednjih 20 minuta Udarnik je preko Josipa Dolibašića smanjio i vratio nadu u bod, međutim u završnici je njihove ambicije pokopao novim golom Štulec.

U dvoboju momčadi iz sredine ljestvice Tekstilac je na svom travnjaku poražen od Bistre s minimalnih 1:0. Gosti su do pobjede došli golom mladog Antuna Strjačkog u 86. minuti, a propustili su realizirati i kazneni udarac 20 minuta ranije nakon prekršaja domaćeg vratara u svojem šesnaestercu.

Najefikasniju utakmicu 17. kola odigrali su Trnje i Trešnjevka, a slavili su Trnjani 4:2. Trešnjevka s čak devetoricom igrača u kvoti mladih u prvih 11 odlično se držala i tek golom Ivana Horvata u 92. minuti domaćin je mogao odahnuti. Trnje je povelo u 30. minuti preko Marka Tadića, međutim na startu drugog dijela Zlatko Kozina poravnava na 1:1. Kratko su gosti bili u egalu, uslijedio je odgovor Trnja koji preko Horvata i Marka Trgovčevića bježi na 3:1. U završnih deset minuta gostima je dosuđen kazneni udarac koji realizira Luka Pavković, smanjuje na 3:2 i vraća utakmicu u neizvjesne vode, no u završnici Trnje ipak slavi i zadržava korak sa Segestom.

Posljednjeplasirani Gaj prilično je namučio na gostovanju favorizirani Vrbovec koji je slavio uz dosta problema 3:2. Momčad iz Mača je i povela pogotkom Karla Bobinca u 29. minuti, međutim do poluvremena domaćin radi preokret golovima Domagoja Penave i Tomislava Borovčaka. Na startu drugog dijela griješi Zoran Kelečić koji postiže autogol i tako vraća stvari na početak, a pobjedu Vrbovcu ipak je osigurao u 79. minuti Borovčak svojim drugim golom.