3. HNL Jug: Val kroz blato do teške pobjede i prednosti od plus devet

Vedran Babić • ponedjeljak, 11.03.2013.

U utakmicama 17. kola 3. HNL Jug nije bilo iznenađenja. Lider Val povećao je svoju prednost na vrhu tablice, a na drugoj je poziciji došlo do smjene između dva Zmaja. Velebit je i dalje bez pobjede...

Nogometaši Vala povećali su svoju prednost pred konkurentima. Po teškom i blatnjavom terenu u Kaštel Starom, u susretu s malo izglednih prilika, Val je protiv Kamena slavio s minimalnih 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Neven Ercegović u 17. minuti.

Četiri minute kasnije gostujući igrač Marijan Karoglan zbog psovanja glavnog suca dobio je izravni crveni karton, a do kraja utakmice i domaćini su ostali s desetoricom nakon što je Branko Čubrilo u 89. minuti zaradio drugi žuti karton.

U Blatu je Zmaj s 2:0 bio bolji od Konavljanina, koji je iza sebe imao tri uzastopne pobjede. Domaćin je dominirao tijekom cijelog susreta te je mogao slaviti i s većom razlikom. Prekrasnim dalekometnim pogotkom Vinko Nobilo doveo je Zmaj u vodstvo u 16. minuti, a na 2:0 je povisio Rafael Batista u 52. minuti. Tri minute poslije igrač Konavljanina Ivan Šavrić isključen je zbog opasnog starta i bilo je jasno da će gosti doživjeti poraz.

Ovom pobjedom Zmaj (B) je na drugome mjestu ligaške ljestvice pretekao svog imenjaka iz Makarske koji je u Opuzenu kod Neretvanca izgubio 3:2. Domaćini su u prvom poluvremenu postigli tri pogotka (Brečić, Mihaljević i Vasilj), a gosti u drugom dva (Zelić i Jerković).

Na četvrtoj poziciji s identičnim brojem bodova kao Zmaj (M) nalazi se GOŠK, koji je porazio Zagoru i tako ju prestigao na ljestvici. Dubrovčani su u Unešiću poveli pogotkom Hodžića u 23. minuti. Izjednačio je Maleš početkom drugog dijela s bijele točke, a pobjedu gostima donio je Kovačić u 63.

U ostalim susretima Jadran LP nanio je i 15. poraz fenjerašu Velebitu (4:1), Primorac (B) je istim rezultatom nadigrao Hrvace, dok je Uskok kod kuće s 2:0 porazio Omiš. Jadran KS i Neretva odigrali su jedinu utakmicu bez pogodaka.