3. HNL Zapad: Prva proljetna pobjeda Krka, Vinodol nastavio uspon na tablici

Igor Šestak • utorak, 12.03.2013.

Klubovi 3. HNL Zapad prošlog su tjedna imali dvostruki program. Nakon što su u utorak odradili utakmice odgođenog 16. kola, tijekom vikenda su se prema rasporedu igrale utakmice 18. kola. Prvu proljetnu pobjedu ugrabio je Krk i barem privremeno preuzeo vrh ljestvice, s dobrom je formom nastavio Vinodol, a važne pobjede upisali su Naprijed i Crikvenica.

U 18. kolu 3. HNL Zapad nogometaši Krka su konačno došli do prve proljetne pobjede. Nakon poraza od Grobničana i remija u Bujama, s 2:0 su na svom travnjaku svladali Rudar iz Labina. U vodstvo ih je u 19. minuti doveo Sanjin Grbac, a pobjedu su zapečatili u 72. minuti kada je strijelac bio Marin Avgustinović. Gosti su u 80. minuti ostali bez isključenog Emira Alića i izgubili svaku mogućnost povratka u utakmicu. Bio im je to drugi uzastopni poraz i trenutno su na desetom mjestu. Krk je pak preuzeo vodstvo na tablici, no ima bod više i utakmicu više od Grobničana, koji će svoju utakmicu 18. kola odigrati 19. ožujka.

Dva uzastopna poraza doživio je prošlog tjedna trećeplasirani Rovinj. Prvi od Vinodola u Novom Vinodolskom s 1:0, a potom još uvjerljiviji kod Naprijeda u Hreljinu. Nikola Radmanović realizirao je kazneni udarac za Naprijed u 33. minuti i doveo ga u vodstvo. Na 2:0 je povisio Marko Lukačić u 61. minuti, a za konačnih 3:0 strijelac je bio Alen Perušić u 81. minuti, samo pet minuta nakon što je ušao u igru.

Vinodol je u pozitivnoj seriji i za poraz ne zna još od 10. studenoga. Nakon što je prošlog utorka nadigrao Rovinj, u subotu je u 18. kolu s 1:0 pobijedio i Nehaj, a s tri osvojena boda je skočio na četvrto mjesto na tablici. Utakmicu je presudio pogodak Marijana Tomića iz kaznenog udarca u 33. minuti. Gosti su u 80. ostali s igračem manje nakon što je isključen Enes Hasanbegović.

Najefikasniju utakmicu 18. kola odigrali su na Krimeji Orijent i Crikvenica, a slavili su gosti s 3:1. Igrači Crikvenice odlično su otvorili susret i poveli u 9. minuti golom Gorana Piškovića. Nakon pola sata igre već su imali 2:0, a strijelac je bio Anto Pejić. Orijent je do poluvremena uspio smanjiti zaostatak pogotkom Dina Škarice u 35. minuti, no pobjedu gostiju potvrdio je u 48. Pišković, svojim drugim pogotkom.

U 18. kolu viđena su i tri remija, a samo u jednom od njih je bilo pogodaka. U Nedešćini su se sastali Jedinstvo i Novigrad, a poveli su domaćini u 62- minuti preko Dalibora Valea. Njihovo vodstvo trajalo je tek osam minuta jer je bod gostima donio mladi Ilija Juko samo šest minuta nakon što je ušao u igru. Golova nije bilo u Poreču u utakmici Jadrana i Halubjana, ali je bilo crvenih kartona. Domaćini su utakmicu završili samo s devet igrača nakon što su im isključeni Leo Grgurić u 45. i Toni Belušić u 53. minuti. Mnogo mirnije bilo je na Pagu, gdje su remijem bez golova bodove podijelile Novalja i Opatija.