Zimski sportovi

Filip Jukić • utorak, 12.03.2013.

Utakmicama siromašni ponedjeljak najjače hokejske lige svijeta obilježile su dvoboji u Ottawi i Los Angelesu. Dok su Kanađani na svom ledu ugostili Bruinse iz Bostona, aktualni prvaci su odmjerili snage s "fenjerašem" Calgaryjem.

Ottawa Senators - Boston Bruins 2:3 SO (2:1, 0:1, 0:0)

Latendresse

Guillaume Latendresse je u jučerašnjem susretu protiv Bostona postigao svoj prvi pogodak nakon 13. prosinca 2011.

Boston je u proteklih osam dana imao polovičan učinak protiv kanadskih momčadi te tri pobjede u nizu prije susreta sa Senatorsima. U takvom raspoloženju doputovali su Ottawi koja je u zadnjih pet susreta došla tek do jedne pobjede i to one protiv Rangersa. Utakmica je krenula odlično za domaćine koji su ovogodišnjim prvijencem Guillaumea Latendressea poveli već u prvoj minuti susreta.

Sedam minuta kasnije Kyle Turris je udvostručio vodstvo Senatora, da bi Shawn Thornton postavio konačnih 2:1 nakon 20 odigranih minuta. U drugoj trećini utakmice "pao" je tek jedan gol koji je ujedno bio i posljednji na utakmici. Daniel Paille doveo je Boston na izjednačeni rezultat koji je na semaforu stajao sve do kraja regularnih 60 minuta.

Po pitanju zgoditaka niti produžeci nisu donijeli ničeg novog pa je izvođenje kaznenih udaraca postalo jedina mogućnost da se dođe do pobjednika u ovom susretu. U četvrtoj seriji izvođenja Bruinsi su došli u priliku da pogotkom uzmu oba boda u Scotiabank Placeu. Tu priliku je, poslavši pak u gornji lijevi kut, vješto iskoristio David Krejči koji je tako dodatno učvrstio playoff mjesto svoje momčadi koja sada na istoku, uz tri utakmice manje, ima šest bodova više od petoplasiranog Toronta.

Los Angeles Kings - Calgary Flames 3:1 (2:0, 0:0. 1:1)

Kingsi su u prilično izjednačenoj utakmici s Flamesima ipak upisali nova dva boda te se tako približili trećeplasiranoj Minnesoti na zapadnoj konferenciji. Prva trećina u potpunosti je pripala domaćinima. Kapiten Dustin Brown i Jarret Stoll odveli su Kraljeve na dva gola prednosti nakon prvog perioda igre. Kako u drugih 20 minuta nije bilo pogodaka, gostima je ostala samo treća trećina da pokušaju nadoknaditi rezultatski deficit.

U 15. minuti te trećine Mark Giordano je nakon lijepog driblinga i mirne završnice uspio vratiti nadu Kanađanima da mogu do bod(ova) u STAPLES Centeru. Ipak, sve te nade su nestale kada je Brown svojim drugim pogotkom na utakmici, nešto kompliciranije nego inače u situacijama kada protivnička momčad mijenja vratara za dodatnog napadača, osigurao pobjedu svom klubu, 14. ove sezone.

Los Angeles je trenutno na četvrtom mjestu zapadne konferencije, ali ga samo tri boda dijeli od zone koja ne vodi u doigravanje. Calgary će pak morati provesti značajne promjene u svojoj igri kako bi ušao u rasprave oko doigravanja. Trenutno su posljednji na zapadu što ipak i nije toliko strašno kako na prvi pogled izgleda ako se zna da ih od osmog mjesta dijeli šest bodova, s time da imaju utakmicu pa čak i dvije manje od dobrog dijela momčadi ove konferencije.