Zimski sportovi

Krešimir Ferlak • četvrtak, 14.03.2013.

Odlične igre Montreala nastavile su se i protiv Ottawe. Za pobjedu su im bili potrebni penali, gdje su slavili golom Larsa Ellera. U druge dvije utakmice rezultat je bio 5:2 za Devilse, odnosno Flamese, tako da je u samo tri utakmice postignut 21 pogodak.

Penali odlučili kanadski derbi

Montreal Canadiensi ne žele ispustiti vrh Istočne konferencije, tamo su ostali i nakon utakmice s Ottawa Senatorsima. Bio je to sjajan susret u kojem su gledatelji mogli uživati, a odlučili su ga tek penali. Upućeno je čak 77 udaraca na gol, od toga 45 pokušaja domaćih Habs'a, dok su gosti imali 32 šuta na vrata Careya Pricea.

Corey Perry suspendiran

Ponajbolji igrač Anaheim Ducksa, napadač Corey Perry pauzirat će čak četiri utakmice zbog prekršaja nad novakom Minnesote Jasonom Zuckerom. Perry je laktom pogodio u glavu mladog Zuckera, koji se nakon toga više nije vračao u igru. Liga i Brandon Shanahan za Perrya nisu imali milosti i čeka ga duga prisilna pauza, a uz to mora platiti čak 115 tisuća dolara kazne.

Svoju dobru večer Lars Eller je najavio u osmoj minuti kada je zabio vodeći pogodak na utakmici, ali Senatorsi se vraćaju tri minute kasnije poslije švedske kombinacije. Zabio je Mika Zibanejad na dodavanje Jakoba Silfverberga. Bio je to rezultat prvog perioda, a u nastavku proigrao je igrač više, te su sva tri pogotka postignuta u tim situacijama.

Prvo je novu prednost Montrealu donio Brendan Gallagher, na 3:1 povisuje P.K. Subban, a na samom kraju perioda goste u igru vraća Daniel Alfredsson. Produžetak je pogotkom na samom otvaranju treće trećine omogućio Patrick Wiercioch, a kako u dodatnih pet minuta nije bilo golova otišlo se do penala.

Tamo su također strijelci bili raspoloženi, no domaćini su zabili dva, a gosti jedan pogodak. Alex Galchenyuk je dao prvi gol za Montreal, izjednačio je Silfverberg, a onda Eller upotpunjuje svoju večer i donosi pobjedu Canadiensima. Oni opet bježe Pittsburghu za dva boda na vrhu Istoka, dok se Ottawa nalazi ne petoj poziciji konferencije.

Važni bodovi za Devilse i Flamese

Iako je tek polovica NHL sezone, svaki bod je već izrazito bitan. Zato ne čudi što su i Devilsi i Flyersi međusobni susret označili kao vrlo važnu utakmicu. Previše neizvjesnosti nije bilo, na kraju su uvjerljivo slavili igrači New Jerseya i ostavili Philadelphiju u novim i sve većim problemima.

Patrik Elias je već u drugoj minuti zabio za vodstvo domaćina, a jedan bljesak Flyersa dogodio se sredinom perioda kada zabija, ove sezone njihov najbolji igrač Jakub Voraček. No, već do kraja perioda Adam Henrique i Ilja Kovaljčuk vračaju sve na stranu Devilsa. Posebno je bio bitan gol velikog Rusa, koji je zabio s igračem manje, što je dodatno demoraliziralo goste.

U drugoj trećini zabija drugi Rus u domaćin redovima, Andrej Loktionov, da bi Henrique svojim drugim pogotkom na otvaranju treće postavio velikih 5:1. Do kraja su gosti samo ublažili poraz golom Scotta Hartnella, a u poretku su ispod crte koja vodi u doigravanje i New Jersey im bježi šest bodova.

Istim rezultatom kao i gore opisana utakmica, završio je susret između Calgarya i Detroita. Iako su Flamesi također slavili 5:2, to je bila bitno drugačija utakmica. Nakon dva perioda rezultat je bio 2:2, a udarci na gol čak 27-11 za Red Wingse. No, to nisu znali kapitalizirati i uslijedila je kazna u pet minuta treće trećine.

No, krenimo redom. Utakmicu je pogotkom otvorio Niklas Kronwall, ali već do kraja prvog perioda Calgary vodi golovima Alexa Tanguaya i Jaya Bouwmeestera. Red Wingsi su u drugoj dionici dominaciju okrunili tek izjednačujućim pogotkom povratnika Valtterija Filppule, ali to im na kraju nije puno značilo.

Naime, uragan Flamesa trajao je pet minuta trećeg perioda i to je bilo dovoljno za tri pogotka i uvjerljivu pobjedu. Zabijali su redom Lee Stempniak, Curtis Glencross i Blake Comeau, za Calgaryev bijeg s dna Zapadne konferencije. Šokirani Red Wingsi nisu imali pravi odgovor na to i završilo je (pre)visokih 5:2 za domaćine.