Srna asistent, Eduardo: "Šahtar je u nastavku izgledao znatno bolje"

Ante Zovko • nedjelja, 17.03.2013.

U vikendu uoči kvalifikacijske utakmice sa Srbijom forma hrvatskih reprezentativaca raste. Pogocima Olića, Jelavića i Modrića kapetan Darijo Srna pridodao je asistenciju u slavlju Šahtara protiv Černomoreca u ukrajinskoj Premier ligi.

Šahtar je pobjedom 3:0 protiv Černomoreca u 21. kolu napravio novi korak prema naslovu prvaka, a Darijo Srna, koji je odigrao cijelu utakmicu upisao je asistenciju za Mhitaryana u 59. minuti.

Srna je i zaradio žuti karton, a Eduardo, koji je igrao od 62. minute, izjavio je za Šahtarovu televiziju da je upravo drugi gol prelomio susret.

"Nije bilo lako. Černomorec je u dobroj formi. U prvom je poluvremenu bilo pogotovo teško jer je protivnik bio u odličnom fizičkom stanju. Ali smo mi izgledali znatno bolje u nastavku. Drugi gol potvrdio je našu superiornost i pobjeda je zaslužena."

Fernandinho je doveo momčad iz Donecka u vodstvo u 42., a pobjedu je zaokružio Adriano, asistent kod prvog gola.

Šahtar je s utakmicom više došao do 60. boda. Ima 16 više od drugog Dnipra, 18 od trećeg Metalista i 19 od kijevskog Dynama.