Tomić i Navarro odveli Barcelonu do nove prvenstvene pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 17.03.2013.

U 25. kolu Lige Endese Barcelona je ubilježila očekivanu pobjedu protiv Zaragoze dok se Bilbao s gostovanja u Madridu vratio s važnim bodovima. Ante Tomić i Damjan Rudež odigrali su dobro u dvoboju u Barceloni dok je Fran Pilepić dobio najveću minutažu u dosadašnjem dijelu sezone u pobjedi Bilbaa...

Barcelona je na svom parketu ugostila momčad Zaragoze i upisala pobjedu 89:81.

Otpor gostiju Barcelona je dugo lomila da bi serijom 7:0 na krilima Navarra i Tomića sredinom treće dionice otišla na osjetljivijih 56:48, a vrlo brzo i na dvoznamenkastu prednost 69:57.

U završnici susreta nije bilo neke neizvjesnosti, domaća momčad je u zadnje dvije minute ušla s vodstvom 87:72 i gosti su uspjeli samo smanjiti zaostatak.

Juan Carlos Navarro bio je najefikasniji igrač susreta s 28 poena (9/15), a slijedio ga je još jednim odličnim nastupom Ante Tomić koji je za 25 minuta ubacio 19 poena (9/12) čemu je dodao sedam skokova i tri asistencije. U gostujućem sastavu Henk Norel je ubacio 25 poena (10/15) dok je Damjan Rudež za 23 minute ubacio 11 poena (1/4 za dva, 2/3 za tri) uz dvije asistencije.

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice Lagun Aro je bio bolji od Murcije rezultatom 86:78. Domaćin je sredinom posljednje dionice uspio doći do prednosti koja mu je garantirala mirnu završnicu te je na kraju upisao važnu pobjedu u borbi za opstanak.

Najzaslužniji za pobjedu Lagun Ara bili su Javier Salgado s 20 poena (4/12) i pet asistencija te Emmanouil Papamakarios s 19 poena (7/13). Kod Murcije Matt Gatens je upisao 17 poena (6/7), Joe Ragland 16 (7/12), a Kim Tillie 12 poena (4/7) i osam skokova.

Bilbao je odnio pobjedu s gostovanja kod vrlo nepredvidljivog Estudiantesa. Madriđani ovaj put nisu imali tako dobar šuterski dan, potpuno je podbacio njihov najopasniji igrač Carl English (0/10 iz igre) i Bilbao je slavio 88:79.

Na poluvremenu je Estudiantes imao vodstvo 46:39, ali su u drugom dijelu gosti odigrali briljantno, posebno na otvaranju drugog poluvremena i posve okrenuli situaciju na parketu. Odličnu utakmicu odigrali su Alex Mumbru koji je ubacio 21 poen (7/12) uz šest skokova te Adrian Moerman s 19 poena (6/9). Fran Pilepić je iskoristio neigranje Kostasa Vasileiadisa te je dobio najveću minutažu ove sezone odigravši 32 minute uz ubačenih devet poena (1/2 za dva, 1/3 za tri) te po dvije asistencije i dvije ukradene lopte.

U sastavu Estudiantesa German Gabriel je ubacio 24 poena (6/7), a Jayson Granger 21 poen (8/11) uz šest skokova i asistencija.

Očekivanu domaću pobjedu upisala je Gran Canaria koja je nadigrala Cajasol rezultatom 66:49. Neefikasni gosti imali su priličnih problema u realizaciji, iz igre su šutirali slabih 25 posto i tako nisu mogli nauditi Gran Canariji.

Spencer Nelson je predvodio pobjedničku momčad s 13 poena (4/7) i pet skokova dok je kod gostiju po običaju bio najbolji mladi Tomaš Satoransky s 15 poena (6/14).