CB Canarias priredio iznenađenje sezone, hrvatska kolonija u Malagi do nove pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 17.03.2013.

25. kolo Lige Endese okončano je s tri nedjeljna večernja susreta u kojima se dogodilo jedno veliko iznenađenje. CB Canarias je u Madridu šokirao Real i nanio mu tek drugi poraz. Unicaja je slavila protiv Fuenlabrade dok je Caja Laboral poražena u Badaloni...

Žan Tabak s Cajom Laboral gostovao je kod Joventuta i upisao poraz 89:79. Nakon serije sjajnih igara i niza pobjeda, Caja je u posljednje vrijeme počela pokazivati slabosti, a nekako su stvari krenule polako u krivom smjeru odlaskom Brada Olesona čime je Tabakova momčad značajno oslabljena.

Kod Joventuta je doživjela nekarakterističan raspad u ranoj fazi utakmice, drugu četvrtinu domaćin je dobio rezultatom 33:14 i dalje je lakoćom kontrolirao utakmicu. U posljednjoj dionici malo su gosti smanjili zaostatak, ali nisu ozbiljno zaprijetili nekim čudesnim povratkom.

Momčad iz Badalone su predvodili Albert Oliver s 21 poenom (5/12) i sedam asistencija i Emmanuel Quezada s 15 poena (5/10). Kod Caje Fabien Causeur je ubacio 19 poena (7/9), a Andres Nocioni 13 poena (5/13) uz osam skokova.

S dobrim igrama nastavila je Repešina Unicaja koja je u Malagi svladala Fuenlabradu 69:64. Iako rezultat sugerira kako je Unicaja jedva došla do pobjede u tijesnom meču, baš i nije bilo toliko neizvjesno jer je domaćin imao utakmicu pod kontrolom i gosti su tek u završnici smanjili zaostatak.

Mala prilika se ukazala tek u zadnjih 20 sekundi kada je Unicaja imala 65:61, a Mainoldi je promašio tricu koja bi Fuenlabradu približila na poen zaostatka. Nakon toga je Kruno Simon zaključio priču s linije slobodnih bacanja i Unicaja je nastavila s pobjedama.

Najefikasniji kod Unicaje bio je Marcus Williams s 13 poena (5/8) dok je vrlo dobru utakmicu odradio Simon koji je za 23 minute ubacio 12 poena (2/2 za dva, 0/3 za tri, 8/8 slobodna) uz osam skokova i tri asistencije. Luka Žorić je za 28 minuta ubacio deset poena (4/7 za dva) uz tri skoka i tri ukradene lopte.

Kod Fuenlabrade po 11 poena ubacili su Mainoldi (4/12) i Kristaps Valters (3/4) koji je dodao i pet asistencija.

Šok i najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone priredio je CB Canarias koji je u Madridu bio bolji od Reala 96:83. Madriđani su prije ovog susreta imali tek jedan poraz i to kod Barcelone, a drugi poraz nanijela mu je momčad kojoj je glavna ambicija ostanak u ligi.

Madriđani su ponovno igrali bez Rudyja Fernandeza i ponovno izgubili na svom parketu, a prije Canariasa u petak ih je u Euroligi svladala Unicaja. Uz izostanak Fernandeza potpuno je podbacio Nikola Mirotić i Canarias je iskoristio priliku kakvu nikada dosad nije imao.

Napadački raspoložene goste predvodili su Levi Rost s 18 poena (5/6) unatoč problemima s osobnim pogreškama te Ricardo Guillen sa 16 poena (7/12). Kod Reala Felipe Reyes je imao odličnu večer i ubacio je 20 poena (6/8) uz sedam skokova, Jaycee Carroll je dodao 19 poena (4/9), a Dontaye Draper za 18 minuta ubacio je tri poena (0/2 za dva, 1/2 za tri) uz tri skoka.

• Obrisan korisnik17.03.2013. u 21:44
    Nadam se da će Unicaja biti barem 8 da bude u igri za Euroligu dogodine kao i da će CB Canarias barem zbog ove pobjede ostati u ligi dogodine!!