Zimski sportovi

Krešimir Ferlak • ponedjeljak, 18.03.2013.

Uz popodnevni i već opisani susret Pittsburgha i Bostona, NHL raspored donio je još tri utakmice. U sve tri domaćini su bili bolji, a gostujuće ekipe nisu uspjele iščupati niti jedan bod. Ottawa je nadigrala Winnipeg, Washington bio bolji od Buffala, dok je na Zapadu Edmonton svladao Nashville.

Lehner i Silfverberg predvodili Ottawu

Najbolji vratar NHL-a do ozljede bio je Ottawin Craig Anderson. Njegova ozljeda rezultatski nije ostavila velikoga traga, a i na vratima ga sjajno mijenja zvijezda u rađanju Robin Lehner. Senatorsi znaju da u 21-godišnjem Švedu imaju sjajnu budućnost, ali vjerojatno ni sami nisu očekivali da će on tako brzo stići na naslovnice.

Protiv Winnipega je Lehner bio odličan s 25 obrana, a tek je jedan udarac propustio u svoj gol. Napad Senatorsa je bio ubojit i učinkovit, a utakmicom su dominirali od samog početka. Četvrta minuta donijela je prvi pogodak kada zabija Guillaume Latendresse. Na samom kraju prve trećine gol postiže i Jakob Silfverberg i Jetsi su se već našli u priličnom zaostatku.

Drugi period je bio nešto izjednačeniji, no tu se ukazao Lehner, koji nije dopustio gostima da se vrate u susret. No, u četvrtoj minuti treće trećine Zach Bogosian smanjuje na 2:1 i činilo se da će se uči u zanimljivu i neizvjesnu završnicu. No, tako ipak nisu mislili domaćini.

U razmaku od samo 75 sekundi sredinom perioda zabili su dva gola i otišli na 4:1, rezultat koji je ostao do kraja. Prvo je s igračem više precizan bio Kyle Turris, a onda Silfverberg zaključuje priču svojim drugim pogotkom na susretu i postavlja konačan rezultat. Senatorsi čvrsto drže peto mjesto na Istoku, dok je Winnipeg i dalje pomalo iznenađujuće prvi u svojoj diviziji Jugoistok.

Capitalsi slomili Sabrese, Oilersi uzvratili Predatorsima

Najefikasniju utakmicu večeri odigrali su u Verizon Centru Washington i Buffalo. Tako nešto je naviješteno već nakon 19 sekundi, kada Alex Ovečkin postiže pogodak za vodstvo domaćina. Golova ipak nije bilo sve do otvaranja drugog perioda, a onda Cody Hodgson vraća stvari na početak.

Tada je uslijedio uragan Capitalsa i tri pogotka u pet minuta. Zabijali su redom Brouwer, Chimera i Johansson za 4:1 domaćina. No, goste je igri ipak zadržao Brian Flynn svojim trećim pogotkom sezone, pa se na drugi odmor otišlo s 4:2.

Kada je Hodgson, u šestoj minuti trećeg perioda, svojim drugim pogotkom na utakmici smanjio na 4:3, činilo se da bi gosti mogli biti spremni za preokret, ali to se nije desilo. Presjekao ih je pogodak Mathieua Perreaulta pet minuta prije kraja i to je bio konačan rezultat i dva boda za Washington Capitalse.

Nashville je Edmontonu nanio poraz od 6:0 prije dva tjedna i Oilersi su jedva čekali priliku za osvetu, te da pokažu kako je to bio tek jedan loš dan. Nisu ju trebali predugo čekati, a iako oni ipak nisu bili ni blizu tako rezultatski uvjerljivi, svaka pobjeda protiv Predatorsa za njih je slatka.

Prva trećine prošla je bez golova, a onda u drugoj Edmonton dolazi do vodstva golom sve boljeg Magnusa Paajarvija. Krajem perioda vračaju se gosti preko kapetana Shea Webera, a oba pogotka postignuta su s igračem više. Novo vodstvo domaćinu donosi Finac Lennart Petrell na samoj polovici trećeg perioda i to s igračem manje.

Taj gol je šokirao Predatorse, a domaćini to koriste i ubrzo ih Jordan Eberle odvodi na 3:1. Gosti su pokušali sve, ali uspjeli su tek smanjiti preko Romana Josija deset sekundi prije kraja. Treba istaknuti i Devana Dubnyka na golu Edmontona s 29 obrana, a i to da je Nashville imao deset udaraca više kroz cijelu utakmicu (31-21).