Trnje uz dosta problema slavilo kod Gaja, dvije utakmice odgođene

Branimir Korać • ponedjeljak, 18.03.2013.

18. kolo 3. HNL Središte nije u potpunosti odigrano zbog odgode dva susreta radi vremenskih uvjeta. Susreti u Samoboru i u Kurilovcu bit će odigrani u utorak, a u ostalim susretima nije bilo nekih šokantnih rezultata, Trnje je slavilo u Maču dok je Vrapče nastavilo s lošim predstavama...

Bistra je nastavila s odličnim igrama i upisala je treću uzastopnu pobjedu. Nova pobjeda stigla je protiv Dugog Sela čime je zaustavljen niz neporaženosti ovog protivnika u susretu koji je završen rezultatom 2:1. Domaćin je do vodstva stigao sredinom prvog poluvremena kada je mrežu Benjamina Zeljka pogodio nekadašnji igrač Zagreba Valentino Novosel i s tih 1:0 se otišlo na odmor. Sredinom drugog dijela gosti su uspjeli doći do poravnanja preko još jednog igrača s prvoligaškim iskustvom Ćirila Guje, no u samoj završnici Kristijan Hanžek zabija za pobjedu Bistrana.

Posljednjeplasirani Gaj do 75. minute držao je u neizvjesnosti favorizirano Trnje, no gosti su onda uspjeli doći do pogotka i krenuti prema pobjedi. Odlično je vrata domaćina čuvao Krunoslav Hendija, no u 75. minuti ga je nadmudrio Filip Bojić koji donosi slavlje gostima. Šest minuta kasnije stigla je potvrda gostujuće pobjede, a strijelac je bio mladi Marino Slatina.

U teškim uvjetima za igru Lekenik je na svom travnjaku izvukao bod protiv Stupnika odigravši 1:1. Već u 11. minuti domaćin je ostao s igračem manje na travnjaku kada je Dario Zanić zaradio izravni crveni karton zbog prekršaja kao posljednji igrač obrane, no gosti nisu uspjeli iskoristiti brojčanu nadmoć. U 52. minuti Krešimir Tomas zarađuje drugi žuti karton i izjednačava brojno stanje na terenu, a osam minuta kasnije Stupnik dolazi do vodstva preko Gorana Konjevića. Domaćin je u završnici pritisnuo tražeći gol za poravnanje i do njega je došao u 88. minuti zahvaljujući Ivanu Đurđeku.

Neizvjesno je bilo i u dvoboju Maksimira i Strmca, a susret je također završio rezultatom 1:1. I u ovom susretu su gosti prvi došli do vodstva, igrala se 59. minuta kada je Nikola Cecelja svladao Kristijana Cingulina i doveo Strmec u vodstvo. Ipak, domaćin se brzo oporavio i u 64. minuti golom Josipa Horvatinovića došao do konačnih 1:1.

S identičnih 1:1 završen je i susret Trešnjevke i Tekstilca u kojem su gosti imali više od 30 minuta brojčanu prednost na travnjaku, ali nisu je konkretizirali. Naime u 59. minuti drugi žuti karton zaradio je Leon Lekaj čime je oslabio Trešnjevku, ali tadašnjih 1:1 ostalo je i na kraju susreta. Trešnjevka je rano povela i već u 17. minuti imala prednost golom Zlatka Kozine, a zadržala ju je do početka drugog dijela kada Josip Gusković poravnava na 1:1.

Još jedno razočaranje doživjelo je Vrapče koje je na svom stadionu ugostilo Dubravu i odigralo tek 1:1. Od borbe za sam vrh ljestvice Vrapče se dodatno udaljilo serijom utakmica bez pobjede. Povela je Dubrava već u prvim minutama drugog dijela golom mladog Josipa Juranovića i prednost je držala sve do ulaska u posljednjih deset minuta. Tada Branimir Bazina poravnava na 1:1 i donosi barem bod domaćinu.

Susreti Udarnika i vodeće Segeste te Samobora i Vrbovca odgođeni su za utorak 19. ožujka.