3. HNL Zapad: Krk i Grobničan identičnim pobjedama povećali prednost pred ostatkom lige

Igor Šestak • ponedjeljak, 18.03.2013.

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 19. kola 3. HNL Zapad. Identične pobjede rezultatom 2:0 upisali su na gostovanjima Krk i Grobničan, klubovi koji su i dalje na vrhu tablice. Važne pobjede u burnim utakmicama upisali su Novigrad i Halubjan, a do tri boda je došao i Nehaj. Opatija je nastavila svoj pozitivni niz rezultata, a dvije su utakmice završile rezultatom 2:2.

Derbi 19. kola odigran je u Rovinju. Istoimeni domaćin, treći na tablici 3. HNL Zapad, ugostio je vodeći Krk. U prvih 45 minuta mreže su mirovale, a onda se u 56. minuti zatresla domaća. Vodeći pogodak za Krk zabio je Josip Pranjić. Gosti su potom uspješno čuvali svoju prednost pa u 90. minuti zadali Rovinju konačni udarac. Za 2:0 zabio je Marin Petrić i potvrdio drugu uzastopnu pobjedu Krka. Rovinj je pak poražen i u trećoj uzastopnoj utakmici te je posve izgubio korak za vodećima, a dostigli su ga Opatija i Vinodol.

Krk nakon ove pobjede ima bod viška, ali i utakmicu viška u odnosu na Grobničan, koji je u 19. kolu također upisao gostujuću pobjedu rezultatom 2:0. Domaćin mu je bio Rudar u Labinu, a niti na toj utakmici u prvom poluvremenu nije bilo golova. Grobničan je uspio povesti u 52. minuti pogotkom Marka Linića, a posao je dovršio 16 minuta kasnije kada je precizan bio Ivan Bijelić, igrač koji je ušao s klupe u 64. minuti. Priliku za povratak na vrh ljestvice Grobničan će imati u utorak 19. ožujka kada igra zaostalu utakmicu protiv Buja.

Opatija je u proljetnom dijelu natjecanja uhvatila dobru formu i već četiri utakmice ne zna za poraz. U 19. kolu je s 2:0 porazila Vinodol te se probila na četvrto mjesto 3. HNL Zapad. Suparnici u toj utakmici sada imaju identičan broj osvojenih bodova. Za vodstvo Opatije strijelac je u 25. minuti bio Danijel Lazić, a udvostručio ga je Damir Radomir nakon 14 minuta igre u drugom poluvremenu. Tri minute prije kraja utakmice Opatija je ostala s igračem manje jer je drugi žuti karton zaradio strijelac prvog pogotka Lazić.

Novigrad je na svom terenu ugostio Novalju i u burnoj utakmici došao do važnih bodova. Gosti su do prednosti stigli u 50. minuti golom Matea Lozančića, a izjednačio je samo devet minuta kasnije Almir Halilović. Rezultat 1:1 stajao je sve do četvrte minute sudačke nadoknade kada je za 2:1 iz kaznenog udarca pogodio Sandro Ugrina. Po završetku utakmice gostujući igrači su imali štošta za reći i objasniti glavnom sucu utakmice, a isključenja su zaradili Antonio Jurjević i Marijan Kraljević.

Burno je bilo i u Viškovu gdje je Halubjan ugostio Jedinstvo Omladinac. Domaći su poveli golom Kristijana Štimca u 12. minuti, a isti je igrač udvostručio vodstvo Halubjana u drugom dijelu. Igrala se 58. minuta kada je uspješno izveo najstrožu kaznu. Počasni pogodak za Jedinstvo zabio je Dalibor Vale u 82. minuti. Po završetku utakmice isključen je gostujući vratar Roberto Funčić. Takvih nemilih scena nije bilo u Senju gdje je Nehaj ugostio Orijent i do tri boda došao zahvaljujući pogotku Ive Vrbana već u 11. minuti.

Dvije utakmice završile su bez pobjednika, a na obje su postignuta po četiri pogotka. Naprijed je dvaput vodio u Crikvenici, ali nije uspio osvojiti sva tri boda. U 28. minuti je poveo golom Marka Čopa, a 13 minuta kasnije izjednačio je Sebastijan Antić. Do novog vodstva gosti su došli u 57. minuti preko Marka Lukačića, a za konačnih 2:2 pogodio je Dario Jovanović samo pet minuta kasnije. Jadran je u Poreču nakon 38. minuta imao 2:0 zahvaljujući golovima Davida Dujanića, no Daniel Bešić u 43. i Nik Mihailovič u 67. donijeli su bod Bujama.