1. HNL - juniori: Samo tri odigrane utakmice u 20. kolu, Dinamo siguran, Slaven iznenadio Hajduk

Ivan Dominik • utorak, 19.03.2013.

Ponovno zbog vremenskih uvjeta i (ne)pogoda, nažalost, odgođeno je još jedno kolo 1. HNL za juniore i kadete. U 20. kolu odigrana su samo tri sraza najboljih hrvatskih nogometnih škola; Dinamo je lako porazio Zadar, Hajduk je iznenađujuće među juniorima izgubio u Koprivnici, dok je Lokomotiva odnijela bodove sa Šubićevca...

Samo su tri utakmice 1. HNL za juniore i kadete odigrane proteklog vikenda odnosno u 20. kolu prvenstva. Najzanimljivije je bilo u Koprivnici gdje je Slaven Belupo na svom travnjaku pobijedio favorizirani Hajduk. Nakon prvog dijela u kojem pogodaka nije bilo, domaćini su šokantno primili pogodak iz penala u 63. minuti. U vodstvo je Splićane doveo Ivan Jakov Džoni realiziravši najstrožu kaznu Bilih.

Međutim, samo dvije minute kasnije Koprivničance je u igru vratio Robert Bukovac golom za 1:1, a nedugo zatim, u 74. minuti, pobjedu je Slavenu donio Filip Borak. Centarfor domaćih poentirao je u završnici dvoboja i povratka za Hajduk više nije bilo. Ipak, Splićani su osvjetlali čast i obraz pobjedom od 2:0 u Koprivnici u konkurenciji kadeta.

Na maksimirskom terenu ispod južne tribine Dinamovi su klinci ponovno bili uspješni u obje konkurencije. Kadeti su deklasirali Zadrane uz 3:0, dok su juniori zabili samo pogodak manje. Oba su zabijena u drugom dijelu, a prvo je pogodio za Modre Dino Špehar. Osječanin i napadač Plavih zabio je za 1:0 svoje ekipe nakon samo dvije minute igre u nastavku. Pola sata prije kraja priču je zgoditkom za krajnjih 2:0 Dinamovih juniora dovršio Filip Leko.

Zagrebačka Lokomotiva igra sve bolje u posljednje vrijeme te je u velikoj formi. Momčad s Kajzerice stoga je ponovila i u Šibeniku svoju dobru igru te je od mogućih šest sa Šubićevca odnijela čak četiri boda. Kadeti su s domaćinima odigrali neriješeno bez pogodaka, dok su juniori slavili uz 2:1.

Golovima u 71. i 80. minuti Lokosi su započeli put ka pobjedi, a strijelci su bili Karlo Pukljak i Juraj Nemanić, a nakon toga je poraz Šibenčana samo ublažio Karlo Pauk, koji je u 85. minuti pogodio s bijele točke, nakon dosuđenog penala koji je skrivio Andrej Šporčić i zbog toga bio isključen. No, Šibenik do kraja dvoboja nije uspio postići izjednačujući gol pa je Lokomotiva odnijela trobod iz Grada Petra Krešimira IV.