Zimski sportovi

Rangersi upisali dva boda na paklenom gostovanju, Pittsburgh i dalje ne zna za poraz u ožujku

Filip Jukić • srijeda, 20.03.2013.

Jučerašnji program NHL-a obilježio je lokalni derbi odigran u New Jerseyju te deseta uzastopna pobjeda Pittsburgha. Florida se pak na gostovanju u Carolini neočekivano lako obračunala s domaćinima, što Bostonu nije prošlo za rukom u gostima kod Winnipega.

U Newarku je odigran lokalni derbi između Devilsa i Rangersa. Utakmica je ispunila sva očekivanja, pogotovo njena prva trećina u kojoj je postignuto četiri od ukupnih pet pogodaka. Gosti iz "Velike Jabuke" su dva puta dolazili u vodstvo u prvom periodu igre, ali su domaćini oba puta uspjeli brzo uzvratiti i vratiti rezultat u ravnotežu. Travis Zajac "poništio" je pogodak Michaela Del Zotta, a Anton Volchenkov onaj Carla Hagelina. Ipak, pobjeda je otišla put New Yorka kojem je pripao jedini preostali zgoditak na utakmici. Njihova najzvučnija zvijezda, Rick Nash, je svojim desetim pogotkom sezone donijela pobjedu Rangersima i 32. bod toj ekipi koji ih trenutno "drži" u playoff poziciji.

Jerred Smithson (KAN/ FLA) - 1 gol, 1 bod, +/-: +1

Islandersi nisu imali tako uspješnu večer kao susjedi im Rangersi. Na svom ledu poraženi su od Senatorsa i tako ostali na ljestvici iza momčadi koje su jučer odmjerili snage u New Jerseyju. Sve dobro što su Islandersi napravili u prve dvije trećine prokockali su u onoj trećoj kada su primili čak četiri pogotka. Sve do zadnje minute susreta rezultat je bio izjednačen, ali onda Sergej Gonchar svojim snažnim udarcem izvana donosi vodstvo gostima. Guillaumeu Latendresseu ostao je lakši dio posla te je ubacivanjem paka u nečuvanu mrežu domaćina potvrdio pobjedu svoje momčadi.

U preostalim jučerašnjim susretima još dva puta su slavili gosti, dok su svi ostali ogledi pripali domaćinima. Oba boda s gostujućih klizališta odnijeli su Panthersi i Sabresi. Prvi su svoj uspjeh ostvarili u Carolini gdje su uvjerljivo slavili protiv favoriziranih domaćina. Svi pogoci u tom susretu "pali" su u zadnjoj trećini te je od njih ukupno pet čak četiri otišlo na stranu momčadi iz Floride. Uspješno gostovanje odradio je i Buffalo koji je u Montrealu golom u produžetku došao do svog 26. boda u sezoni. Junak Sabresa bio je Steve Ott koji je svojim petim pogotkom sezone, polovinom produžetka, osigurao slavlje svojoj ekipi u Bell Centreu.

Columbus je baš kao i Pittsburgh, Vancouver te Los Angeles slavio na svom ledu s tek golom više od protivnika. U ogledu s Predatorsima, Blue Jacketsi su došli do pobjede unatoč padu koncentracije u zadnjim minutama susreta. Naime, sredinom trećeg perioda, pogotkom Dericka Brassarda, došli su do vodstva od 4:1, da bi se u predzadnjoj minuti doveli u situaciju da ih samo jedan zgoditak gostiju dijeli od produžetka. Ipak, nakon što su gosti preko Chrisa Muellera i Mikea Fishera unijeli nervozu u redove Blue Jacketsa, domaćini su ipak izdržali i došli do svoje 12. ovosezonske pobjede.

Lideri istočne konferencije, Pittsburgh Penguinsi, su u tijesnoj utakmici protiv momčadi iz prijestolnice SAD-a došli do svog novog slavlja, čak desetog u nizu. Matt Niskanen je u drugoj polovini zadnje trećine nakon vrhunski odigranog kontra napada, svojim četvrtim golom sezone osigurao vodstvo i pobjedu Pensima koji su tako došli do 20. boda u mjesecu ožujku u kojem još uvijek ne znaju za poraz. Washington je pak u jučerašnjem susretu propustio priliku da se ozbiljnije odmakne od "fenjeraša" istočne konferencije, Floride.

Winnipeg je veliki posao odradio kod kuće protiv Bruinsa, iako se nakon dvije odigrane trećine činilo kako nemaju igru koja može ozbiljnije ugroziti goste iz Bostona. S rezultatskim deficitom su Jetsi ušli u treći period igre da bi onda dva puta Blake Wheeler te jednom Evander Kane postavili konačnih 3:1 za domaćine, koji sada drže čelnu poziciju u svojoj jugoistočnoj diviziji.

Skroz na zapadu Sjevernoameričkog kontinenta, Vancouver i Los Angeles došli su do svojih novih pobjeda u ogledima protiv St. Louisa odnosno Phoenixa. Rezultat na oba susreta bio je 3:2 u korist domaćih momčadi. Canucksi su svoj posao obavili u drugoj trećini postignuvši tri pogotka koji su ima bili svojevrsna zaliha koja im je osigurala da unatoč dominaciji gostiju u zadnjem periodu igre dođu do punog plijena unutar 60 minuta.

Puno ravnomjernije svoje pogotke su rasporedili Kingsi u pobjedi protiv Coyotesa. Gol po trećini bio je recept kojim su aktualni prvaci došli do nova dva boda, iako su gosti u zadnjoj minuti susreta uspjeli doći na samo gol zaostatka i priuštiti domaćinima dramatičnu završnicu.