Zimski sportovi

Ivan Dominik • petak, 22.03.2013.

Vrlo zanimljiva večer priuštena je navijačima i obožavateljima hokeja u noći s četvrtka na petak. U čak devet utakmica mogli su vidjeti penale, gostujuće pobjede, Jaromira Jagra koji je srušio LA Kingse, i još jednu legendu - Martina Brodeura - kako zabija pogodak. Samo su tri utakmice odigrane na Zapadu, a čak sedam pobjeda upisale su gostujuće ekipe...

U noći na petak u NHL-u odigrano je devet utakmica, a najzanimljivija od svih igrala se u Raleighu, gdje je domaća Carolina ugostila NJ Devilse. Utakmica je obilježena već u četvrtoj minuti kada je vratar Devilsa, Martin Brodeur, zabio pogodak za vodstvo svoje momčadi i time započeo put ka pobjedi momčadi iz Newarka.

Zapravo je pogodak zabio Jordan Staal velikom greškom u dodavanju i greškom klupe Hurricanesa, no Brodeur je svojom obranom bio posljednji igrač Devilsa koji je dirao pak pa je pogodak upisan njemu. Na kraju su "Vragovi" slavili 4:1, Brodeur je upisao i 17 obrana, a nakon golova Henriquea, Harrolda i Loktionova, koji je zabio u power-playu, počasni gol za Hurricanese postigao je s igračem više Jeff Skinner.

Jedina utakmica koja nije završena unutar 60 minuta bio je sraz Buffala i Toronta na američkom ledu. Vrlo interesantan dvoboj završio je uz 4:4 i nakon produžetka pobjednik se morao birati u raspucavanju. Tamo su prevagnuli hokejaši Rona Rolstona, koji su za slavlje od 5:4 zabili tek u šestoj seriji preko Stevea Otta, dok je nakon njega za Leafse penal promašio Clarke MacArthur.

Junak utakmice bio je vratar Sabresa, Ryan Miller, dok su na ledu briljirali njemački bek Christian Ehrhoff s pogotkom i dvije asistencije te napadač, Tyler Ennis, koji je imao po pogodak i dodavanje. Kod poraženog Toronta je najbolji učinak upisao Nazer Kadri koji je asistirao i dodao dva zgoditka u porazu svoje momčadi.

U ostalim utakmicama na Istoku, Montreal je "razbio" Islanderse na njihovu ledu 5:2 uz dva gola P.K. Subbana, dok su za domaćine pogađali John Tavares i slovački bek Lubomir Visnovsky. Također gostujuću pobjedu upisala je i Florida i to u Madison Square Gardenu. Rangersi su stradali uz 3:1, a najbolji pojedinac susreta bio je vratar Panthersa Jacob Markstrom s fenomenalne 44 obrane, dok ga je "probiti" uspio samo Marian Gaborik.

Boston Bruinsi slavili su u Ottawi 2:1, a pobjedu na teškom gostovanju u Kanadi osigurali su im Daniel Paille u drugom periodu, koji je zabio za izjednačenje od 1:1, te kasnim pogotkom Dennis Seidenberg. Njemački bek pogodio je minutu i četiri sekunde prije kraja za pobjedu ekipe Claudea Juliena. Za Sense je pogodak zabio Latvijac Kaspars Daugavins. Veliku pobjedu "na strani" ubilježili su i Washington Capitalsi trijumfiravši s 4:0 protiv Jetsa. Braden Holtby imao je odličnih 20 obrana, a za Capse je briljirao Aleksandar Ovečkin s pogotkom i dvije asistencije, koje je za pogotke podijelio Marcusu Johanssonu i Nicklasu Backstromu, prije odnosno poslije svog pogotka. U pobjedu Capitalsa svoj je pogodak ugradio još i sjajni Troy Brouwer.

Nashville deklasirao Flamese, Dallas ostavio aktualne prvake na nuli, Canucksi iznenadili u Arizoni

Samo tri sinoćnje utakmice odigrane su u Zapadnoj konferenciji, a pobjede su dvaput upisali gosti, dok je samo Nashville slavio na svom ledu. Predatorsi su s 5:3 nadigrali Calgary i time prekinuli gubitnički niz. Dva gola zabio je Mike Fisher, jedan je pogodak uz dva dodavanja dodao Čeh Martin Erat, dok je Pekka Rinne imao 19 obrana, što je bilo dovoljno za pobjedu.

Vancouver Canucksi pobijedili su u Phoenixu domaće Coyotese 2:1. Poveli su golom Taneva već u sedmoj minuti, a onda se na rasplet čekalo do posljednjih 20 minuta, do kojih novih golova nije bilo. Coyotesi su uspjeli izjednačiti početkom trećeg perioda preko Antoinea Vermettea s igračem više, međutim, Schroeder je osigurao pobjedu Kanađanima u 50. minuti.

Najinteresantnija utakmica na Zapadu odigrana je u Staples Centru, gdje su domaći LA Kingsi poraženi od Dallasa 2:0. Briljantan je bio finski vratar Starsa, Kari Lehtonen, koji je obranio svih 40 šuteva Kingsa, a onda su pobjedu gostiju zaključile legende - Jaromir Jagr i Ray Whitney, koji su kasnim pogocima u trećoj trećini donijeli slavlje Teksašanima.