Iskusna Vesnina prekinula niz Donne Vekić u Miamiju

Vedran Babić • petak, 22.03.2013.

Hrvatska tenisačica Donna Vekić zaustavljena je u drugom kolu WTA turnira u Miamiju. Bolja je od nje u dva seta bila Elena Vesnina...

U kvalifikacijama Miamija Donna Vekić eliminirala je dvije Ruskinje (Sirotkina i Savinkh), no treću ipak nije mogla. U drugom kolu glavnog turnira izgubila je od 29. nositeljice Elene Vesnine 6:4, 6:2.

16-godišnja Osječanka nije ni jednom uspjela oduzeti servis deset godina starijoj suparnici. U prvom setu imala je jednu priliku, a u drugom četiri. Vesnina je pak u prvom setu jednom napravila break, a u drugom setu dvaput.

U drugoj je dionici Vekić ubacila samo 40% prvog servisa, a ukupno u meču 55%. Nije ni Vesnina briljirala na svom početnom udarcu (50% prvog servisa), no to na koncu nije imalo utjecaja na konačan rezultat. Meč je trajao jedan sat i 26 minuta.

WTA Miami, 2. kolo:
Vekić (Hrvatska, Q) - Vesnina (Rusija, 29) 4:6, 2:6

• narada10822.03.2013. u 23:57
    Ipak je Vesnina 32. na WTA ljestvi. Vazno da je Donna na takvim turnirima kategorija Miami. Garant ce dobiti po koji Wild card negdje.