Raspoloženi Bitter i Lindberg osigurali HSV-u visoku pobjedu nad Mindenom

Igor Šestak • nedjelja, 24.03.2013.

U nedjelju su odigrane posljednje tri utakmice 25. kola Bundeslige. HSV Igora Vorija, Domagoja Duvnjaka i Blaženka Lackovića uvjerljivo je pobijedio Minden i nastavio pobjedničku seriju. Hrvati su pritom zajedno postigli deset golova. Slavio je i Lübbecke na gostovanju kod Neuhausena, a odlični su u njegovim redovima bili Nikola Blažičko i Drago Vuković. Utakmica Hannovera i Wetzlara završila je bez pobjednika.

Bitter zaključao vrata, Lindberg trpao, a HSV uvjerljivo slavio

Rukometaši HSV-a pod tjednom su osigurali nastup u četvrtfinalu Lige prvaka, a u nedjelju su s 33:21 nadigrali Minden i nastavili sjajnu bundesligašku seriju. Za poraz ne znaju već devet utakmica, odnosno od 5. prosinca, a u tom su periodu osam puta slavili i jednom remizirali. Na tablici drže peto mjesto, no imaju utakmicu manje i dva boda manje od četvrtog Füchsea. Minden je pak nastavio svoju lošu seriju. Za pobjedu ne zna već osam kola i nalazi se na slabom 15. mjestu.

Hamburžani su loše otvorili utakmicu te su nakon prvih deset minuta gubili s 5:2. Jedine pogotke za njih zabio je Igor Vori. Probudili su se tada i ostali pa je HSV napravio seriju od 4:0 i prešao u vodstvo. U 20. minuti domaći su stigli do prednosti od tri pogotka (9:6), a iako su pet minuta kasnije imali plus pet (13:8), na odmor su otišli s vodstvom 15:12.

Nastavak utakmice obilježio je Johannes Bitter, vratar HSV-a. Zaključao je svoja vrata i omogućio suigračima da stvore veliku razliku. HSV je na startu drugog dijela napravio seriju 4:1, a utakmicu prelomio u periodu 43. do 53. minute. Minden je u 42. minuti došao na minus četiri (20:16), ali nakon toga Bittera nije svladao sve do 54. minute. Domaći igrači su to pretvorili u golemo vodstvo rezultatom 29:16 i stigli do uvjerljive pobjede s konačnih 33:21.

Bitter je ukupno obranio 21 loptu (57 posto), a gosti su od šest sedmeraca uspjeli realizirati tek dva. Vori je utakmicu završio s četiri pogotka i četiri minute isključenja, a isti broj pogodaka zabio je i Domagoj Duvnjak. Blaženko Lacković nije imao svoj dan pa je realizirao tek dva od sedam pokušaja. HSV je do pobjede vodio Hans Lindberg s 12 pogodaka (sedmerci 6/6). Kod gostiju najbolji strijelac je bio Nenad Bilbija, ali i veliki potrošač lopti. Šutirao je čak 17 puta i zabio pet golova. Četiri pogotka postigao je Aleksandar Svitlica.

Vuković i Blažičko odlični u gostujućoj pobjedi Lübbeckea

U usponu je forma Lübbeckea. Igrači Genadija Chalepa slavili su na gostovanju kod Neuhausena s 28:27 i upisali treću pobjedu u posljednja četiri nastupa. S dva boda značajno su odmakli od borbe za ostanak u Bundesligi, u kojoj se i dalje nalaze njihovi suparnici iz Tübingena. Vrlo važne uloge u momčadi Lübbeckea odradili su i hrvatski rukometaši, Drago Vuković i Nikola Blažičko.

Odličnim otvaranjem utakmice Lübbecke je nakon deset minuta igre imao vodstvo 6:1. Održavao je svoju prednost u ostatku prvog poluvremena i na veliki odmor otišao s 14:10. Na isteku 39. minute gosti su još uvijek imali značajnu prednost od 19:15, no uslijedila je serija Neuhausena koja je dovela do izjednačenja na 20:20. U 49. i 50. minute važne golove za goste zabio je Vuković i donio im prednost 25:23, koju su uspjeli održati do kraja susreta i uknjižiti važnu pobjedu.

Vuković je bio prvi strijelac Lübbeckea sa sedam golova, dok su po pet zabili Dennis Wilke i Aleš Pajović. Na vratima je pak vrlo dobar bio Blažičko i prikupio 13 obrana. Napad Neuhausena predvodili su Nico Büdel, Nicolai Theilinger i Marcel Schiller, svaki sa šest postignutih golova.

Wetzlar prosuo veliku prednost i osvojio samo bod

U dvoboju Hannovera i Wetzlara nije bilo pobjednika. Gosti su vodili u najvećem dijelu susreta, no nisu uspjeli osvojiti oba boda. Do tri pogotka prednosti prvi put su stigli u 18. minuti (4:7), a osam minuta kasnije bilo je 8:13. Na poluvrijeme su odnijeli tu prednost pa ju u 45. minuti podigli na čak šest golova (18:24), ali ni to im nije bilo dovoljno za pobjedu.

Hannover je proradio u završnici i postupno smanjivao svoj zaostatak. Izjednačio je na 27:27 u 58. minuti. Wetzlar je imao još dva minimalna vodstva, ali za domaćine je oba puta izjednačio Hykkerud i nakon konačnih 29:29 svakoj je momčadi pripao po bod.

Najefikasniji igrači Hannovera bili su Lars Lehnhoff sa sedam i Mait Patrail sa šest golova, dok je goste predvodio Jens Tiedtke s osam. Hannover je trenutno šesti na tablici Bundeslige s 35 osvojenih bodova, dok je Wetzlar osmi s deset bodova manje.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938