Gummersbach upisao važne bodove, Zrnić sedam puta tresao mrežu Melsungena

Igor Šestak • subota, 23.03.2013.

Završene su još dvije utakmice 25. kola Bundeslige. Svoje buđenje nastavio je Essen i pobjedom nad Balingenom pobjegao sa začelja tablice. Uspješan je bio i Gummersbach. U svojoj je dvorani svladao Melsungen i uzeo važne bodove, a odličan je u toj utakmici bio hrvatski rukometaš Vedran Zrnić.

Zrnić sa sedam golova vodio Gummersbach do važnih bodova

Rukometaši Gummersbacha prekinuli su seriju poraza. Tri utakmice zaredom ostajali su praznih ruku, no u subotu su došli do vrlo vrijedne domaće pobjede. Rezultatom 26:25 bili su bolji od Melsungena, desetog kluba na ljestvici Bundeslige, te su uspjeli stvoriti tri boda prednosti u odnosu na klubove u zoni ispadanja. Važnu ulogu u pobjedi Gummersbacha odradio je i hrvatski igrač Vedran Zrnić.

Kao što i konačni rezultat sugerira, utakmica Gummersbacha i Melsungena bila je vrlo izjednačena tijekom svih 60 minuta. O tome svjedoči i činjenica da nijedna momčad nije uspjela ostvariti prednost veću od tri pogotka. Prvi su do dva gola viška stigli domaćini u 13. minuti i to pogotkom Zrnića. Hrvat je u početnoj fazi utakmice bio sjajno raspoložen. U 15. minuti zabio je svoj četvrti pogodak na utakmici i donio Gummersbachu vodstvo 7:4. U 21. minuti rezultat je bio 9:7, a tada su četiri uzastopna pogotka zabili gosti i okrenuli rezultat u svoju korist. Prednost ipak nisu uspjeli sačuvati do poluvremena pa se u drugih 30 minuta ušlo kod rezultata 13:13.

U nastavku se igralo još izjednačenije i takvih izraženijih serija nije bilo. Momčadi su uglavnom igrale gol za gol, a prednost od dva pogotka imali su tek domaći igrači u periodu od 45. do 50. minute. U posljednje tri minute ušlo se s rezultatom 25:25, a onda se do kraja susreta mreža zatresla tek jednom - i to gostujuća. Točno na ulasku u 60. minutu svoj jedini pogodak na utakmici zabio je Raul Santos i donio Gummersbachu bodove. Zasluge za pobjedu idu i Gummersbachovom vrataru Borku Ristovskom koji je u posljednjoj minuti zaustavio pokušaj Patrika Fahlgrena i sačuvao minimalnu prednost.

Zrnić je bio prvi strijelac Gummersbacha sa sedam golova. Sedmerce je pucao 4/4, a pet svojih pogodaka zabio je u prvih 30 minuta. Pet golova za domaće su postigli Adrian Pfahl i Barna Putics, a po četiri Christoph Schindler i Jörg Lützelberger. Kod Melsungena se sa sedam pogodaka istaknuo Michael Allendorf, dok je Fahlgren pet puta tresao domaću mrežu.

Essenova treća pobjeda u posljednje četiri utakmice

Pravi preobražaj doživio je u prošlim tjednima Essen. Sve do 22. kola nije znao za pobjedu, a onda je u posljednje četiri utakmice ubilježio čak tri trijumfa. Posljednji od njih dogodio se u domaćoj utakmici protiv Balingena. Rukometaši Essena slavili su s 30:28, uzeli dva boda i pobjegli s dna ljestvice. Fenjer su prepustili Grosswallstadtu, s više ni se ni ostanak u ligi ne čini kao nemoguća misija.

Utakmica za Essen nije krenula u željenom smjeru. Gosti su na startu poveli s 4:1, no nakon 15 minuta igre rezultat je bio izjednačen (8:8). Završnicu prvog poluvremena domaćini su odigrali sjajno i do poluvremena ostvarili prednost od 18:12. U nastavku su svoju prednost nekoliko puta dizali i do sedam pogodaka, a Balingen je uspio donekle priprijetiti tek u završnici. Osam i pol minuta prije kraja došao je na samo tri gola zaostatka, no igrači Essena su dobro odreagirali, brzo podigli prednost na pet pogodaka pa bez stresova priveli utakmicu kraju.

Prvo ime Essena bio je Ole Rahmel sa sedam golova, a odlično su ga pratili Andre Kropp i David Breuer. Svaki od njih šest je puta tresao mrežu Balingena. Gostima su tijekom utakmice dva igrača zaradila crvene kartone - Frank Ettwein u 35. i Daniel Wessig u 53. minuti. Najbolji strijelci Balingena bili su Roland Schlinger i Kai Häfner s pet pogodaka.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938