Regionalna liga (M), 18. kolo, 23.03.2013, 18:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 29:32 Meškov Brest
Meškov Brest

Drugi uzastopni poraz Zagrebaša: Meškov u Kutiji potvrdio jedinicu za Final Four

Iz Kutije šibica: Damir Žbulj • subota, 23.03.2013.

U posljednjem susretu regularnog dijela regionalne SEHA lige rukometaši Croatia osiguranje Zagreba doživjeli su drugi uzastopni poraz. Nakon crnogorskog Lovćena, bolji je od njih u Kutiji šibica bio Meškov iz Bresta, koji je tako u derbi susretu pokazao zašto s prve pozicije odlazi na završni turnir u Skoplje. Završilo je s tri pogotka viška za goste iz Bjelorusije...

Croatia osiguranje Zagreb - Meškov Brest 29:32 (15:16)

SEHA liga, 18. kolo:
Zagreb, Kutija šibica, gledatelja: 400

Suci: Načevski / Nikolov (MAK)

Croatia osiguranje Zagreb: Ivić 4 obrane, Stevanović 10 obrana; Marić, Brozović 1, Stepančić 6, Matulić 7, Šprem 1, Špiler 4, Batinović, J. Valčić 5, Sršen 1, T. Valčić, Mandalinić 4;
Trener: Boris Dvoršek

Meškov Brest: Božić 4 obrane, Atajevas 6, Knudsen 3, Novickis 2, Patotski 10 obrana, Prakapenia 3, Kniazeu 4, Šumak 3, Vukić 1, Grosas, Kostadinović 3, Karačić 1, Tatarin 5, Ushal, Valyntsau 1
Trener: Vladimir Savko

Isključenja: CO Zagreb 6 minuta / Meškov Brest 4 minute

Sedmerci: CO Zagreb 1/1 / Meškov Brest 1/1

Vodeća ekipa regionalne SEHA lige, Meškov iz Bresta, gostovala je u Zagrebu u sklopu posljednjeg 18. kola regularnog dijela regionalne SEHA lige. Malobrojna publika u Kutiji šibica lijepo je dočekala i toplo pozdravila bivšeg Zagrebaša, sada kapetana bjeloruskog sastava Ljubu Vukića, no, i bez njegova doprinosa u otvaranju utakmice gosti su opravdali titulu vodećeg sastava ovog natjecanja. Nije u njihovim redovima zbog ozljede bilo niti beka Markotića, donedavnog igrača Nexea, ali bez obzira na sastav, početnu četvrtinu utakmice odigrali su izuzetno dobro.

Zagrebaši su u utakmicu ušli bez ozlijeđena kapetana Horvata, nije bilo niti Matića, dok su iz zapisnika izostali i mladi Šebetić, Mihić i Butorac, koji su imali obveze s drugom ekipom CO Zagreba. Tako je trener Boris Dvoršek na raspolaganju imao samo 13 igrača.

Od početka se odlučio za Ivića na vratima, Šprema i Matulića na krilima, Brozovića na crti te braću Valčić i Stepančića na vanjskim pozicijama.

Otvaranje je proteklo u izjednačenoj igri, pogodak za pogodak, raspoloženi su s jedne strane bili Stepančić i Matulić, dok je kod gostiju put do mreže pronalazio Prakapenia, ali i omaleno lijevo krilo Tatarin, koji je jako dobro mijenjao Vukića, a bio je i siguran realizator sedmeraca.

Meškov je do prve prednosti stigao u sedmoj minuti, istaknuo se odličnom rolom Kniazeu te je ubrzo razlika otišla i na tri pogotka (4:7). Međutim, Zagrebaši su posložili redove, kroz bolju igru u obrani, ali i dobre kombinacije u napadu do 15. minute dolaze do poravnanja.

Iako se isključenjem Jose Valčića kod 10:10 i na ulasku u posljednjih deset minuta prvog dijela činilo kako će gosti ponovno do osjetnije prednosti, odlična igra Stepančića, koji je do odmora postigao šest pogodaka, uz dobru napadačku rolu Mandalinića, držala je CO Zagreb u rezultatskoj ravnoteži. Na odmor se otišlo minimalnim vodstvom Meškova (15:16), a posljednji pogodak u prvih 30 minuta postigao je odlični Tatarin, koji je mrežu tresao peti put.

U nastavku je strateg gostiju dao priliku i Vukiću, dok je Zagreb krenuo s Tončijem Valčićem na desnom vanjskom, Marićem na crti, Batinovićem na krilu i Stevanovićem među vratnicama.

Učinak igrača

U redovima pobjednika Atajevas je zabio šest pogodaka, a vratar Patotski je imao deset obrana. Božić je imao četiri obrane, a Karačić je postigao jedan gol. Kod Zagrebaša, Matulić je postigao sedam golova, Stepančić i Matulić zabili su po šest puta, Josip Valčić postigao je pet, a Mandalinić i Špiler po četiri pogotka. Stevanović je u drugom poluvremenu prikupio deset obrana.

Puno bolje je funkcionirala igra gostiju početkom drugog dijela, u samo pet minuta prednost su podigli na +4, što je natjeralo trenera Dvoršeka da minutom predaha pokuša posložiti igru svoje ekipe.

Nije urodilo plodom, Mandalinić je potrošio nekoliko lopti uzalud, a gosti su realiziranim polukontrama punili mrežu domaćih, do razočaravajućih 17:24 u 40 minuti dvoboja. Povratnik Špiler i Joso Valčić držali su svojim golovima Zagreb tada u igri, ali bez kvalitetne igre u obrani nije bilo moguće smanjiti zaostatak.

Primljenih 28 pogodaka u 43 minute igre sve je govorilo.

Nije se puno promijenila igra Zagrebaša niti u završnici. Razigran je jedino bio Slovenac Špiler, ali na na ulazu u posljednjih osam minuta i dalje je bilo +6 za goste s malim šansama za preokret.

S nekoliko uspješnih obrana svog vratara, gosti su mirno priveli susret kraju rezultatom 29:32.

Ovim porazom Meškov je završio na vodećoj poziciji te će na završnom turniru igrati upravo protiv Zagrebaša, koji u Skoplje odlaze s četvrog mjesta.

• Obrisan korisnik25.03.2013. u 09:21
    strašno, na što je spao do prije samo 2 godine europski velikan-co zagreb! gubimo od meškova....ej, od je...og meškova, koji je puno slabiji od recimo dinama iz minska!! 'hvala' ti gobac!
  • Obrisan korisnik24.03.2013. u 06:18
    Da Goluža zna izbjeći kad treba, izbjegao bi Francusku, pa Dansku na zadnjem prvenstvu, slažem se s El capitanom.
  • Obrisan korisnik23.03.2013. u 21:44
    Sad nas gaze i Makedonci i Bjelorusi. Može reći tko hoće što hoće ali očito je da idemo prema dole, iz godine u godinu. Hvala Gopcu i ekipi!
  • cimbo23.03.2013. u 20:14
    I tako izbjegli Makedonce i namjestili si Bjeloruse...