Izviđač CO 19:27 Metalurg Skoplje
Metalurg Skoplje

Očekivani poraz Izviđača od Metalurga

Iz Ljubuškog:Ivana Karačić • subota, 02.03.2013.

U unaprijed odigranoj utakmici 18. kola SEHA lige mlada momčad Ljubuškog Izviđača MI Grupe doživjela je još jedan poraz. Ovaj put nadigrao ih je skopski Metalurg kojeg s klupe vodi hrvatski trener Lino Červar i u kojem igra Metkovčanin Damir Batinović. Neiskusna momčad iz Ljubuškog, u kojoj su čak šestorica maloljetnika dobro se držala nekih 40 minuta, a bolji, snažniji i kvalitetniji gosti iz Makedonije veliku razliku za pobjedu 27:19 napravili su na kraju.

Utakmicu je otvorio pogotkom najbolji igrač Izviđača Nenad Zeljić. Gosti iz Skoplja brzo su preokrenuli rezultat i stalno vodili s jednim pogotkom razlike. Nekoliko njihovih promašenih napada međutim, domaći igrači su iskoristili u 19. minuti kad je kapetan domaćih Ante Boras postigao pogodak za vodstvo Izviđača 7:6. Do kraja poluvremena gosti su opet okrenuli prednost na svoju stranu.

Minimalno vodstvo gostiju 10:11 na kraju prvoga poluvremena bilo je plod njihove lagane, dosta spore igre, koja je domaćinu odgovarala. U nastavku su gosti zaigrali malo brže i to se odmah odrazilo na rezultatu. U 36. minuti bilo je već 11:16 i jasno da će bodovi prema Skoplju. Nakon ostvarene prednosti Makedonci su opet usporili igru, tako da su i domaći igrači došli do daha i nisu dopuštali gostima da povećaju prednost.

U zadnjim minutama utakmice koncentracija kod igrača trenera Mladena Škorputa je popustila, pa su Makedonci stigli do najveće prednosti 19:27 na kraju. Nekih tristotinjak gledatelja na kraju utakmice dugim pljeskom su ispratili igrače obje momčadi s terena, a posebnim je pljeskom nagrađen bivši hrvatski izbornik Lino Červar, koji je svojedobno u Ljubuškom igrao i s hrvatskom reprezentacijom.

"Bili smo malo umorni od puta jer smo uvezali dvije utakmice, protiv Lovćena u Cetinju i ovdje u Ljubuškom. Igrali smo tek toliko koliko je bilo potrebno za pobjedu. Žao mi je što je Izviđač zbog financijskih problema ostao bez glavnih igrača, no potencijala imaju i trebaju samo nastaviti raditi i biti uporni", kazao je nakon utakmice Červar i dodao kako mu je uvijek drago doći u Hercegovinu koja odiše posebnošću.

Tihomir Doder sa sedam i Renato Vugrinec sa šest pogodaka bili su najbolji igrači u redovima Metalurga. Hrvatski rukometaš Damir Batinović postigao je tri pogotka. Kod Izviđača su prednjačili Nenad Zeljić sa sedam i mladi Josip Ereš sa šest pogodaka, te vratar Mario Prskalo s devet obrana. Sljedeći susret SEHA lige Izviđač igra 6. ožujka protiv Tatrana u Prešovu.