Lemgo 30:27 Wetzlar
Wetzlar

U dvoboju punom preokreta Lemgo u završnici slomio Wetzlar

Igor Šestak • subota, 02.03.2013.

U prvoj utakmici 23. kola Bundeslige Lemgo je s 30:27 nadigrao Wetzlar i produžio svoju sjajnu pobjedničku seriju. Bila mu je to sedma uzastopna pobjeda, a do nje ga je vodio Rolf Hermann sa sedam postignutih pogodaka.

Rukometaši Lemga trenutno su momčad s najboljom formom u Bundesligi. U petak su u svojoj dvorani s 30:27 pobijedili Wetzlar i došli do sedme uzastopne pobjede. S dva osvojena boda izjednačili su se po bodovnom učinku sa svojim suparnicima koji drže osmo mjesto na tablici.

Sama utakmica bila je vrlo izjednačena i prepuna preokreta. U prvih osam minuta igralo se gol za gol, a prvi su do dva pogotka prednosti (7:5) stigli gosti u devetoj minuti. Igrači Lemga napravili su preokret pa u 18. minuti i sami došli do dva gola viška, bilo je 11:9, ali ni oni vodstvo nisu uspjeli duže zadržati pa je do odmora viđena još jedna promjena u vodstvu. Na poluvrijeme su s minimalnim vodstvom 16:15 otišli gosti.

Wetzlar je u prvoj minuti nastavka još jednom došao do dva gola prednosti, ali je ubrzo uslijedio novi preokret i Lemgo je u 39. minuti ponovno preuzeo vodstvo. Uspio ga je zadržati do ulaska u posljednjih deset minuta. Wetzlar je u 52. minuti posljednji put na utakmici bio u prednosti (24:23), a utakmica je nakon toga konačno odlučena. Serijom 4:1 Lemgo je došao do prednosti 27:25 četiri minute prije kraja. To je vodstvo uspio i sačuvati te s konačnih 30:27 osvojiti bodove.

Za sedmu uzastopnu pobjedu Lemga najzaslužniji je Rolf Hermann sa sedam golova. Po pet su u mrežu Wetzlara smjestili Jens Bechtloff i Martin Strobel, a četiri se puta u strijelce upisao Florian Kehrmann. Kod gostiju se s osam golova istaknuo Michael Müller, a po šest su zabili Jens Tiedke i Steffen Fäth, koji nije dočekao kraj utakmice jer je u 53. minuti zaradio svoje treće isključenje.

Ostale utakmice 23. kola Bundeslige igraju se u subotu i nedjelju.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938