HSV protutnjao Mannheimom, raspoloženi hrvatski trio zabio 14 golova

Igor Šestak • nedjelja, 03.03.2013.

U rukometnoj Bundesligi u subotu su odigrane četiri utakmice, a najviše pažnje privukao je susret Rhein-Neckar Löwena i HSV-a iz Hamburga. Odličnu igru prikazali su tom prilikom gosti i slavili s 34:28, a raspoložen je bio i hrvatski trojac u njihovim redovima. Hannover je u svojoj dvorani svladao Melsungen, Balingen je do važnih bodova došao na gostovanju kod Gummersbacha, a fenjeraš Essen došao je do druge uzastopne pobjede nakon što je na prvu čekao 21 kolo.

Rhein-Neckar Löwen - HSV Hamburg 28:34 (13:17)

Jednu od svojih najboljih utakmica ove sezone odigrali su u subotu rukometaši HSV-a i na gostovanju u Mannheimu slavili s uvjerljivih 34:28. Time su ražalostili 13 tisuća domaćih navijača, a u isto vrijeme učinili veliku uslugu Kielu te mu omogućili da eventualnom nedjeljnom pobjedom nad Magdeburgom zasjedne na vrh Bundeslige. Unatoč pobjedi, HSV je ostao šesti na tablici, ali samo bod iza četvrtog Füchsea.

U momčadi HSV-a gotovo sve je funkcioniralo odlično. Raspoložen je bio vratar Johannes Bitter, obrana je bila čvrsta i donijela je brojne kontranapade. Napad je također bio u odličnom izdanju, baš kao i hrvatski rukometaši, Domagoj Duvnjak, Igor Vori i Blaženko Lacković, koji su zajedno postigli 14 golova.

Za Hrvate je posebno dobar bio početak utakmice pa su od prvih 11 golova HSV-a oni postigli osam. U prvih desetak minuta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a prvi je do dva gola prednosti došao HSV u 15. minuti (6:8). Domaćini su brzo izjednačili, ali završnica prvog dijela ponovno je pripala momčadi iz Hamburga. Od time-outa u 19. minuti kod rezultata 9:9 HSV je postigao pet uzastopnih pogodaka i u 25. minuti vodio s 14:9, a visoku prednost uspio je sačuvati do odmora i u drugo poluvrijeme prenijeti četiri pogotka viška.

Početak nastavka za goste nije mogao biti bolji. Michael Kraus, Hans Lindberg te hrvatski dvojac Duvnjak i Vori zabili su četiri uzastopna pogotka i odveli HSV na uvjerljivih 21:13. Već u 39. minuti na plus devet je povisio Fredrik Petersen i utakmica je tada praktički završila. HSV je u posljednjih dvadesetak minuta suvereno održavao svoju prednost i Rhein-Neckar Löwenu nije dozvolio da se značajnije približi. Domaćini su stalno bili u zaostatku od sedam do devet golova, a tek su u samoj završnici došli na minus šest za konačnih 28:34.

Valja istaknuti kako je HSV ovu utakmicu igrao znatno oslabljen neigranjem Hensa, Schrödera, Jansena i Carlena, no imao je dovoljno raspoloženih igrača kako bi nadomjestio te izostanke. Prvi strijelac je bio Lindberg s osam golova (sedmerci 3/3), a samo pogodak manje zabio je Duvnjak (iz igre 7/9). Pet puta se u strijelce upisao Vori (5/6), a po četiri pogotka su postigli Marcin Lijewski, Petersen i Kraus. Lacković je zabio dva gola iz tri pokušaja, a s 13 obrana (33 posto) pobjedi je značajno doprinio Bitter.

Rhein-Neckar Löwen nije izgledao dobro i prilično je izvjesno kako će izgubiti vodeću poziciju na tablici. Momčad Gudmundura Gudmundssona ne igra kao u prvom dijelu sezone kada je žarila i palila Bundesligom. U ovoj utakmici predvodio ju je Stefan Sigurmannsson sa sedam golova, šest je zabio Andy Schmidt (sedmerci 3/4), a pet Bjarte Myrhol. Vratari Niklas Landin i Goran Stojanović skupili su tek devet obrana.

VfL Gummersbach - HBW Balingen-Weilstetten 26:30 (13:12)

U utakmici klubova koji nastoje pobjeći od opasne zone vrlo važnu gostujuću pobjedu iz Gummersbacha je odnio Balingen. Momčad Rolfa Bracka sada ima osam bodova viška u odnosu na 16. momčad lige i ne bi trebala previše brinuti oko ostanka u ligi. To ne vrijedi za Gummersbach koji ima samo bod više od Neuhausena.

Domaćini su u ovu utakmicu krenuli odlično i stvorili prednost od 10:5, no u završnici poluvremena su popustili i na poluvrijeme odnijeli tek gol prednosti. Taj njihov pad u igri bio je uvod u preokret koji je uslijedio u drugom poluvremenu. Balingen je do izjednačenja došao u 34. minuti, a četiri minute kasnije je prvi put poveo. Gummersbach se držao do 46. minute i izjednačenja 21:21, no nakon toga je dodatno pao u igri i gosti su odjurili do pobjede s četiri pogotka prednosti.

Za Gummersbach je i ovoga puta nastupio Vedran Zrnić i zabio četiri pogotka. Najefikasniji od njegovih suigrača bio je Christoph Schindler, a čak su četiri igrača zabila po tri pogotka. Goste je s čak devet golova iz sedmeraca i jednim iz igre predvodio Benjamin Herth, šest golova postigao je Florian Billek, a pet Christoph Theuerkauf.

TSV Hannover-Burgdorf - MT Melsungen 29:25 (13:12)

Da bi za sada ostao ispred HSV-a na tablici Bundeslige, Hannover je u svojoj dvorani morao svladati Melsungen, a u toj je namjeri i uspio. U prvom poluvremenu domaćini su imali prednost od tri pogotka prednosti, no u nastavak su ušli sa samo jednim golom prednosti (13:12). Hannover je i u drugom dijelu uglavnom bio u prednosti, no Melsungen se dobro držao i u posljednjih se pet minuta ušlo s minimalnim vodstvom domaćih 24:23. Tada su Morten Olsen i Torge Johannsen za Hannover zabili tri uzastopna pogotka i osigurali mu važna tri boda.

Johannsen je bio i uvjerljivo najbolji strijelac utakmice s čak deset golova, a po šest su u pobjedu Hannovera ugradili Olsen (sedmerci 2(2) i Lars Lehnhoff. Kod Melsungena se sa šest golova istaknuo Patrick Fahlgren, pet je zabio Michael Allendorf, a četiri Felix Danner.

TV 1893 Neuhausen - TUSEM Essen 24:32 (13:17)

Momčad Essena prošlog je tjedan preko Mindena došla do svoje prve pobjede u sezoni, a sada se razgoropadila pa s uvjerljivih 32:24 razbila Neuhausen i povezala dva uzastopna slavlja. To joj nije donijelo bijeg s dna ljestvice, ali Grosswallstadt je sada samo bod ispred, a više ni sigurna zona ne izgleda tako daleko.

Nakon prve 23 minute igre rezultat je bio 12:12, a onda su gosti iz Essena napravili odličnu seriju i prvo poluvrijeme okončali s četiri gola prednosti. Svoju su prednost nastavili dizati u nastavku pa je u 38. minuti na semaforu stajalo 15:23, a osam minuta kasnije 18:28. Bio je tu kraj nadanjima domaćih i do kraja susreta otvoreno je bilo tek pitanje konačne razlike pogodaka.

Sjajan je u redovima Essena bio David Breuer s deset golova (sedmerci 2/2), sedam puta je mrežu domaćih pogađao Ole Rahmel, a šest puta Andre Kropp. Deset golova je za Neuhausen zabio Marcel Schiller (sedmerci 4/4), a po četiri su upisali Andreas Schröder i Daniel Reusch.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938