Kiel slavio u Magdeburgu i zasjeo na prvo mjesto, Lisice razbile Lübbecke

Igor Šestak • ponedjeljak, 04.03.2013.

U nedjelju su odigrane preostale četiri utakmice 23. kola Bundeslige. Kiel je bez poteškoća prošao gostovanje kod Magdeburga i iskoristio poraz Rhein-Neckar Löwena za skok na prvo mjesto na tablici. Uvjerljivu pobjedu upisao je Füchse protiv Lübbeckea, a u toj su utakmici nastupila četiri hrvatska igrača, doduše bez značajnijeg učinka. Flensburg se dosta mučio protiv Grosswallstadta pa u nastavku ipak uspješno preskočio tu prepreku, a Göppingen je slavio na gostovanju kod Mindena.

SC Magdeburg - THW Kiel 23:32 (10:18)

Rukometašima Kiela veliku je uslugu u subotu napravio HSV pobijedivši Rhein-Neckar Löwen. Takav rasplet utakmice u Mannheimu otvorio je Zebrama mogućnost da ponovno preuzmu vrh Bundeslige, samo su trebale nadigrati Magdeburg. Budući da su Gladijatori u posljednje vrijeme u prilično slaboj formi i da u prethodna tri kola nisu došli do pobjede, igrači Alfreda Gislasona i nisu imali pretežak zadatak. Do svoje četvrte uzastopne pobjede stigli su s uvjerljivih 32:23 i zasjeli na vrh tablice s bodom prednosti u odnosu na Lavove.

Gislasonovi igrači ušli su u utakmicu zaista silovito, s mnogo želje i zapravo je pobjednik bio poznat već nakon prvih 30 minuta. U prvih osam minuta Kiel je stvorio prednost od 5:1. U 15. minuti već je bilo 10:3, a u tom se periodu igre posebno istaknuo Momir Ilić s četiri pogotka. Napad Kiela bio je nezaustavljiv, obrana i Thierry Omeyer uobičajeno dobri i igrači Magdeburga nisu pronalazili rješenja. Već u 24. minuti Kiel je poveo s deset golova prednosti, a u završnici poluvremena je malo posustao i na odmor odnio prednost od 18:10.

U nastavku nije bilo nikakvih iznenađenja. Gosti su uspješno održavali prednost, uglavnom u rasponu od sedam do devet golova, a igrači Magdeburga nisu pronalazili put do rezultatskog povratka. Briljantni Omeyer utakmicu je završio s 20 obrana, a Zebre su u napadu predvodili Marko Vujin i Momir Ilić (sedmerci 4/5), svaki sa sedam postignutih golova. Najbolji strijelci nemoćnog Magdeburga bili su Robert Webber i Andreas Rojewski sa četiri postignuta pogotka.

Füchse Berlin - TuS-N Lübbecke 35:25 (17:11)

Vrlo uvjerljive bile su u nedjelju i berlinske Lisice. S čak deset golova razlike u svojoj su dvorani svladale Lübbecke i za sada uspješno obranile svoju četvrtu poziciju pred naletima Hannovera i HSV-a. Bio je to dvoboj hrvatskih tandema. S jedne su strane stajali Ivan Ninčević i Denis Špoljarić, a s druge Nikola Blažičko i Drago Vuković, no baš i nisu imali svoj dan.

I ova je utakmica praktički riješena već u prvom poluvremenu, ali u njegovoj drugoj polovici. Gosti su se držali na pristojnom zaostatku do 15. minute kada je na semaforu stajalo 9:7, no Füchse je tada zabio tri uzastopna pogotka i pobjegao na plus pet. Nakon kraće kreativne stanke u napadu domaćih, završnica prvog dijela donijela je novo povećanje vodstva i Lisice su na odmor otišle sa 17:11. Do 42. minute Füchse je svoju prednost podigao na velikih 25:13 i gosti su do kraja utakmice ostali bez ikakve šanse. Uspjeli su tek djelomično ublažiti poraz.

Napad Lisica ovoga je puta predvodio Johannes Sellin sa sedam golova, šest je zabio Konstantin Igropulo, a po pet su upisali Bartlomiej Jaszka i Evgeni Pevnov. Ivan Ninčević zabio je tek jedan pogodak i to iz sedmerca, dok se Denis Špoljarić nije upisao u strijelce, ali je vrlo dobro dobro odradio svoje obrambene zadatke. Obranu Lisica predvodio je Silvio Heinevetter s 18 obrana. Na drugoj strani, Nikola Blažičko je prikupio šest obrana, baš kao i njegov kolega Dario Quenstedt. Drago Vuković je postigao tek jedan pogodak, a strijelce Lübbeckea predvodili su Aleš Pajović sa šest i Tomasz Tluczynski s pet postignutih golova.

SG Flensburg - TV Grosswallstadt 26:20 (10:10)

Dobro drugo poluvrijeme bilo je dovoljno igračima Flensburga da upišu svoju 16. ovosezonsku pobjedu, zadrže treće mjesto i nastave potjeru za vodećim dvojcem. "Davljenik" Grosswallstadt u prvom je dijelu iznenađujuće dobro parirao i nakon prvih 30 minuta rezultat je bio 10:10, što sugerira da su napadi bili vrlo neraspoloženi. U drugom dijelu proradio je Flensburgov pa je već nakon desetak minuta igre na semaforu stajalo 18:12. Najveću prednost Flensburg je imao u 49. minuti kada je vodio s 22:13, no gosti su u završnici uspjeli smanjiti zaostatak i ublažiti poraz, što im ipak neće previše koristiti u borbi za opstanak.

Odlični su na ovoj utakmici bili vratari pa je domaći Mattias Anderson skupio 24, a gostujući Andreas Wolff 20 obrana. Napad Flensburga do pobjede je vodio Anders Eggert s osam golova (sedmerci 2/2). Thomas Mogensen u strijelce se upisao pet puta, a po četiri puta Lars Kaufmann i Lasse Svan Hansen. Kod gostiju se sa sedam golova istaknuo Michael Spatz, a nijedan od njegovih suigrača nije uspio postići više od dva pogotka.

TSV GWD Minden - Frisch Auf Göppingen 26:32 (12:15)

U dvoboju klubova iz donjeg dijela ljestvice pobjedu je na gostovanju u Mindenu ostvario Göppingen i dodatno se udaljio od zone ispadanja, dok domaćinima ostaje velike brige oko očuvanja prvoligaškog statusa. Nisu im pomogle čak niti sjajne partije Dalibora Dodera koji je zabio devet i Aljosche Schmidta koji je zabio sedam golova. Poraženi su s 26:32, a napad gostiju predvodili su Pavel Horak i Manuel Späth sa šest postignutih golova.

Göppingen je odlično otvorio utakmicu i u prvih osam minuta došao do vodstva 5:0. Tu je prednost uspješno čuvao kroz cijelo poluvrijeme, sve do završnice kada su se domaćini približili na tri pogotka zaostatka. U 34. minuti na semaforu je stajalo 13:15, a onda su gosti pokrenuli novu napadačku seriju i u samo pet minuta odjurili na šest pogodaka prednosti (14:20). Najveću prednost od devet golova Göppingen je imao u 50. minuti (20:29), a u završnih deset minuta je djelomično usporio ritam pa su domaćini smanjili zaostatak.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938