Premijer: Vidovec šokirao Veprove u Dubravi, derbi kola Sisciji kod Poreča

Ivan Dominik • ponedjeljak, 04.03.2013.

Drugi dan odigravanja okruglog 20. kola rukometne Premijer lige donio je tri susreta koja su zaključila kolo. U sva tri dvoboja bilo je vrlo zanimljivo i neizvjesno, a u Kaštelima se čak dogodio i remi Marine protiv gostujućeg Bjelovara. Ipak, najviše je iznenadila pobjeda Vidovca u Dubravi, dok je derbi kola u Poreču pripao igračima Siscije...

Nakon prvog dana odigravanja 20. kola Premijer lige u kojem je također bilo vrlo interesantno, drugi je dan vikenda ipak bio mnogo turbulentniji i interesantniji. U njemu su odigrana tri susreta, a apsolutni derbi kola bio je sraz Poreča i Siscije u Istri.

Vrlo efikasna utakmica u Poreču počela je golom Tomića za prvotno vodstvo gostiju, koje je poslije preokrenuto i tijekom prvog poluvremena Poreč je u vrlo izjednačenoj utakmici bio nešto bolji. Najčešće se igralo u egalu, ali je Poreč češće vodio pa i s dva gola "plusa". Tim ritmom ušlo se i u završnicu prvog poluvremena, ali onda pojačava Siscia i dolazi do neriješenih 15:15 na odmoru golom Jurjevića za 15:14, koji je onda u idućem napadu anulirao Vedran Mataija za rezultat poluvremena.

U nastavak opet bolje ulaze gosti i rade seriju 2:0, no brzo se Poreč konsolidirao. Međutim, ovoga puta nije bilo snage za preokret i inicijativu, koja je prešla u ruke Siščana koji počinju voditi i osjetnije s dva do tri gola prednosti održavati svoje vodstvo. U posljednjih deset minuta Siscia ulazi s prednošću od 28:25, a potom sigurnom završnicom trijumfira uz 35:33, iako je Poreč i u njoj dolazio do povratka u egal. No, najviše zahvaljujući sjajnom Tiboru Jurjeviću gosti odnose bodove iz Istre, dok je najbolji igrač pobjednika bio Mario Tomić sa 12 golova iz isto toliko udaraca. Za Poreč je isti broj golova zabio Vedran Mataija, a devet zgoditaka dodao je Tim Thoss.

U zagrebačkoj Dubravi, pak, očekivala se laka domaća pobjeda Veprova koji su dočekali neugodni, ali ipak manje kvalitetni Vidovec BIOS. No, gosti su izvrsno ušli u susret, držali su se u egalu i nisu dali domaćima da se odvoje te su čak nerijetko i vodili. U drugoj četvrtini utakmice još su više pojačali i došli do svoje osjetne prednosti, a Dubrava se nikako nije mogla vratiti pa je Vidovec na pauzi imao vodstvo uz 16:13. Nastavak je donio bolju igru domaćih, smanjenje vodstva gostiju pa i izjednačenje na 21:21 nakon 15 minuta igre golom Domagoja Pavlovića.

Međutim, ulaskom u završnicu Vidovec je opet poveo nakon što je preokrenuo 25:24 Dubrave, koje je s dva vezana gola postavio odlični Ivan Vida. Za 27:26 i 29:28 Vidovca zabijao je Mario Breljak, a potom su Vidovčani igrom gol za gol stigli na koncu do pobjede u Dubravi rezultatom 31:29 uz dva zadnja pogotka Zorana Jeftića. Ipak, najefikasniji u redovima pobjednika s po pet golova bili su Marko Težak i Jurica Vidaček, dok su na drugoj strani Dubravu "vukli" Igor Totić s 22 obrane te Vida i Pavlović sa sedam, odnosno šest zgoditaka, dok je igrač CO Zagreba na posudbi, Ante Kaleb, poentirao pet puta.

Jedini remi kola zabilježen je u Kaštelu Starom gdje je domaća Marina odigrala 28:28 s gostujućim Bjelovarom. Domaća Marina je uglavnom vodila tijekom cijele utakmice, ali se nikako nije mogla ozbiljnije odvojiti, o čemu svjedoči i 13:12 vodstvo domaćina na poluvremenu. Drugih pola sata provedeno je u još boljoj igri domaćih, ali Bjelovarčani su sve prednosti od dva ili tri gola razlike uspjeli sustići te su stalno boravili u egalu.

Činilo se kako će Marina konačno prelomiti utakmicu u zadnjih deset minuta, koje je provela u vodstvo, no Bjelovar se čudesno digao "iz ponora" i vratio se na 28:28 pogotkom Tina Kontreca za vrijedan i zaslužen bod. Predvodili su ih od strijelaca Ivan Horvat sa sedam golova i Luka Tandara s pet, dok je Dubravko Grgić imao 11 obrana. Isti broj obrana imao je i domaći duo, a za Marinu su najviše zabili Nikola Jukić i Matko Bujas, svaki po šest golova.