Segesta i Bistra nastavljaju nizati pobjede, Vrapče potpuno posustalo

Branimir Korać • ponedjeljak, 25.03.2013.

19. kolo 3. HNL Središte donijelo je nastavak serije pobjeda vodeće Segeste i Bistre. Segesta se novom pobjedom potpuno odvojila i bježi šest bodova prvim pratiteljima dok je Bistra iz zlatne sredine došla već na četvrtu poziciju...

Segesta ne posustaje niti u drugom dijelu sezone. Nakon što je u zaostalom susretu u utorak slavila u gostima u Kurilovcu 1:0, istim rezultatom je slavila i na gostovanju kod Dubrave. Pobjednički pogodak postigao je prvi topnik lige Igor Prijić u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Nastojanja domaćina da dođu do poravnanja u drugom dijelu, bila su neuspješna.

Prednost Segeste nad drugoplasiranim Trnjem je narasla na šest bodova zahvaljujući kiksu Trnjana na svom stadionu protiv Samobora. Samoborci odnose bod nakon remija 2:2 i tako potvrđuju dobru formu koja ih prati u drugom dijelu sezone. Gosti su rano poveli preko Filipa Brdarića već u devetoj minuti, no sredinom prvog poluvremena Ivan Horvat dva puta pogađa mrežu Gorana Bašića i okreće rezultat. Ipak, u završnici susreta, u 80. minuti, Samobor dolazi do poravnanja novim golom Brdarića i zasluženo odnosi bod.

Trešnjevka je upisala poraz 3:1 na gostovanju kod Dugog Sela i tako se udaljila od ostanka u ligi. Dugo Selo je rano povelo, već u trećoj minuti Antonio Mamić je pogodio gostujuću mrežu, međutim u 23. minuti Bruno Zotman vraća stvari na početak. Utakmica je ipak prelomljena na startu drugog poluvremena i to zahvaljujući veteranu Sergeju Jakiroviću koji je donio s dva gola domaćinu prednost 3:1. U završnici susreta gosti su ostali s desetoricom na travnjaku nakon što je Tin Debeljak zaradio isključenje zbog drugog žutog kartona praktički u minuti.

Četvrtu uzastopnu pobjedu upisali su nogometaši Bistre koji uz Segestu trenutno igraju u najboljoj formi u ligi. Ovaj put su slavili na gostovanju kod slabog Strmca kojeg su svladali s 1:0. Pobjedu gostima donio je Zvonimir Žiger golom u 53. minuti.

Novo razočaranje doživjeli su navijači Lekenika koji je na svom travnjaku visoko poražen od Udarnika iz Kurilovca. Gosti su slavili 4:1 u susretu u kojem su brzo šokirali domaćine golom Sokola u sedmoj minuti nakon čega je sve otišlo na stranu Udarnika. U 64. minuti Perica je povisio na 2:0, tri minute kasnije Matej Dumbović postiže treći gol za goste da bi u 69. minuti Grdenić nakratko razveselio domaćina smanjivši na 3:1. Ipak, završnica je ponovno pripala gostima koji novom golom Dumbovića bježe na konačnih 4:1.

Vrapče je nastavilo s lošim igrama, a novi poraz je stigao na gostovanju u Vrbovcu gdje je uoči proljetnog dijela ojačani domaćin slavio s 2:1. Sva tri pogotka su pala u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Zvonimir Pavleković i Nadil Buljubašić za Vrbovec te Goran Petković za momčad Vrapča. Sa sedam bodova u posljednja tri kola Vrbovčani su se odmaknuli od samog dna ljestvice i hvataju priključak sa sredinom.

Posljednjeplasirani Gaj uspio je iznenaditi u gostima Tekstilac i ostati nedirnute mreže. Susret je završen bez pogodaka što je gostima donijelo bod kojim se još nadaju da bi mogli do nekog čuda u preostalim kolima iako će se teško spasiti od ispadanja.

Stupničani su dobro otvorili utakmicu protiv Maksimira i prvi stigli do vodstva, a onda su u završnici utakmice spašavali bod. Poveli su u 33. minuti nakon što je Štulec realizirao kazneni udarac da bi Maksimir u nastavku susreta stigao do preokreta. Prvo je Žuljević u 36. poravnao na 1:1 da bi Božić u 87. donio prednost gostima. Ipak, u uzbudljivoj završnici Tino Deželić u 90. minuti zabija za 2:2 i donosi bod Stupniku.