Ostali sportovi

Odbojkaši Daruvara ulovili zadnje mjesto u doigravanju

Matej Milanović • ponedjeljak, 25.03.2013.

Tijekom vikenda odigrano je posljednje kolo druge faze Prvenstva Hrvatske za odbojkaše, u kojem je Daruvar osigurao zadnje mjesto u doigravanju.

Skupina 1: Mursa Osijek uhvatila drugo mjesto

U posljednjem kolu skupine 1 trebalo je još odrediti tko će biti drugi u skupini, obzirom da je Mladost Marina Kaštela sigurno bila prva, a Sisak sigurno četvrti. Mursa Osijek je svoju sudbinu imala u svojim rukama, iako je protivnik bio Mladost Marina Kaštela.

Osječani su odmah krenuli odlučno i uzeli prva dva seta, s 25:21 i 25:22. Potom se Mladost vratila u igru i s 25:18 i 25:20 došla do tie breaka. Kao i ostatak susreta, i peti set je bio izjednačen i borben, a na kraju je Mursa slavila s 15:13 i upisala dva boda kojima je osigurala drugo mjesto.

Druga utakmica je tako ostala bez posebnog rezultatskog značaja, a na koncu je ipak slavila zagrebačka Mladost. Gosti iz Siska su uzeli prvi set, a potom su domaći preokrenuli na konačnih 3:1.

Mladost Marina Kaštela je drugu fazu Prvenstva Hrvatske zaključila na prvom mjestu s 15 bodova, druga je Mursa Osijek s 11, treća zagrebačka Mladost s deset, a Sisak je bez osvojenog boda završio na posljednjem mjestu.

Rezultati, 6. kolo:
Mladost Zagreb - Sisak 3:1 (23:25, 25:14, 25:18, 25:21)
Mursa Osijek - Mladost Marina Kaštela 3:2 (25:21, 25:22, 18:25, 20:25, 15:13)

Poredak:
Mladost Marina Kaštela 15, Mursa Osijek 11, Mladost Zagreb 10, Sisak 0.

Skupina 2: Rovinj ispred Centrometala

Što se druge skupine tiče već se znalo da će Rovinj i Centrometal u doigravanje i da će u idućoj sezoni natjecanje u prvoj fazi započeti u prvoj skupini, dok će Rijeka i Vukovar ostati bez playoffa i iduću sezonu početi u drugoj skupini.

U posljednjem kolu Rovinj je u tri seta slavio kod Vukovara, usprkos dobrom otporu domaćina. Centrometal je, pak, slavio kod Rijeke u jako izjednačenom susretu koji je završen u pet setova, od kojih su čak četiri otišla na razliku.

Rovinj je završio na 25 bodova, bod ispred Centrometala. Treća je Rijeka sa 17, a posljednji Vukovar s pet bodova.

Rezultati, 12. kolo:
Rijeka - Centrometal 2:3 (27:25, 25:19, 25:27, 24:26, 15:17)
Vukovar - Rovinj 0:3 (21:25, 20:25, 21:25)

Poredak:
Rovinj 25, Centrometal 24, Rijeka 17, Vukovar 5.

Skupina 3: Daruvar ulovio doigravanje

U trećoj skupini trebalo je još odrediti tko će se pridružiti Zagrebu u doigravanju, i samim time iduću sezonu započeti u skupini broj 1. Za to mjesto borili su se Daruvar i Zadar i oboje su igrali u gostima. Daruvar je u zadnje kolo ušao s bodom više, ali je na papiru imao težeg protivnika, prvoplasirani Zagreb, dok je Zadar igrao kod posljednjeg Karlovca.

Daruvar je, nakon izgubljenog prvog seta, poveo 2:1, ali je potom glatko izgubio četvrtu dionicu, 25:11. Peti set bio je najizjednačeniji na susretu i otišao je na razliku, a na koncu su bolji ipak bili gosti s 18:16. Zadar je, pak, kod Karlovca dobio prvi set, da bi potom izgubio iduća dva. Gosti su uspjeli izboriti tie break, ali je do pobjede došao Karlovac s 15:9.

Tako je Daruvar natjecanje završio na drugom mjestu s 18 bodova, dok je Zadar ostao dva boda iza. Prvi je Zagreb s 26, a Karlovac posljednji s 12 bodova.

Zagreb - Daruvar 2:3 (25:17, 22:25, 15:25, 25:11, 16:18)
Karlovac - Zadar 3:2 (16:25, 25:20, 25:17, 20:25, 15:9)

Poredak:
Zagreb 26, Daruvar 18, Zadar 16, Karlovac 12

Skupina 4: Split namučio Šibenčane

U četvrtoj skupini se već dugo znalo da su se Šibenik i Opatija spasili, dok su Gornja Vežica i Split ispali. U posljednjem kolu Opatija je s 3:1 nadigrala Gornju Vežicu, a Šibenik je dvaput vodio kod Splita, u susretu koji je ipak otišao u peti set. U odlučujućoj dionici otišlo se na razliku, a bolji je bio Šibenik sa 16:14.

Šibenik je dominirao skupinom i osvojio 32 boda. Drugo mjesto je zauzela Opatija s 21 bodom, Gornja Vežica ih je osvojila 13, a Split samo šest.

Opatija - Gornja Vežica 3:1 (25:21, 25:16, 21:25, 25:16)
Split - Šibenik 2:3 (19:25, 25:22, 16:25, 25:19, 14:16)

Poredak:
Šibenik 32, Opatija 21, Gornja Vežica 13, Split 6.

Parovi za doigravanje

Doigravanje počinje idući vikend, a četvrtfinale se igra na dvije pobjede. Momčadi na pozicijama jedan i dva u četvrtfinalu igraju protiv momčadi koje su prošle iz treće skupine. Tako Mladost Marina Kaštela igra s Daruvarom, a Mursa Osijek sa Zagrebom. Momčadi koje su u doigravanje ušle s pozicija tri i četiri igrat će protiv sastava koji su u playoff došli iz druge skupine. To znači da će Mladost Zagreb igrati s Centrometalom, a Sisak s Rovinjom.