3. HNL Sjever: Koprivnica deklasirala Međimurje, Slatina tone sve dublje

Sportnet • utorak, 26.03.2013.

U sedam odigranih utakmica 19. kola gostima su doslovno pripale mrvice, samo jedan bod i tek tri postignuta pogotka naspram čak 17 domaćih. Koprivnica je istom mjerom uzvratila Međimurju za jesenski poraz, a najuvjerljivija bila je Croatia koja se na snijegu bolje snašla od Slatine. Snijeg i dalje remeti raspored, no ovog puta je odgođena samo jedna utakmica.

Podravac je i u drugoj uzastopnoj domaćoj utakmici upisao tri boda protiv Virovitice i potpuno se odmaknuo od posljednjeg mjesta. Nakon početnog ispitivanja snage i oprezne igre na obje strane jedinu šansu u prvom poluvremenu nije iskoristio domaćin. U drugom poluvremenu ravnopravna igra s laganom terenskom inicijativom Virjana te lijepim pogotkom Rade Križanovića u 78. minuti za pobjedu 1:0.

Preloška Mladost na igralištu u Draškovcu nije imala problema s Križevcima koji gotovo sigurno nakon ove sezone napuštaju trećeligaško društvo. Kao pravi kapetan domaće je predvodio Davor Balent, koji je u 13. minuti zabio za 1:0. Gosti su im parirali sve do zadnjih minuta kad su Preložani prelomili utakmicu. U 84. minuti prednost je povećao Elvis Sabol, a konačnih 3:0 postavio je Balent u 89. minuti iz kaznenog udarca kojeg je skrivio vratar gostiju Danijel Vrbančić.

Oslabljena momčad Međimurja bila je potpuno nemoćna na gostovanju u Koprivnici i smanjila si šanse za naslov prvaka. Koprivnica je svojim navijačima pokazala da je poraz protiv Križevaca bio slučajan i odužila se na impresivan način. Već u početnih pola sata domaći su imali dva gola prednosti, a strijelci su bili Denis Živčec i Filip Takač. Međimurci se nisu lako predali te su golom Marcela Novka u 40. minuti smanjili na 2:1. Ipak, ovako raspoložene domaće nogometaše nisu mogli zaustaviti, u 60. minuti drugi gol zabija Takač, a u 74. minuti za uvjerljivih 4:1 pogodak postiže Marin Šestak.

Polet i Bjelovar odigrali su u Svetom Martinu na Muri utakmicu bez golova. Momčadi su stvarale šanse, ali nedostajala je realizacija. Domaći su u 79. minuti ostali s igračem manje na terenu jer je Marko Sobočan rušio gostujućeg igrača u izglednoj šansi za pogodak.

Mladost iz Ždralova ne misli stati u namjeri obrane naslova prvaka, a sada su ispred Međimurja već pet bodova. Domaćin je poveo u 24. minuti pogotkom Josipa Kozića i dugo odolijevao napadima Ivančice. Gosti su u 71. minuti ipak uspjeli izjednačiti rezultat, a strijelac je bio Dominik Božak. Njihovo slavlje trajalo je deset minuta kad je Tomislav Pleić zabio za 2:1 i pokazao da samo rijetki odnose bodove iz Ždralova.

Čakovec i Nedelišće po prohladnom su vremenu odigrali međimurski susjedni derbi. Domaći su dominirali od početka, ali do pogotka su došli iz prekida. Nakon udarca iz kuta lopta se sretno odbila do Karla Balenta koji u devetoj minuti glavom posprema loptu u mrežu za 1:0. Gosti su imali mnogo izglednije šanse i bili opasniji, pogotovo u drugom poluvremenu kad su imali terensku inicijativu, ali domaćin je došao i do treće pobjede ovog proljeća.

Posljednja utakmica 19. kola bila je ujedno i najefikasnija, iako je odigrana po daleko najtežim uvjetima. Teren je u Grabrovnici pokriven snijegom, ali to nije smetalo Croatiji i Slatini te prisutnim gledateljima koji su vidjeli čak osam pogodaka. Golijada je započela u 9. minuti kad pogodak postiže Ante Starčević, a do poluvremena prednost se povećala na 4:0. Zdenko Lončarek je dva gola zabio u 35. i 37. minuti, a u 41. minuti drugi gol je zabio i Starčević. Noćna mora gostiju se nastavila i Lončarek je hat-trick dovršio u 59. minuti, da bi već u 64. minuti strijelac bio i Matija Miloš za 6:0. Deset minuta prije kraja Lončarek zabija i svoj četvrti pogodak, a Slatina smanjuje na 7:1 tek u 83. minuti golom Nikole Kristića.

Jedina utakmica koja nije odigrana je ona između Graničara i ludbreške Podravina koja je trebala biti odigrana u Kotoribi, a odgođena je zbog novog snijega koji je napadao u nedjelju. Najvjerojatnije će se ovaj susret odigrati 1. travnja, na Uskrsni ponedjeljak, no to je još pod upitnikom jer momčadi samo dva dana ranije igraju 20. kolo protiv Virovitice, odnosno Čakovca.